Niemieckie strony z autami, samochodami - odpowiedniki Otomoto

Niemieckie strony z autami, samochodami - odpowiedniki Otomoto

Niemieckie samochody mają stosunkowo dużą grupę zwolenników. Uznawane są za trwałe i solidnie wykonane, a przy tym stosunkowo niedrogie w utrzymaniu. Każdego roku zza zachodniej granicy do Polski sprowadzane są tysiące aut. Dlatego, aby natrafić na najlepsze okazje, trzeba wiedzieć gdzie ich szukać.

Niemieckie strony z autami, samochodami

W porównaniu do zakupu samochodu w Polsce, procedura dopuszczenia do ruchu pojazdu z Niemiec jest nieco bardziej skomplikowana. Wymaga na przykład odwiedzenia kilku urzędów oraz przetłumaczenia dokumentów rejestracyjnych auta na język polski. Takie rozwiązanie wiąże się jednak z kilkoma korzyściami, a jedną z najważniejszych jest możliwość dużego zaoszczędzenia przy zakupie. Niemiecki samochód nabyć można na kilka sposobów, na przykład odwiedzając komis lub odpowiednią giełdę. Da się w ten sposób znaleźć zarówno kilkuletnie maszyny w niemal idealnym stanie, jak i mocno wyeksploatowane, stare i nierzadko powypadkowe pojazdy z dużym przebiegiem. Jednak najpopularniejszym miejscem z atrakcyjnymi ofertami jest internet. O ile polskie serwisy aukcyjne sprawdzają się w przypadku krajowych wozów, sprzedaż zagranicznych samochodów częściej odbywa się poprzez niemieckie strony z autami. Można na nich znaleźć pojazdy w dobrej cenie, a na dodatek serwisy bardzo często dostępne są w języku polskim.

mobile.de

Za największą i najpopularniejszą niemiecką stronę z samochodami uznawany jest serwis mobile.de. Jego baza liczy ponad milion ofert z samych Niemiec, które dotyczą nowych i używanych aut osobowych wielu marek. Do zalet strony należy czytelność i prostota obsługi, włącznie z wyszukiwarką pozwalającą na precyzyjne określenie wymagań dotyczących wybieranego samochodu. Poszukiwania można również zawęzić do konkretnej lokalizacji za pomocą załączonej mapy. Opisy pojazdów zamieszczane na mobile.de są bardzo dokładne i zazwyczaj uzupełnione galerią zdjęć. Strona pozwala również na udostępnianie danych sprzedawcy oraz skorzystanie z formularza kontaktowego, za pomocą którego zadawać można dowolne pytania dotyczące stanu samochodu.

utoscout24.de

Pod względem popularności, utoscout24.de to druga strona najchętniej odwiedzana przez nabywców szukających ofert na rynku niemieckim. Oprócz dostępu do ponad miliona pojazdów z Niemiec, w serwisie znaleźć można również ogłoszenia pochodzące z innych europejskich państw. Zaletą serwisu jest obecność rozbudowanej wyszukiwarki, która ułatwia znalezienie precyzyjnie określonego pojazdu. Ogłoszenia przeglądać można pod kątem modelu, przebiegu czy wieku, a także obecności konkretnego wyposażenia czy koloru. Za pomocą odpowiednich ustawień wyszukiwarki wyróżnić da się nawet wyłącznie pojazdy po tuningu. Serwis autoscout24.de posiada również bardzo praktyczną i pomocną opcję porównywania poszczególnych ofert.

auto.de

Niemieckie auta sprawdzać można do Polski także za pomocą strony auto.de. Poza bogatą ofertą aut osobowych, w serwisie znaleźć da się także samochody kempingowe, motocykle czy podzespoły oraz części do pojazdów. Strona posiada standardowy zestaw funkcjonalności, włącznie z wyszukiwarką ofert, galerią zdjęć i podglądem szczegółów, a także możliwością bezpośredniego skontaktowania się ze sprzedającymi. Wadą serwisu auto.de może być kiepska czytelność, duża ilość wyświetlających się reklam oraz niekompletna translacja treści na język polski.

webauto.de

Niemieckie ogłoszenia motoryzacyjne przeglądać można także na stronie webauto.de. Sprzedawane są tam przede wszystkim samochody osobowe i motocykle, ale też przyczepy kempingowe. Wyszukiwarka pozwala na stosunkowo wygodną selekcję ogłoszeń, ale znaczenie mniej precyzyjną niż ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych serwisów. Strona webauto.de pozwala jednak na zapoznawanie się z ofertami poprzez odnalezienie konkretnego handlarza oraz zapisywanie ulubionych ogłoszeń w celu porównania ich ze sobą. Podobnie jak w przypadku auto.de, tłumaczenie niemieckiej strony na polski język również nie jest kompletne. Wystarcza jednak do swobodnego poruszania się po zakładkach i najważniejszych elementach strony.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin