Dokumenty w firmie a nowoczesna technologia

Dokumenty w firmie a nowoczesna technologia

Nieodzownym elementem prowadzenia każdej firmy są dokumenty. Ich ilość jest zróżnicowana, uzależniona przede wszystkim od wielkości firmy, lecz również od wielu innych czynników. Zarządzanie dokumentami w firmie to proces, który obejmuje wszystkie etapy, jakie musi przejść każdy dokument. Należy do nich na przykład rejestracja dokumentów, ich porządkowanie, klasyfikacja oraz archiwizacja, która jest najczęściej ostatnim stadium.

Każdy dokument najpierw powinien trafić do sekretariatu, który następnie stwierdza, do którego działu lub konkretnej osoby powinien zostać on dostarczony. Po przekazaniu go we właściwe miejsce jest od razu przydzielany do konkretnej sprawy, jeśli takowej właśnie dotyczy. Te dokumenty, które dotyczą starszych spraw lub na przykład zamkniętego roku podatkowego, powinny trafić do archiwum. Przepisy prawne bardzo często określają, przez jaki czas konkretne dokumenty powinny być przechowywanie przez przedsiębiorstwo.

Jednakże w obecnych czasach ilość dokumentów, takich jak na przykład faktury rośnie bardzo szybko, i ręcznie ich przeszukiwanie czy przekazywanie w formie papierowej może stanowić problem. Dlatego też sięga się po nowoczesne rozwiązania, umożliwiające nie tylko szybkie przekazywanie różnorodnych dokumentów oraz zarządzanie nimi w firmie, lecz również możliwość wyszukania potrzebnych w danym momencie w archiwum, bez utraty na tę czynność ogromnej ilości czasu.
http://www.primesoft.pl/pl/elektroniczny-obieg-dokumentow
Takim rozwiązaniem jest skanowanie OCR. Przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania każdy dokument po zeskanowaniu zostaje przetworzony na jego formę cyfrową. Dzisiejsze oprogramowanie tego typu bez problemu rozpoznaje nie tylko druk, ale także pismo odręczne, co nie było możliwe we wcześniejszych jego wersjach. Rozwiązanie skutecznie pozwala zarządzać dokumentacją w firmie, gdyż po wykonaniu takiej czynności jest przekazywane do wskazanych działów w formie elektronicznej, co znacznie przyspiesza cały proces. Archiwizacja także jest znacznie łatwiejsza, gdyż można wykorzystywać do tego kody kreskowe, dzięki czemu w ciągu kilku sekund można wyszukać i wyświetlić niezbędny dokument.


Tagi: adam jesionek, wyznacz trasę do,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty