Najtańsze nowe samochody - TOP5 modeli na 2019/2020 rok

Najtańsze nowe samochody - TOP5 modeli na 2019/2020 rok

Dysponując budżetem w przedziale 30, a 40 tysięcy złotych niekoniecznie musimy być skazani na samochód używany, bądź nowego miejskiego malucha. W tej cenie można znaleźć kilka ciekawych aut, będących wygodną opcją dla niewielkiej rodziny. Poniżej przedstawiamy 5 najciekawszych propozycji spośród najtańszych dostępnych na rynku modeli.

Najtańsze nowe samochody - TOP 5
Dacia Sandero/Logan - oba spokrewnione modele rumuńskiego producenta są najtańszymi nowymi samochodami dostępnymi na polskim rynku. Za niewiele poniżej 30 tysięcy złotych można już nabyć podstawową wersję wyposażeniową ACCESS, z podstawowym litrowym silnikiem, rozwijającym 70 KM. Za 34200 zł (Logan) lub 34900 zł (Sandero) otrzymamy znacznie bardziej sensowną wersję OPEN, a za 37000/37700 wersję LAUREATE, w której znajdziemy również klimatyzację. Jest to bardzo dobrze wycenione auto segmentu B, o przestronnym wnętrzu, choć jakość wykonania i dynamika podstawowej jednostki pozostawiają trochę do życzenia.
Citroen C-elysee - ten francuski sedan do niedawna dostępny na polskim rynku wraz z bliźniaczym Peugeotem 301. Korzystając z oferty promocyjnej, już za niespełna 39 tysięcy złotych możemy cieszyć się własnym egzemplarzem wersji wyposażeniowej Live, w wariancie z 82-konnym silnikiem benzynowym o pojemności 1.2 litra. To najtańszy sedan, w dodatku zapewniający sporo miejsca pasażerom i obszerny bagażnik. Trudno narzekać jest na komfort jazdy, dokuczać może jedynie nie najwyższa jakość materiałów wykończeniowych.
Dacia Duster - już za 39900 złotych możemy stać się posiadaczami całkiem ładnego SUVa. Co prawda w podstawowej wersji ACCESS, która podobnie jak w modelach Sandero i Logan jest bardzo uboga, ale nie zmienia to faktu, że w samochodzie siedzi się bardzo wygodnie, podróżuje przyjemnie, a nawet bazowa jednostka 1.6 o mocy 115 KM w większości sytuacji okazuje się wystarczająca. Za dopłatą możemy zamówić m.in. wersję 4x4 (min. 60100 zł) lub Diesla (min. 57900 zł). To najtańszy SUV w naszym kraju.
Skoda Fabia - za 44300 złotych możemy skorzystać z czeskiego pomysłu na klasę B. W komplecie z oszczędnym, ale jednak dość dałbym motorem 1.0 MPI o mocy 60 KM, zestawem wyposażenia Active, obejmującym między innymi klimatyzację. Dokładając 5000 złotych, można nabyć samochód z roku modelowego 2020, który wyposażono w znacznie bardziej sensowną jednostkę doładowaną 1.0 TSI, która pomimo 95 KM rozwijanej mocy zadowala się niewielkimi ilościami paliwa. Charakteryzuje się ona także bogatszym wyposażeniem, w którym znajdziemy również elektryczne szyby, prostym komputerem pokładowym, pakietem chromowanych akcentów, czy dobrej jakości radiem z Bluetooth.
Miłośnikom japońskiej motoryzacji do gustu może przypaść Suzuki Swift. Mając do wydania nieco ponad 45 tysięcy złotych, można stać się posiadaczem znacznie lepiej wyposażonego od Skody Swifta. W tej cenie otrzymujemy dość bogato wyposażony samochód, w standardzie oferujący m.in. klimatyzację, elektryczne szyby, dobrej jakości nagłośnienie, a także 90 konną jednostkę o pojemności 1.2 o niezłej dynamice i oszczędnie obchodzącej się z paliwem.

Co wybrać?
Jak można zauważyć, dysponując nawet niewielkim budżetem, możemy nabyć całkiem ciekawy i pojemny samochód, który będzie pozwalał nie tylko sprawnie poruszać się w mieście, ale również zapewnić bezpieczną i wygodną podróż na dłuższych dystansach. Można przy tym cieszyć się gwarancją i ekonomią zapewnianą przez nowoczesne jednostki.