Bezpieczne wakacje - co robić jeżeli za granicą dojdzie do nieszczęśliwego wypadku

Bezpieczne wakacje - co robić jeżeli za granicą dojdzie do nieszczęśliwego wypadku

Planując wakacje, wybieramy docelowy kierunek, rezerwujemy miejsca noclegowe, zastanawiamy się co będziemy tam robić i oczywiście wyznaczamy trasę dojazdu. Podczas pobytu za granicą zamierzamy jak najlepiej spędzić czas, jednak nie zawsze możemy przewidzieć co się wydarzy. Jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, dobrze mieć polisę turystyczną oraz wiedzieć co należy robić w takiej sytuacji.

W trakcie podróży ważne jest nie tylko ubezpieczenie komunikacyjne, ale również turystyczne, które zapewni nam pokrycie ewentualnych kosztów leczenia. Jeżeli np. na drodze wydarzy się wypadek, ubezpieczenie OC (samochodu) pokryje jedynie koszty szkód, co jednak jeżeli wypadek był na tyle poważny, że trafimy do szpitala? Za leczenie ktoś będzie musiał zapłacić, a lokalna służba zdrowia wystawi rachunek na nasze nazwisko.

Ubezpieczenie podróżne – niezbędne za granicą
Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu, za granicą nie będziemy musieli pokrywać kosztów leczenia, gdyż za to zapłaci ubezpieczyciel, u którego wykupiliśmy polisę turystyczną. Taka ochrona może obejmować oczywiście o wiele więcej. Między innymi możesz rozszerzyć polisę o NNW, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego.

- NNW – zapewnia wypłatę odszkodowania w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego.
- OC – różni się od tego komunikacyjnego, gdyż dotyczy życia prywatnego i nie obejmuje wypadków drogowych. Opiera się jednak na tym samym, czyli pokryciu kosztów szkód przez nas wyrządzonych.
- Bagaż podróżny / sprzęt sportowy – ochrona naszego mienia, w sytuacji gdy ktoś nam je ukradnie, zostanie zniszczone bądź zagubione. Uwaga – bagaż czy sprzęt musi się znajdować wtedy pod stałym nadzorem.


Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne online?
Żeby móc skorzystać z ochrony jaką gwarantuje nam polisa, najpierw trzeba ją kupić. Gdzie to zrobić? Oczywiście w sieci, bez wychodzenia z domu, poświęcając jedynie kilka minut (plus czas na dokładne zapoznanie się z OWU). Najlepsze ubezpieczenie turystyczne online dostępne w polisaturystyczna.pl kupisz bez żadnego problemu. Wystarczy, że wypełnisz formularz, podając szczegóły wyjazdu. Są to przede wszystkim: termin wyjazdu, liczba ubezpieczonych i zakres ubezpieczenia wraz z sumami, które ma obejmować polisa.

Co robić, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku?
Porównanie i zakup ubezpieczenia są bardzo proste i nie zajmą Ci więcej niż kilka minut. Po dokonaniu transakcji, polisę otrzymasz na maila. Jak jednak z niej skorzystać? Przede wszystkim zapisz numer telefonu alarmowego, pod którym musisz zgłosić szkodę, a także numer Twojej polisy. Możesz zachować te dane w telefonie, czy notatniku, który zawsze masz przy sobie.
Po wystąpieniu szkody, musisz postępować według zasad określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia towarzystwa, z którym zawarłeś umowę. Z reguły procedura ta opiera się na kilku podstawowych krokach.

1. Niezwłoczne zgłoszenie zdarzenia do Centrum Pomocy – dzwoniąc na zapisany wcześniej numer powinieneś dokładnie opisać co się stało, gdzie się znajdujesz oraz udzielić dodatkowych informacji niezbędnych do udzielenia Ci pomocy. Na tym etapie zostaniesz prawdopodobnie poproszony o numer polisy.
2. Stosowanie się do zaleceń ubezpieczyciela – aby Centrum Pomocy mogło udzielić Ci pomocy, musisz stosować się do zaleceń, które otrzymasz. Działanie na własną rękę, może tylko zaszkodzić i sprawić, że ubezpieczyciel odmówi pokrycia kosztów. Pamiętaj, że powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby złagodzić skutki zdarzenia.
3. Udostępnienie ubezpieczycielowi dokumentów – Twoim obowiązkiem jest zgromadzenie i przedstawienie towarzystwu dokumentów niezbędnych do określenia okoliczności zdarzenia. To na tej podstawie ubezpieczyciel zdecyduje o zasadności roszczenia oraz o wysokości wypłaty odszkodowania czy pokrycia kosztów.


Zasady dalszego postępowania również zostały opisane w OWU. Zapoznaj się z nimi, aby dowiedzieć się, ile czasu ma ubezpieczyciel na przyjęcie roszczenia, decyzję oraz wypłatę świadczenia. Warto zawrzeć taką polisę, w której mamy pewność, że towarzystwo nie będzie utrudniało wypłaty. Zdaj się na znane i renomowane ubezpieczalnie. Składkę przeliczaj w https://www.polisaturystyczna.pl./ i ciesz się spokojną podróżą oraz pobytem za granicą.


Tagi: wypadek na wakacjach, bezpieczne wakacje za granicą, wakacje za granicą, odszkodowanie po wypadku na wakacjach, odszkodowanie za wypadek na wakacjach, ubezpieczenie na wakacje za granicą, wypadek za granicą,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty