Ile wynoszą ceny taxi w Warszawie?

Ile wynoszą ceny taxi w Warszawie?

Taksówka to wygodny sposób na przejazdy w Warszawie – pozwala na szybkie i sprawne dotarcie do celu w różnych punktach miasta. Z jakimi kosztami usługi trzeba się wtedy liczyć?

Chociaż w stolicy można korzystać z różnych metod przejazdów komunikacją publiczną, to jednak taksówki także są chętnie wybierane zarówno przez warszawiaków, jak również przez osoby odwiedzające miasto. Za przejazdy taksówką w mieście zapłacimy więcej niż za dojazdy komunikacją publiczną, ale mamy pewność komfortu podróży – także wtedy, gdy inne metody przejazdu nie są dostępne. Jakie ceny taxi w Warszawie obecnie obowiązują?

Stawki za przejazd taxi w Warszawie
W Warszawie stawki maksymalne za przejazdy taksówkami określane są odpowiednią uchwałą. W związku z tym korporacje taksówkarskie nie mogą ustalać cen wyższych niż te obowiązujące, a mianowicie:
  • 3 złote za 1 kilometr na taryfie pierwszej w dni powszednie w godzinach 6.00-22.00 zapłacimy maksymalnie,
  • 4,5 złotego za 1 kilometr na taryfie drugiej w dni powszednie w godzinach 22.00-6.00 oraz w niedziele i święta


Obowiązują także stawki za taryfę trzecią i czwartą, które naliczane są przy opuszczeniu I strefy – wówczas zapłacimy odpowiednio 6 złotych i 9 złotych za 1 kilometr. Opłata początkowa, czyli tak zwana opłata za trzaśnięcie drzwiami czy za zajęcie miejsca w taksówce to 8 złotych. Jedna godzina postoju to wydatek 40 złotych.

Jak łatwo obliczyć koszt przejazdu taksówką w Warszawie?
Nawet przy znajomości konkretnych stawek za przejazdy taksówką w stolicy można mieć trudności w obliczeniu orientacyjnej ceny kursu. Nie trzeba jednak wtedy dzwonić do korporacji, aby uzyskać takie informacje. Aktualnie coraz więcej korporacji taksówkarskich w Warszawie udostępnia swoim klientom aplikacje mobilne oraz strony internetowe zawierające specjalne kalkulatory, za pomocą których można łatwo obliczyć koszt usługi. W aplikacji albo na stronie internetowej korporacji wystarczy wprowadzić informacje dotyczące początkowego i końcowego punktu – można także zrobić to z wykorzystaniem map albo lokalizacji GPS.