Najtrudniejsze pytania na egzaminie na prawo jazdy?

Najtrudniejsze pytania na egzaminie na prawo jazdy?

Osoby, które chcą otrzymać prawo jazdy muszą przebyć bardzo długą drogę, która nie dla każdego kończy się sukcesem. W pierwszej kolejności kandydat na kierowcę musi się zapisać na zajęcia do wybranego Ośrodka Szkolenia Kierowców. Na terenie każdego miasta działa wiele szkół. Przy wyborze warto kierować się opiniami innych i zdawalnością. Po zakończeniu kursu teoretycznego i praktycznego przychodzi czas na przystąpienie do egzaminów państwowych w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Składa się on z dwóch części: teoretycznej, a po jej zdaniu można przystąpić do części praktycznej. Dla wielu osób jednak test teoretyczny sprawia nie małe problemy. Warto wiedzieć jakie najtrudniejszych pytań można się spodziewać.

Najtrudniejsze pytania na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy, których można się spodziewać?


Wiele pytań na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy opiera się na podstawie różnych zdjęć, ilustracji i schematów. Wiele badań wskazuje na to, że to one mogą sprawić najwięcej trudności. Najbardziej problematyczne pytania wskazywane przez kursantów to:
Czy można zatrzymać samochód pod wiaduktem, kiedy nie ma znaku, który by tego zabraniał?
mimo, że dla wielu nie jest to takie oczywiste, odpowiedź brzmi tak. Pojazdu nie można nigdy zatrzymać na wiadukcie, na mościa czy w tunelu, pod wiaduktem, jest to jak najbardziej dozwolone.

Czy jadąc drogą ekspresową skrajnym prawem pasem ruchu należy zrezygnować z wyprzedzania jeśli kierowca znajdujący się na środkowym pasie ruchu włączył prawy kierunkowskaz?
nie, kierujący poruszający się pojazdem po drodze mającej więcej pasów, przede wszystkim musi się upewnić, czy jadący przed nim na tym samym pasie ruchu nie sygnalizuje zamiaru wyprzedzania.

Czy na jezdni przed znakiem oznaczającym nakaz jazdy wprost można wykonać manewr cofania?
można, przepisu w żaden sposób nie zabraniają cofania przed znakiem nakazującym jazdę prosto. Można cofać na drodze jednokierunkowej jednak trzeba ustąpić pierwszeństwa innym pojazdom i sprawdzić, czy manewr nie powoduje żadnego zagrożenia,

Czy pojazd, który ma włączone niebieskie światła błyskowe i sygnały dźwiękowe o zmieniającym się tonie to pojazdy uprzywilejowane?
Nie, pojazdy uprzywilejowane to jedynie samochody należące do: jednostek straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, policji, ratownictwa chemicznego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadów, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Wywiady i Kontrwywiadu Wojskowego, Sił Zbrojnych RP, Służby Więziennej, Biura Ochrony Rządu, Kontroli skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Celnej.

Czy poduszka powietrzna spełni swoje działanie w momencie wypadku, jeżeli nie masz zapiętych pasów bezpieczeństwa?
Działanie poduszki powietrznej ma swój sens, tylko kiedy mamy zapięte pasy i zagłówek ustawiony w odpowiedni sposób dopasowany do nas, w przeciwnym razie możemy się narazić na urazy głowy lub kręgosłupa.

Co zrobić, aby zdać egzamin teoretyczny na prawo jazdy?


Przede wszystkim, aby ukończyć egzamin teoretyczny na Prawo Jazdy z pozytywnym wynikiem trzeba bardzo dokładnie i uważnie czytać pytania. Niestety wiele osób ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Z tego powodu zbyt pochopnie zaznaczają odpowiedzi. Trudności mogą także sprawić pytania, które wiążą się z koniecznością wyobrażenia sobie danej sytuacji. Nie każdy potrafi sobie z nimi poradzić. Warto nie spieszyć się, do końca wykorzystać dostępny czas i przemyśleć każdą możliwą odpowiedź.

Tagi: najtrudniejsze pytania na prawo jazdy,

Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega