OBU - czym jest i do czego służy?

OBU - czym jest i do czego służy?

Czy wiesz, czym jest OBU? Jak działa tego typu urządzenie i który produkt warto wybrać?

EETS i OBU – co to takiego i jak rozwinąć te skróty?
Zarówno o EETS, jak i o OBU bez wątpienia słyszeli wszyscy, którzy choć od czasu do czasu podróżują w celach służbowych przez teren kilku krajów europejskich. Rozważania rozpocznijmy od pierwszego ze skrótów, czyli EETS – to po prostu działający w Europie Elektroniczny System Opłat Drogowych (z ang. European Electronic Toll Service), który w swoim obecnym kształcie jest ogromną innowacją w stosunku do rozwiązań, które funkcjonowały jeszcze kilka lat temu. Oficjalny debiut EETS miał miejsce w 2018 roku, jednak już w tak krótkim czasie przypadł do gustu i zyskał zaufanie wielu kierowców, co jest wynikiem przede wszystkim jego funkcjonalności i użyteczności. Warto w tym miejscu dodać, że przed 2018 rokiem kierowcy przemierzający kilka krajów europejskich często musieli mieć kilka osobnych urządzeń pokładowych do poboru opłat drogowych. Nie dość, że jest to kosztowne, to w niektórych przypadkach mogło nawet ograniczać pole widzenia kierowcy w czasie jazdy. Ujednolicenie i ustandaryzowanie panujących regulacji pozwoliło na wdrożenie EETS.

System EETS pozwolił też na jeszcze jedno ułatwienie – otóż możliwe stało się korzystanie z jednego urządzenia do poboru opłat drogowych w wielu krajach europejskich. Takie urządzenie określa się mianem OBU (z ang. On Board Unit). Obecnie system EETS z powodzeniem funkcjonuje w takich krajach jak Hiszpania, Norwegia, Portugalia, Włochy, Francja czy Niemcy, z czasem jednak zostanie wdrożony także w innych państwach. W kolejce już stoi m.in. Polska, ale też Słowacja czy Rumunia. W ich przypadku mówi się o dacie granicznej wyznaczonej na koniec roku 2021, wszystko zależy jednak od decyzji lokalnych władz. A jakie urządzenie OBU wybrać? Dostępnych jest co najmniej kilka możliwości, z pewnością jednak jedną z najkorzystniejszych i najwygodniejszych wydaje się BP Tollbox EETS.

Co musisz wiedzieć o BP Tollbox EETS?
Urządzenie do poboru opłat drogowych BP Tollbox EETS sprawnie wykonuje swoje zadania w krajach, gdzie obowiązuje EETS. Ponadto produkt ten jest nadzwyczaj uniwersalny i funkcjonalny, o czym przekonasz się już od pierwszego uruchomienia. Po wjechaniu na teren wybranego kraju BP Tollbox EETS automatycznie przestraja się na tutejszy system poboru opłat drogowych. To znaczące ułatwienie przede wszystkim z logistycznego punktu widzenia, kierowca nie musi bowiem odwiedzać wyznaczonego punktu, dzięki czemu w rezultacie szybciej dojedzie do celu. Warto też podkreślić, że BP Tollbox EETS jest komfortowy także z innych powodów – bowiem na koniec okresu rozliczeniowego dostaniesz wszystkie faktury w jednej przesyłce, co ułatwi pracę księgowości. Z urządzeniem od BP możesz też korzystać z myjni na stacjach paliw tej marki czy z całodobowej pomocy drogowej.

Wiele korzyści? Jak najbardziej, ale to wciąż nie wszystkie. BP Tollbox EETS nie musi być przypisany do konkretnego pojazdu, dlatego też, zależnie od własnych potrzeb, urządzenie możesz przenosić między samochodami ze swojej floty. Ponadto produkt nie wymaga instalacji, jest łatwy w obsłudze, a wszelkie aktualizacje są pobierane bezpłatnie i w pełni automatycznie. I oczywiście możesz korzystać z usługi geolokalizacji! Nie ulega zatem wątpliwości, że BP Tollbox EETS to wysokiej klasy urządzenie, które jest proste w obsłudze i zapewnia wysoki komfort użytkowania – a przy okazji pozwala też na oszczędności!


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty