Motor Show Poznań 2020 - data, termin, bilety - Targi motoryzacyjne Poznań

Motor Show Poznań 2020 - data, termin, bilety - Targi motoryzacyjne Poznań

Jeśli nie macie możliwości aby uczestniczyć w targach motoryzacyjnych w Genewie - ciekawa alternatywą będą dla was Targi Motor Show w Poznaniu. Na początku kwietnia każdego roku do Poznania przyjeżdża wielu wystawców i ogromna rzesza odwiedzających. Skala jest dużo mniejsza niż w przypadku Genewy jednak Poznań jest bardzo atrakcyjnym miejscem i naszym zdaniem warto się tam wybrać.

Motor Show Poznań 2017 - termin, data
Targi motoryzacyjne w Poznaniu mają już za sobą wiele sukcesów. Organizowane są przez Międzynarodowe Targi Poznańskie od 2011 roku. Od tej pory liczba odwiedzających zwiększyła się blisko 3 krotnie z 46.000 osób w 2011 roku do ponad 133.000 w roku 2016. W 2017 roku Targi odbędą się w dniach 6-9 kwietnia. Pierwszego dnia targów będą one czynne w godzinach 08:00-18:00. Będzie to tzw. Press Day. Liczba odwiedzających będzie ograniczona tak aby najwięksi fani motoryzacji oraz przedstawiciele mediów mogli spokojnie zapoznać się z premierowymi pokazami. W kolejne dni Targi czynne będą w godzinach 10:00-18:00. Warto zwrócić uwagę na to, że bilety można rezerwować już przez internet. To samo polecamy wszystkim przyjezdnym odnośnie rezerwacji hoteli. Czasami zdarzają się problemy ze znalezieniem dobrego miejsca noclegowego w hotelu w dobrej lokalizacji blisko Targów, dlatego warto już się tym zająć.

Premiery motoryzacyjne na targach
Targi motoryzacyjne to świetny sposób na zaprezentowanie przez firmy motoryzacyjne nowych samochodów. W Genewie w zeszłym roku zaprezentowano 130 premier. Oczywiście w Poznaniu ta liczba jest zdecydowanie niższa. W 2016 roku Hyundai wybrał właśnie Targi w Poznaniu jako miejsce na europejską premierę swojego samochodu Elantrę. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się na miejscu obserwując wszystkie nowości ze świata motoryzacji.

Motor Show Poznań - bilety
Najlepszym sposobem jest zakup biletów on-line. Ułatwi nam to wejście na targi. Jeśli nie chcemy tego robić możemy bilety nabyć w dniu targów w kasach znajdujących się na miejscu. Kasy czynne są zazwyczaj już 15 minut przed otwarciem więc spokojnie na miejscu zdobędziemy wejściówki. Pierwszy dzień - Press Day - ze względu na swój prestiż i ofertę jest dużo droższy od pozostałych. Bilety kosztują bowiem 100zł w przedsprzedaży, 120zł w dni imprezy. Dużo, chociaż dostajemy możliwość uczestnictwa w wyjątkowych pokazach. Bilety na drugi dzień kosztują od 15zł w przedsprzedaży do 20zł w dniu imprezy, na trzeci dzień 23zł w przedsprzedaży i 30zł w dniu imprezy, na czwarty dzień 18zł w przedsprzedaży i 25zł w dniu imprezy. Dzieci do lat 3 wchodzą na teren Targów bezpłatnie. Istnieje możliwość kupna biletu rodzinnego. Bilety są wtedy w cenie przedsprzedaży.

Kluczowe informacje:
Termin targów: 06-09.04.2017
Liczba osób odwiedzających w 2017 roku: 133.108
Cena biletów: 15-120zł w zależności od dnia imprezy
Liczba premier w 2016 roku: 1 europejska (Hyundai Elantra)