Najtrudniejsze pytania na egzaminie na prawo jazdy?

Najtrudniejsze pytania na egzaminie na prawo jazdy?

Osoby, które chcą otrzymać prawo jazdy muszą przebyć bardzo długą drogę, która nie dla każdego kończy się sukcesem. W pierwszej kolejności kandydat na kierowcę musi się zapisać na zajęcia do wybranego Ośrodka Szkolenia Kierowców. Na terenie każdego miasta działa wiele szkół. Przy wyborze warto kierować się opiniami innych i zdawalnością. Po zakończeniu kursu teoretycznego i praktycznego przychodzi czas na przystąpienie do egzaminów państwowych w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Składa się on z dwóch części: teoretycznej, a po jej zdaniu można przystąpić do części praktycznej. Dla wielu osób jednak test teoretyczny sprawia nie małe problemy. Warto wiedzieć jakie najtrudniejszych pytań można się spodziewać.

Najtrudniejsze pytania na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy, których można się spodziewać?


Wiele pytań na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy opiera się na podstawie różnych zdjęć, ilustracji i schematów. Wiele badań wskazuje na to, że to one mogą sprawić najwięcej trudności. Najbardziej problematyczne pytania wskazywane przez kursantów to:
Czy można zatrzymać samochód pod wiaduktem, kiedy nie ma znaku, który by tego zabraniał?
mimo, że dla wielu nie jest to takie oczywiste, odpowiedź brzmi tak. Pojazdu nie można nigdy zatrzymać na wiadukcie, na mościa czy w tunelu, pod wiaduktem, jest to jak najbardziej dozwolone.

Czy jadąc drogą ekspresową skrajnym prawem pasem ruchu należy zrezygnować z wyprzedzania jeśli kierowca znajdujący się na środkowym pasie ruchu włączył prawy kierunkowskaz?
nie, kierujący poruszający się pojazdem po drodze mającej więcej pasów, przede wszystkim musi się upewnić, czy jadący przed nim na tym samym pasie ruchu nie sygnalizuje zamiaru wyprzedzania.

Czy na jezdni przed znakiem oznaczającym nakaz jazdy wprost można wykonać manewr cofania?
można, przepisu w żaden sposób nie zabraniają cofania przed znakiem nakazującym jazdę prosto. Można cofać na drodze jednokierunkowej jednak trzeba ustąpić pierwszeństwa innym pojazdom i sprawdzić, czy manewr nie powoduje żadnego zagrożenia,

Czy pojazd, który ma włączone niebieskie światła błyskowe i sygnały dźwiękowe o zmieniającym się tonie to pojazdy uprzywilejowane?
Nie, pojazdy uprzywilejowane to jedynie samochody należące do: jednostek straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, policji, ratownictwa chemicznego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadów, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Wywiady i Kontrwywiadu Wojskowego, Sił Zbrojnych RP, Służby Więziennej, Biura Ochrony Rządu, Kontroli skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Celnej.

Czy poduszka powietrzna spełni swoje działanie w momencie wypadku, jeżeli nie masz zapiętych pasów bezpieczeństwa?
Działanie poduszki powietrznej ma swój sens, tylko kiedy mamy zapięte pasy i zagłówek ustawiony w odpowiedni sposób dopasowany do nas, w przeciwnym razie możemy się narazić na urazy głowy lub kręgosłupa.

Co zrobić, aby zdać egzamin teoretyczny na prawo jazdy?


Przede wszystkim, aby ukończyć egzamin teoretyczny na Prawo Jazdy z pozytywnym wynikiem trzeba bardzo dokładnie i uważnie czytać pytania. Niestety wiele osób ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Z tego powodu zbyt pochopnie zaznaczają odpowiedzi. Trudności mogą także sprawić pytania, które wiążą się z koniecznością wyobrażenia sobie danej sytuacji. Nie każdy potrafi sobie z nimi poradzić. Warto nie spieszyć się, do końca wykorzystać dostępny czas i przemyśleć każdą możliwą odpowiedź.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty