Promag firma z 40-letnią tradycją

Promag firma z 40-letnią tradycją

Niewiele jest w Polsce firm, które mogą poszczycić się tak długim istnieniem na rynku w dobie dynamicznego kapitalizmu, a firm, które przetrwały zmiany ustrojowe i od 40-lat nieprzerwanie się rozwijają, jest jeszcze mniej. Taką firmą jest właśnie Promag S.A. z Poznania.

Początki

Obecny lider, a zarazem prekursor polskiej branży logistycznej Promag S.A. to firma z ogromną tradycją i niezwykłym doświadczeniem w dziedzinie logistyki i intralogistyki. 

Historia jest o tyle ciekawa, że jej początki sięgają roku 1982, czyli czasu bardzo burzliwego zarówno dla Polski, jak i dla polskiego przemysłu. Mamy bowiem stan wojenny, sporo napięć w przemyśle na linii rządzący, kierownictwo, związki zawodowe i pracownicy. To w takich niekorzystnych warunkach pan Witold Kawecki postanawia wyjść z inicjatywą stworzenia organizacji wspierającej rozwój produkcji urządzeń magazynowych i przeładunkowych PROMAG.

W owych czasach logistyka w Polsce praktycznie nie istniała, na liniach produkcyjnych walczono już o każdą sekundę, aby zwiększyć wydajność zakładów a w magazynach marnowano długie godziny na niezorganizowaną pracę. To właśnie motto przyświecało działaniom Kaweckiego. Jako wizjoner tamtych czasów zauważył potencjał logistyki, optymalizacji procesów magazynowych i transportu wewnętrznego. Tak właśnie rozpoczęła się droga organizacji, która miała zostać firmą. 

Droga

Promag od początku miał jasny cel. Brać czynny udział w transformacji krajowego przemysłu i krzewić wiedzę na temat nowatorskich sposobów magazynowania i optymalnego zarządzania przestrzenią. 

Pod koniec lat 80. firma wraz z całym krajem przechodzi proces przemian związanych ze zmianami ustrojowymi. Na szczęście odbywa się to bez większych perturbacji za to z korzystną zmianą w roku 1990, gdy stała się spółką akcyjną PROMAG S.A. W tamtym okresie była już przedsiębiorstwem o zasięgu ogólnopolskim z siedzibą w Poznaniu i 10 oddziałach w całym kraju. 

W nowej rzeczywistości firma rozwija się bez zakłóceń, zdobywając zaufanie branży przemysłowej swoją rzetelnością, kompleksowością działania, ale też innowacyjnością. Był to okres, w którym innowacyjność pozwalała wielu firmom stać się liderami nie tylko na rynku polskim, ale też na rynkach zagranicznych. 

Kolejny przełom nastąpił, gdy w roku 2007 centrala firmy przenosi się do nowoczesnego 4-kondygnacyjnego budynku przy ulicy Szyperskiej w Poznaniu, gdzie powstaje Centrum Techniki Magazynowej PROMAG. Nowoczesna multimedialna edukacyjno-prezentacyjna wystawa Magazyn przyszłości umożliwiająca zapoznanie się z ideą intralogistyki uczniom szkół technicznych, studentom, jak i obecnym i przyszłym klientom firmy.  

Najważniejsza jest idea

Od samego początku powstania organizacji założonej przez Witolda Kaweckiego przyświecają jej dwie główne idee, krzewić i rozwijać wiedzę na temat procesów logistycznych i robić to w sposób innowacyjny. Obie te idee przejmuje później spółka Promag i do dzisiaj przez 40 lat jest im wierna. Początki to były proste regały paletowe, wózki widłowe i paletowe. Z czasem asortyment rozrósł się do obecnie oferowanego całkowitego i kompleksowego wyposażenia magazynów. Do prostych tradycyjnych i skutecznych rozwiązań dołączyły nowoczesne linie automatyczne, półautomatyczne i roboty. 

Nowoczesność widać też na linii styku firmy z klientem, który obecnie bez problemu może kupić produkty przez Internet, dzięki sklepowi E-promag.pl a jest z czego wybierać, bo Promag ma teraz ponad 100 tys. produktów. Prowadzi również konsulting w zakresie polityki logistycznej, oferuje doradztwo i projektowanie w dziedzinie intralogistyki, rozwija również zdalny serwis dla swych ponad 100 tys. klientów. 

Pozostaje jedynie złożyć gratulacje tak konsekwentnego, a zarazem dynamicznego rozwoju przez przynajmniej kolejne 40 lat i życzyć sobie by takich firm było coraz więcej.Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega