Czy warto ubezpieczyć swoje mienie?

Czy warto ubezpieczyć swoje mienie?

Z roku na rok wzrasta społeczna świadomość na temat ubezpieczeń nieobowiązkowych. Coraz więcej osób decyduje się na wykupienie polisy, w której zabezpieczony będzie ich majątek, co w przypadku zaistnienia nieprzewidzianej sytuacji, może oszczędzić wiele nerwów. Co wziąć pod uwagę wybierając ofertę? Czy warto skorzystać z tego typu usługi?

Ubezpieczenie mienia - co trzeba wiedzieć?

Ubezpieczenie mienia jest ubezpieczeniem majątkowym i może je zawrzeć zarówno osoba prywatna, jak i firma. Ważne jest, by zwrócić uwagę na to, żeby wszystkie elementy, które chcemy ubezpieczyć, były zawarte na polisie. 

Najczęściej ubezpieczeniem takim zabezpiecza się lokale mieszkalne, domy, garaże, budynki gospodarcze oraz budynki firm. Podstawowa ochrona gwarantuje zabezpieczenie finansowe konstrukcji i murów, dlatego warto poszerzyć ofertę o elementy stałe. Są to, innymi słowy, wszystkie przedmioty, które znajdują się w obiekcie i są do niego na stałe przymocowane, czyli m.in. podłogi, instalacje (grzewcze, gazowe i elektryczne), wszystkie przymocowane elementy wyposażenia (toaleta, wanna, umywalki, jak i również meble w zabudowie). Rozszerzenie to chroni więc nie tylko konstrukcję budynku, ale też może zostać wykorzystane w przypadku usterki, awarii czy innego zdarzenia losowego. 

Warto upewnić się, że w danej ofercie zawarte jest odszkodowanie za szkody poniesione w wyniku działania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych oraz wyrządzone przez zwierzęta. Oczywiście istnieje też możliwość zabezpieczenia tzw. mienia ruchomego, do którego zalicza się wszystko to, co można wynieść z danego miejsca. Czyli w przypadku domów będą to: sprzęty AGD, biżuteria, odzież, obrazy itd. Są to rzeczy, które najłatwiej jest ukraść, dlatego warto zabezpieczyć je przede wszystkim przed tym.

Jak wybrać ofertę?

Dobrze jest wcześniej sprawdzić oferty ubezpieczenia mienia. Polisy różnią się od siebie zakresem oferowanego zabezpieczenia i dodatków, przez co należy naprawdę dogłębnie je przeanalizować i zastanowić się, które sprawdzą się najlepiej w naszym konkretnym przypadku. Można zdecydować się na ofertę zabezpieczającą konkretne przedmioty lub kompleksową polisę chroniącą przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, wraz z odpowiednimi rozszerzeniami. 

Ze względu na ilość firm dostępnych na rynku, dobrze jest zobaczyć na ich stronach internetowych, od jakich zdarzeń chronią i co dokładnie może zostać ubezpieczone. Można też skorzystać z porównywarek ubezpieczeń online - warto przy tym pamiętać, by zwracać uwagę na wszystkie szczegóły, które znajdą się na polisie, ponieważ na ich podstawie wyliczana jest przewidywana składka.Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega