Wypożyczalnia aut - zalety wynajmu długoterminowego

Wypożyczalnia aut - zalety wynajmu długoterminowego

Bardzo wiele firm ma własną flotę pojazdów. Inwestycja wynosząca od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych – w zależności od marki i wybranych modeli – jest podejmowana w momencie rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej. Później przez wiele lat środki są inwestowane, by przedsiębiorstwo mogło się rozwijać. Tymczasem eksploatowane pojazdy zaczynają ulegać awariom, rosną koszty ich serwisu. Co robić w takiej sytuacji? Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni aut.

Wypożyczalnia samochodów
Profesjonalne wypożyczalnie aut oferują różne marki i modele samochodów. Oferta jest indywidualnie dostosowywana do potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Za niewielką, miesięczną opłatą można korzystać z jednego lub kilku samochodów przez okres od 2 do 5 lat. By uzyskać więcej informacji na temat wynajmu długoterminowego dla firmy, warto zapoznać się z artykułem pt.: „Wypożyczenie auta dla firmy - wszystko, co powinieneś wiedzieć”.

Zalety wynajmu długoterminowego
Wynajem długoterminowy ma wiele zalet, a przede wszystkim jest tańszą opcją niż leasing. Ponadto, nie trzeba płacić z góry do Urzędu Skarbowego podatku VAT wyliczonego dla wartości zawieranej umowy, jak ma to miejsce w przypadku leasingu finansowego. Koszty wynajęcia samochodów są stałe, łatwo więc przygotować plany budżetowe na kolejne lata.

Wypożyczalnie szybko realizują usługę wynajęcia samochodów. Wystarczy wybrać modele i podpisać stosowne dokumenty, by móc korzystać z pojazdów. Co więcej, po wygaśnięciu umowy można wymienić pojazdy na inne modele, które będą dostosowane do aktualnych potrzeb firmy. Warto sprawdzić również, w jakich miastach ma swoje oddziały wybrana wypożyczalnia samochodów Katowice,Kielce, Łódź, Warszawa,Gdańsk, Bydgoszcz – duża ilość punktów w większych miastach w Polsce to przede wszystkim wygoda odebrania samochodu.

Wynajem długoterminowy umożliwia bieżące uzupełnianie i modernizowanie floty firmowej. Z tego bardzo popularnego na Zachodzie rozwiązania, z powodzeniem korzysta coraz więcej polskich przedsiębiorstw.