Polerowanie lakieru samochodowego - dlaczego warto oddać w ręce profesjonalistów?

Polerowanie lakieru samochodowego - dlaczego warto oddać w ręce profesjonalistów?

Polerowanie lakieru jest jednym z najbardziej precyzyjnych i zarazem spektakularnych zabiegów detailingowych. Pozwala pozbyć się rys spowodowanych błędami w pielęgnacji auta oraz zmatowień powstałych w wyniku niekorzystnego działania czynników zewnętrznych. I chociaż praca nad przywróceniem pojazdom salonowego blasku wymaga bardzo dużego zaangażowania, rezultat zwykle przerasta oczekiwania ich właścicieli. Jak wygląda polerka samochodu? Dlaczego warto ją wykonać? O odpowiedź na te pytania poprosiliśmy specjalistów z DetailKing Opole – salonu zajmującego się profesjonalnym detailingiem aut.

Polerowanie samochodu – jakie uszkodzenia lakieru można usunąć?

Zarysowań karoserii nie można uniknąć. Powłoka lakiernicza wbrew pozorom jest dość delikatna i już po kilku miesiącach użytkowania samochodu można zauważyć na niej mikrozarysowania. Jeśli jest ich dużo, samochód traci swoją pierwotną elegancję. Jednak wystarczy oddać go w ręce fachowców, aby odzyskał swój salonowy blask. Warto przy tym pamiętać, że polerowanie samochodu można przeprowadzić tylko w przypadkach, w których zarysowania nie sięgnęły podkładu. W przeciwnym wypadku konieczna będzie korekta lakieru samochodowego. W zależności od rozległości uszkodzeń polerowanie może przebiegać jedno- lub wieloetapowo. Do zarysowań często dochodzą również zmatowienia powstające pod wpływem działania promieni UV czy zanieczyszczeń osadzających się na karoserii. Zmatowienia często pojawiają się także w starszych pojazdach, w których na skutek upływu czasu dochodzi do utleniania się wierzchniej warstwy lakieru. W takich przypadkach z pomocą przychodzi polerowanie lakieru samochodowego, pozwalające odkryć jego świeżą warstwę i tym samym wydobyć głębię koloru. Podwyższenie estetyki auta w praktyce wiąże się oczywiście z podniesieniem jego wartości. A to ma szczególne znaczenie wtedy, kiedy pojazd jest szykowany do sprzedaży.

Polerowanie auta – czy można wykonać samodzielnie?

Polerowanie lakieru samochodowego najlepiej oddać w ręce specjalistów. Dlaczego? Ponieważ jest to pracochłonny zabieg, który poza wiedzą i doświadczeniem wymaga odpowiedniego sprzętu. W DetailKing polerowanie lakieru jest przeprowadzane przy użyciu polerek dual-action, co pozwala uzyskać doskonałe efekty i jednocześnie chronić lakier przed uszkodzeniem. Zaawansowany technologicznie sprzęt umożliwia osiągnięcie znakomitych rezultatów, nieporównywalnych do tych, jakie zapewnia użycie past polerskich. Urządzenia to jednak nie wszystko. Liczą się także umiejętności i precyzja, ponieważ w przypadku polerowania mechanicznego nietrudno na przykład o przegrzanie powłoki lakierniczej. Warto też zaznaczyć, że polerka wymaga odpowiedniego przygotowania samochodu. Przed przystąpieniem do pracy fachowcy dokonują starannych oględzin karoserii przy pomocy specjalistycznych lamp. W ten sposób mogą odkryć wszystkie, nawet najdrobniejsze zarysowania. Należy także pamiętać, że przed polerką samochodu samo klasyczne mycie nie wystarczy. Potrzebne jest również przeprowadzenie dekontaminacji, deironizacji oraz glinkowania, aby pozbyć się tkwiących głęboko zanieczyszczeń, często niewidocznych gołym okiem i niemożliwych do usunięcia tradycyjnymi środkami. Następnie specjaliści przeprowadzają pomiar grubości lakieru i dopiero przystępują do głównego etapu pracy, czyli polerowania karoserii.

Polerowanie auta – kompleksowa usługa przywracająca samochodom salonowy blask

Podczas polerowania samochodu fachowcy dokładają największych starań, aby pojazd odzyskał swój pierwotny blask. Odświeżają więc również klosze reflektorów, czarne, błyszczące dekory, elementy chromowane i niklowane czy końcówki wydechów. Końcowym etapem pracy jest nałożenie wosku, którego zadaniem jest zabezpieczenie karoserii przed powstawaniem kolejnych zarysowań. Za dopłatą salony detailingowe oferują także nałożenie powłok kwarcowych, ceramicznych czy folii PPF. To doskonały sposób na ochronę lakieru nawet przez kilkanaście lat. Poza względami estetycznymi nałożenie powłoki ma dodatkowe atuty – ułatwia bieżącą pielęgnację auta, ponieważ ogranicza przywieranie zanieczyszczeń do karoserii.

Polerowanie samochodu – dlaczego warto je wykonać? Powodów jest wiele. Polerka zapobiega powiększaniu się uszkodzeń, mogących prowadzić do powstawania ognisk rdzy, jak również ułatwia pielęgnację karoserii. Przede wszystkim jednak daje pojazdom drugą młodość i pozwala właścicielom cieszyć się ich salonowym blaskiem.