Bezpieczne wakacje - co robić jeżeli za granicą dojdzie do nieszczęśliwego wypadku

Bezpieczne wakacje - co robić jeżeli za granicą dojdzie do nieszczęśliwego wypadku

Planując wakacje, wybieramy docelowy kierunek, rezerwujemy miejsca noclegowe, zastanawiamy się co będziemy tam robić i oczywiście wyznaczamy trasę dojazdu. Podczas pobytu za granicą zamierzamy jak najlepiej spędzić czas, jednak nie zawsze możemy przewidzieć co się wydarzy. Jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, dobrze mieć polisę turystyczną oraz wiedzieć co należy robić w takiej sytuacji.

W trakcie podróży ważne jest nie tylko ubezpieczenie komunikacyjne, ale również turystyczne, które zapewni nam pokrycie ewentualnych kosztów leczenia. Jeżeli np. na drodze wydarzy się wypadek, ubezpieczenie OC (samochodu) pokryje jedynie koszty szkód, co jednak jeżeli wypadek był na tyle poważny, że trafimy do szpitala? Za leczenie ktoś będzie musiał zapłacić, a lokalna służba zdrowia wystawi rachunek na nasze nazwisko.

Ubezpieczenie podróżne – niezbędne za granicą
Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu, za granicą nie będziemy musieli pokrywać kosztów leczenia, gdyż za to zapłaci ubezpieczyciel, u którego wykupiliśmy polisę turystyczną. Taka ochrona może obejmować oczywiście o wiele więcej. Między innymi możesz rozszerzyć polisę o NNW, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego.

- NNW – zapewnia wypłatę odszkodowania w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego.
- OC – różni się od tego komunikacyjnego, gdyż dotyczy życia prywatnego i nie obejmuje wypadków drogowych. Opiera się jednak na tym samym, czyli pokryciu kosztów szkód przez nas wyrządzonych.
- Bagaż podróżny / sprzęt sportowy – ochrona naszego mienia, w sytuacji gdy ktoś nam je ukradnie, zostanie zniszczone bądź zagubione. Uwaga – bagaż czy sprzęt musi się znajdować wtedy pod stałym nadzorem.


Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne online?
Żeby móc skorzystać z ochrony jaką gwarantuje nam polisa, najpierw trzeba ją kupić. Gdzie to zrobić? Oczywiście w sieci, bez wychodzenia z domu, poświęcając jedynie kilka minut (plus czas na dokładne zapoznanie się z OWU). Najlepsze ubezpieczenie turystyczne online dostępne w polisaturystyczna.pl kupisz bez żadnego problemu. Wystarczy, że wypełnisz formularz, podając szczegóły wyjazdu. Są to przede wszystkim: termin wyjazdu, liczba ubezpieczonych i zakres ubezpieczenia wraz z sumami, które ma obejmować polisa.

Co robić, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku?
Porównanie i zakup ubezpieczenia są bardzo proste i nie zajmą Ci więcej niż kilka minut. Po dokonaniu transakcji, polisę otrzymasz na maila. Jak jednak z niej skorzystać? Przede wszystkim zapisz numer telefonu alarmowego, pod którym musisz zgłosić szkodę, a także numer Twojej polisy. Możesz zachować te dane w telefonie, czy notatniku, który zawsze masz przy sobie.
Po wystąpieniu szkody, musisz postępować według zasad określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia towarzystwa, z którym zawarłeś umowę. Z reguły procedura ta opiera się na kilku podstawowych krokach.

1. Niezwłoczne zgłoszenie zdarzenia do Centrum Pomocy – dzwoniąc na zapisany wcześniej numer powinieneś dokładnie opisać co się stało, gdzie się znajdujesz oraz udzielić dodatkowych informacji niezbędnych do udzielenia Ci pomocy. Na tym etapie zostaniesz prawdopodobnie poproszony o numer polisy.
2. Stosowanie się do zaleceń ubezpieczyciela – aby Centrum Pomocy mogło udzielić Ci pomocy, musisz stosować się do zaleceń, które otrzymasz. Działanie na własną rękę, może tylko zaszkodzić i sprawić, że ubezpieczyciel odmówi pokrycia kosztów. Pamiętaj, że powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby złagodzić skutki zdarzenia.
3. Udostępnienie ubezpieczycielowi dokumentów – Twoim obowiązkiem jest zgromadzenie i przedstawienie towarzystwu dokumentów niezbędnych do określenia okoliczności zdarzenia. To na tej podstawie ubezpieczyciel zdecyduje o zasadności roszczenia oraz o wysokości wypłaty odszkodowania czy pokrycia kosztów.


Zasady dalszego postępowania również zostały opisane w OWU. Zapoznaj się z nimi, aby dowiedzieć się, ile czasu ma ubezpieczyciel na przyjęcie roszczenia, decyzję oraz wypłatę świadczenia. Warto zawrzeć taką polisę, w której mamy pewność, że towarzystwo nie będzie utrudniało wypłaty. Zdaj się na znane i renomowane ubezpieczalnie. Składkę przeliczaj w https://www.polisaturystyczna.pl./ i ciesz się spokojną podróżą oraz pobytem za granicą.


Tagi: najlepsze ubezpieczenie na wakacje, bezpieczne wakacje za granicą, polisaturystyczna.pl,

Tagi

mapa europy wyznaczanie trasy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu 2017 kontrolki w samochodzie ile kosztuje przerejestrowanie samochodu 2017 auto do 10 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin automat jak jeździć grand tour online pl mapa europy audi q2 wymiary jaki akumulator do samochodu czy na skuter trzeba mieć prawo jazdy 2017 bmw zabezpieczenie przed kradzieżą alfa giulia premiera bmw i8 opinie klasy mercedesa bramki na a2 akcyza ile wynosi ile kosztuje butla gazowa do samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejszy samochód 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku najlepszy pickup raport tuv 2017 pełna lista diesel zimą genewa targi motoryzacyjne 2017 astra g dane techniczne opony toyota chr dane techniczne wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt lakierowania auta audi dekoder vin aktualne informacje drogowe gdzie ciepło w lutym jaki kombivan wybrać umweltzone berlin gdzie kupić kamera do samochodu ranking folie car wrap bmw dane techniczne sposoby na senność za kierownicą bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty kolizja oświadczenie wzór co to jest tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą amatorskie focie niemcy winieta czechy winiety