Bezpieczne wakacje - co robić jeżeli za granicą dojdzie do nieszczęśliwego wypadku

Bezpieczne wakacje - co robić jeżeli za granicą dojdzie do nieszczęśliwego wypadku

Planując wakacje, wybieramy docelowy kierunek, rezerwujemy miejsca noclegowe, zastanawiamy się co będziemy tam robić i oczywiście wyznaczamy trasę dojazdu. Podczas pobytu za granicą zamierzamy jak najlepiej spędzić czas, jednak nie zawsze możemy przewidzieć co się wydarzy. Jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, dobrze mieć polisę turystyczną oraz wiedzieć co należy robić w takiej sytuacji.

W trakcie podróży ważne jest nie tylko ubezpieczenie komunikacyjne, ale również turystyczne, które zapewni nam pokrycie ewentualnych kosztów leczenia. Jeżeli np. na drodze wydarzy się wypadek, ubezpieczenie OC (samochodu) pokryje jedynie koszty szkód, co jednak jeżeli wypadek był na tyle poważny, że trafimy do szpitala? Za leczenie ktoś będzie musiał zapłacić, a lokalna służba zdrowia wystawi rachunek na nasze nazwisko.

Ubezpieczenie podróżne – niezbędne za granicą
Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu, za granicą nie będziemy musieli pokrywać kosztów leczenia, gdyż za to zapłaci ubezpieczyciel, u którego wykupiliśmy polisę turystyczną. Taka ochrona może obejmować oczywiście o wiele więcej. Między innymi możesz rozszerzyć polisę o NNW, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego.

- NNW – zapewnia wypłatę odszkodowania w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego.
- OC – różni się od tego komunikacyjnego, gdyż dotyczy życia prywatnego i nie obejmuje wypadków drogowych. Opiera się jednak na tym samym, czyli pokryciu kosztów szkód przez nas wyrządzonych.
- Bagaż podróżny / sprzęt sportowy – ochrona naszego mienia, w sytuacji gdy ktoś nam je ukradnie, zostanie zniszczone bądź zagubione. Uwaga – bagaż czy sprzęt musi się znajdować wtedy pod stałym nadzorem.


Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne online?
Żeby móc skorzystać z ochrony jaką gwarantuje nam polisa, najpierw trzeba ją kupić. Gdzie to zrobić? Oczywiście w sieci, bez wychodzenia z domu, poświęcając jedynie kilka minut (plus czas na dokładne zapoznanie się z OWU). Najlepsze ubezpieczenie turystyczne online dostępne w polisaturystyczna.pl kupisz bez żadnego problemu. Wystarczy, że wypełnisz formularz, podając szczegóły wyjazdu. Są to przede wszystkim: termin wyjazdu, liczba ubezpieczonych i zakres ubezpieczenia wraz z sumami, które ma obejmować polisa.

Co robić, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku?
Porównanie i zakup ubezpieczenia są bardzo proste i nie zajmą Ci więcej niż kilka minut. Po dokonaniu transakcji, polisę otrzymasz na maila. Jak jednak z niej skorzystać? Przede wszystkim zapisz numer telefonu alarmowego, pod którym musisz zgłosić szkodę, a także numer Twojej polisy. Możesz zachować te dane w telefonie, czy notatniku, który zawsze masz przy sobie.
Po wystąpieniu szkody, musisz postępować według zasad określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia towarzystwa, z którym zawarłeś umowę. Z reguły procedura ta opiera się na kilku podstawowych krokach.

1. Niezwłoczne zgłoszenie zdarzenia do Centrum Pomocy – dzwoniąc na zapisany wcześniej numer powinieneś dokładnie opisać co się stało, gdzie się znajdujesz oraz udzielić dodatkowych informacji niezbędnych do udzielenia Ci pomocy. Na tym etapie zostaniesz prawdopodobnie poproszony o numer polisy.
2. Stosowanie się do zaleceń ubezpieczyciela – aby Centrum Pomocy mogło udzielić Ci pomocy, musisz stosować się do zaleceń, które otrzymasz. Działanie na własną rękę, może tylko zaszkodzić i sprawić, że ubezpieczyciel odmówi pokrycia kosztów. Pamiętaj, że powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby złagodzić skutki zdarzenia.
3. Udostępnienie ubezpieczycielowi dokumentów – Twoim obowiązkiem jest zgromadzenie i przedstawienie towarzystwu dokumentów niezbędnych do określenia okoliczności zdarzenia. To na tej podstawie ubezpieczyciel zdecyduje o zasadności roszczenia oraz o wysokości wypłaty odszkodowania czy pokrycia kosztów.


Zasady dalszego postępowania również zostały opisane w OWU. Zapoznaj się z nimi, aby dowiedzieć się, ile czasu ma ubezpieczyciel na przyjęcie roszczenia, decyzję oraz wypłatę świadczenia. Warto zawrzeć taką polisę, w której mamy pewność, że towarzystwo nie będzie utrudniało wypłaty. Zdaj się na znane i renomowane ubezpieczalnie. Składkę przeliczaj w https://www.polisaturystyczna.pl./ i ciesz się spokojną podróżą oraz pobytem za granicą.


Tagi: bezpieczne wakacje za granicą, najlepsze ubezpieczenie na wakacje,

Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin