Chcesz wypożyczyć auto? Sprawdź co musisz wiedzieć

Chcesz wypożyczyć auto? Sprawdź co musisz wiedzieć

Jeśli planujesz wynająć samochód, sprawdź co powinieneś wiedzieć na ten temat. Należy mieć na uwadze spełnienie odpowiednich wymagań i konieczność przedstawienia kilku niezbędnych dokumentów.

Wiek ma znaczenie


To podstawowe kryterium podczas wynajmu samochodu. Część wypożyczalni ma inne kryteria dla aut klasy premium. Zazwyczaj auto mogą wypożyczyć kierowcy w wieku od 19 do 75 lat. Dla aut klasy premium często wymagane jest ukończenie 20 lub 21 lat. Jednak warto w tym przypadku zapytać o to wcześniej, zanim udamy się bezpośrednio na miejsce.

Niezbędna dokumentacja


Aby wypożyczyć auto należy przedstawić odpowiednie dokumenty. Aby udowodnić swój wiek konieczne jest przedstawienie dowodu osobistego. Może to być również paszport. Konieczne jest również przedstawienie prawa do kierowania pojazdami. W tym przypadku należy podkreślić, że wypożyczalnie najczęściej stosują się do zasady, iż kierowca powinien posiadać prawo jazdy choć od roku. Stąd właśnie granica wieku minimalnego. W przypadku obcokrajowców konieczny jest paszport i posiadanie międzynarodowego prawa jazdy.
W przypadku wypożyczania samochodu na firmę, konieczna jest kserokopia dokumentu z numerem NIP i Regon, zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub odpis z KRS. Czasem wymagania poszczególnych wypożyczalni się różnią, dlatego warto upewnić się, jaka dokumentacja będzie niezbędna.

Podpisanie umowy i kaucja


Po spełnieniu odpowiednich warunków podpisywana jest umowa. Tutaj zawsze pobierana jest kaucja. To oczywiste zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami. Jeśli samochód wróci w stanie nienaruszonym i z pełnym bakiem, kaucja zostanie zwrócona w całości. Jeśli jednak wypożyczający stwierdzi uszkodzenia wynikające z nieprawidłowego użytkowania pojazdu, może on odtrącić należność na poczet napraw. Płacić zazwyczaj można gotówką, przelewem na konto lub utworzyć blokadę na karcie kredytowej.

Co jeszcze warto wiedzieć?


Auta z wypożyczalni posiadają oczywiście ubezpieczenia AC. Jednak należy wskazać, że usterki powstałe z winy wynajmującego z pewnością obciążą konto kierowcy. Szczegóły zazwyczaj jasno określone są w podpisywanej umowie. Nie bez znaczenia jest również odpowiednie działanie w przypadku stłuczki. Jeśli wina stoi po stronie drugiego kierowcy, konieczne jest poświadczenie policjanta, aby przedstawić rzetelny dowód w wypożyczalni. Jeśli szukasz auta na wynajem w Trójmieście, skorzystaj z usług firmy w Gdańsku. Wypożyczalnia samochodów Gdańsk oferuje bogaty wybór aut i jasne warunki podczas podpisywania umowy. Żadnych ukrytych kosztów.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty