Jak wybrać skup samochodów powypadkowych?

Jak wybrać skup samochodów powypadkowych?

Czasem zdarza się, że koszt naprawy samochodu po wypadku, znacznie przewyższa jego wartość. Często również nie opłaca się go nawet sprzedawać. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą skupy samochodów powypadkowych.

W dzisiejszych czasach samochód nie jest już dobrem luksusowym. Oznacza to więc, że większość ludzi może pozwolić sobie na posiadanie własnego auta i wymienianie go co kilka lat - na nowszy, lepszy model. W takich sytuacjach starsze pojazdy są sprzedawane, a jeżeli nie nadają się do do użytku - oddawane do kasacji. Właścicielom takich pojazdów często wydaje się, że jest to jedyne, słuszne rozwiązanie. Zdarza się również, że samochód, który uczestniczył w wypadku, nie nadaje się do jazdy, a nawet naprawy. W takich przypadkach często koszty serwisowe przewyższają samą wartość auta. Przydatny może okazać się więc skup samochodów powypadkowych, który pomoże Ci pozbyć się niechcianego pojazdu.

Na jakiej zasadzie działają skupy aut powypadkowych? 

Jeżeli chcesz pozbyć się samochodu, który uległ wypadkowi, jedną z wielu dostępnych opcji, jest udanie się do skupu aut. Firmy takie zajmują się kupnem samochodów bezpośrednio od klienta. Skupy pojazdów wykupują je po określonej, wcześniej ustalonej z właścicielem cenie, a samo auto przekazują do dalszej sprzedaży. Jeżeli jednak samochód nie nadaje się do dalszej eksploatacji, rozkładane jest na części, które następnie się sprzedaje. 

Nawet jeśli auto jest w katastrofalnym stanie - jest wyeksploatowane, uszkodzone, a nawet rozbite, skupy aut przyjmą je i to za całkiem atrakcyjną kwotę. Skorzystanie ze skupów samochodów powypadkowych jest jedną z najłatwiejszych oraz najszybszych opcji, która pozwala na pozbycie się niechcianego pojazdu. W przeciwieństwie do samodzielnego procesu sprzedaży pojazdu, w tym przypadku nie musisz tracić sił oraz czasu, ponieważ cały proces sprzedaży trwa niezwykle szybko. Jest to również idealna opcja dla tych osób, które ekspresowo potrzebują gotówki. 

"

Z racji, że skupy samochodów powypadkowych niejedno już widziały, nie musisz martwić się, że z powodu stanu Twojego pojazdu, nie będą chciały go kupić. Jeżeli będziesz chciał sprzedać auto powypadkowe samodzielnie, bardzo prawdopodobne jest, że wcześniej będziesz musiał zainwestować sporo pieniędzy w podstawowe naprawy - chociażby po to, by zwyczajnie jeździło i nadawało się do ruchu. Auto skup powypadkowych samochodów mogą pozwolić sobie na nieco tańszą naprawę - z racji swojego doświadczenia w sprzedaży pojazdów. Często takie firmy współpracują z warsztatami, które umożliwiają im usługi naprawcze w dużo niższych cenach. Dzięki temu skupy mogą później sprzedać Twoje auto w atrakcyjnej cenie.  

Cały proces sprzedaży auta do skupu samochodów powypadkowych jest dość szybki oraz niezwykle prosty. Większość działających na rynku firm, oferuje swoim klientom bezpłatną wycenę pojazdów. Dzięki temu, że skupy często działają na rynku od wielu lat, ich pracownicy świetnie znają się na swojej pracy i podchodzą do niej profesjonalnie oraz rzetelnie. Wybierając doświadczoną firmę, będziesz miał więc pewność, że wycena została przeprowadzona sprawiedliwie oraz zgodnie z obowiązującymi cenami. Dzieje się do bardzo szybko, ponieważ skupowi również zależy na tym, by cały proces przeprowadzony był sprawnie.

Dodatkowo to po stronie skupu leży dopełnienie wszystkich niezbędnych formalności. Umowę kupna-sprzedaży otrzymasz tuż po tym, gdy po Twój samochód podjedzie laweta. Dodajmy, że sprzedaż auta skupom samochodów powypadkowych, przebiega podobnie do tej, którą byś przeprowadzał z prywatnym klientem. Pracownik, który przyjedzie po pojazd, wyposażony będzie w niezbędne dokumenty, które pozwolą sfinalizować zakup. 

Tak jak wspominaliśmy, skupy samochodów często oferują bezpłatną wycenę pojazdów. Jest to niezwykle istotne, ponieważ dzięki temu możesz skontaktować się z wieloma firmami, a następnie wybrać najkorzystniejszą ofertę. Warto mieć na uwadze, że skup aut odbywa się zawsze po cenie poniżej ceny rynkowej, a pojazd zostanie odsprzedany z zyskiem. Jest to logiczne, ponieważ właśnie na tym zarabiają tego typu firmy. Uspokajamy - nie jest to jednak kwota, która mogłaby zniechęcać Cię do skorzystania z takich usług. Największe skupy samochodów w Polsce potrafią zaoferować nawet 90% rynkowej ceny pojazdu. To naprawdę kusząca opcja, zwłaszcza kiedy weźmiesz pod uwagę, że pieniądze otrzymasz do ręki - bez szukania klienta oraz odpowiadania mu na ewentualne pytania. Nieco mniejsze skupy samochodów oferują około 65-75% ceny rynkowej. Pamiętaj również, że im bardziej auto jest zniszczone, tym mniej za niego dostaniesz. Zwróć jednak uwagę, że nadal będzie to więcej, niż w przypadku jego tradycyjnego zezłomowania lub naprawy, a następnie sprzedaży. Dzięki skupom samochodów pozbędziesz się problemu, który nie będzie stał bezczynnie na Twoim parkingu.

 

Jak wybrać najlepszy auto skup powypadkowych?

Aby dobrze wybrać skup samochodów powypadkowych, zwróć uwagę na ich pozycję oraz doświadczenie. Dzięki temu, że firma jest zaufana oraz sprawdzona przez innych klientów, będziesz miał pewność, że będzie ona w stanie zaoferować Ci dość korzystną cenę za Twój pojazd. Zdarzyć się może również, że skup samochodów nie będzie miał dobrych intencji i zwyczajnie będzie chciał Cię oszukać. W tym celu odbierze od Ciebie auto, które odjedzie na lawecie, a Ty nie dostaniesz za to ani złotówki. Dlatego też zwróć uwagę jak pracownik auto skupu powypadkowych samochodów z Tobą rozmawia, czy jest konkretny i czy potrafi odpowiedzieć na Twoje pytania.

Nie warto również interesować się lokalnymi handlarzami, którzy roznoszą ulotki, które umieszczają pod wycieraczkami. Zazwyczaj są to osoby prywatne, które nie posiadają swojej działalności gospodarczej. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z ich oferty, możesz narazić się na otrzymanie mniejszej kwoty niż tej, którą byś dostał w sprawdzonym, legalnym skupie aut. Warto także zainteresować się handlarzami samochodów i poczytać o nich opinie, które dostępne są w internecie. Naturalnie najlepsze będą te skupy, które zostaną Ci polecone przez znajomych. Dzięki temu będziesz miał pewność, że cała sprzedaż przebiegnie szybko i profesjonalnie. 

Podstawą dobrego skupu samochodów powypadkowych jest jego dbałość o dokumentację, która będzie najważniejszym elementem podczas sprzedaży auta. Jeżeli firma nie chce pokazać Ci umowy kupna-sprzedaży i twierdzi, że otrzymasz ją tuż po tym jak laweta odjedzie z Twoim samochodem, zrezygnuj z tej oferty! Umowa jest głównym i podstawowym dokumentem, który będzie potwierdzał sprzedaż. Nie bój się także zadawać pytań, dzięki którym dowiesz się więcej o działalności danego skupu. Znakomita większość skupów aut powypadkowych oferuje swoim klientom bezpłatne wykonanie wyceny oraz dojazd do umówionego miejsca, gdzie zostaną przeprowadzone oględziny, a następnie wspominana wcześniej wycena. Standardem jest, że tego typu usługi są w dzisiejszych czasach bezpłatne. Klient ma możliwość umówienia się z firmą na konkretny dzień oraz określoną przez siebie godzinę. Musi być to termin, który odpowiada obu stronom. Warto wiedzieć, że duża część skupów, działa przez siedem dni w tygodniu - od rana do późnego wieczora. Dzięki temu na pewno znajdziesz odpowiadającą dla siebie datę.

Jak wspominaliśmy, dzięki bezpłatnej wycenie, możesz zgłosić się do kilku skupów aut, a następnie wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Warto jednak wiedzieć, że po dokładnym ustaleniu stanu technicznego samochodu, a następnie poznaniu kwoty, którą za niego jest w stanie zaoferować skup, możesz przekazać firmie uwagi. Mile widziana będzie również rozmowa, która rozwiąże ewentualne wątpliwości oraz wszelkie stany sporne. Pamiętaj, że profesjonalny skup będzie chciał zakupić od Ciebie pojazd, a więc najczęściej sprawa zakończy się polubownie, czyli z korzyścią dla obu stron. Ponownie przypominamy, że już na tym etapie powinniśmy zadbać o zawarcie umowy. Jest to podstawa każdej transakcji, więc najpierw przeczytaj dokument, który podpiszesz. Może bowiem okazać się, że nie będą w nim zawarte ustalenia, które zostały umówione ustnie. Dopiero po zawarciu umowy (jej podpisaniu przez obie strony) otrzymasz pieniądze w gotówce lub przelewem na konto bankowe. 

Jakie korzyści płyną ze skorzystania z usług skupu samochodów? 

Sprzedaż aut powypadkowych powinna być przemyślana oraz zaplanowana. Od Twojej decyzji nie będzie odwrotu, a cały proces potrwa zaledwie kilka chwil. Nie będzie więc zbyt dużo czasu na ewentualne namysły. Są jednak czynniki, które jasno wskazują w jakich sytuacjach auto powinno trafić w ręce skupu pojazdów. Jednym z nich jest wypadek po którym auto jak najszybciej powinno znaleźć się na złomie. W takiej sytuacji nie będziesz musiał płacić za jego naprawę, co musiałbyś uczynić jeżeli chciałbyś sprzedać ten samochód. 

Największą zaletą korzystania z usług skupu samochodów powypadkowych, jest krótki czas, który będziesz musiał poświęcić na cały proces. Może on trwać niecałe 24 godziny, co może być ogromną zaletą dla tych, którzy potrzebują pilnie gotówki. Cały proces jest dość szybki, a skupy oferują usługi, które pozwalają na jego sprawne przeprowadzenie. Wiele firm oferuje kupno aut, a następnie zapłatę za pomocą gotówki, a więc nie będziesz musiał czekać na przelew, a pieniądze dostaniesz do ręki. Jeżeli auto nie nadaje się do jazdy, skupy oferują dojazd do klienta, co pozwoli oszczędzić czas oraz energię. Firma zajmie się również przetransportowaniem wraku, co zapewne zostanie uwzględnione w umowie. 

Warto również pamiętać o tym, że każda wycena kalkulowana jest indywidualnie, a skup nie posiada sztywnych ram, których musiałby się trzymać. Dzięki temu można negocjować stawki, co może sprawić, że za samochód powypadkowy dostaniemy naprawdę zadowalającą sumę. Wycena jest przeprowadzana bezpłatnie, co pozwala na zgłoszenie się do kilku skupów, a następnie wybranie oferty, która nas najbardziej interesuje. Pamiętajmy także, że na rynku istnieje wiele skupów, a więc konkurencja jest dość spora. Oznacza to więc, że firmy będą walczyły o klienta, a więc będą chciały kupić jego pojazd za naprawdę korzystną kwotę.Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega