Dokumenty w firmie a nowoczesna technologia

Dokumenty w firmie a nowoczesna technologia

Nieodzownym elementem prowadzenia każdej firmy są dokumenty. Ich ilość jest zróżnicowana, uzależniona przede wszystkim od wielkości firmy, lecz również od wielu innych czynników. Zarządzanie dokumentami w firmie to proces, który obejmuje wszystkie etapy, jakie musi przejść każdy dokument. Należy do nich na przykład rejestracja dokumentów, ich porządkowanie, klasyfikacja oraz archiwizacja, która jest najczęściej ostatnim stadium.

Każdy dokument najpierw powinien trafić do sekretariatu, który następnie stwierdza, do którego działu lub konkretnej osoby powinien zostać on dostarczony. Po przekazaniu go we właściwe miejsce jest od razu przydzielany do konkretnej sprawy, jeśli takowej właśnie dotyczy. Te dokumenty, które dotyczą starszych spraw lub na przykład zamkniętego roku podatkowego, powinny trafić do archiwum. Przepisy prawne bardzo często określają, przez jaki czas konkretne dokumenty powinny być przechowywanie przez przedsiębiorstwo.

Jednakże w obecnych czasach ilość dokumentów, takich jak na przykład faktury rośnie bardzo szybko, i ręcznie ich przeszukiwanie czy przekazywanie w formie papierowej może stanowić problem. Dlatego też sięga się po nowoczesne rozwiązania, umożliwiające nie tylko szybkie przekazywanie różnorodnych dokumentów oraz zarządzanie nimi w firmie, lecz również możliwość wyszukania potrzebnych w danym momencie w archiwum, bez utraty na tę czynność ogromnej ilości czasu.
http://www.primesoft.pl/pl/elektroniczny-obieg-dokumentow
Takim rozwiązaniem jest skanowanie OCR. Przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania każdy dokument po zeskanowaniu zostaje przetworzony na jego formę cyfrową. Dzisiejsze oprogramowanie tego typu bez problemu rozpoznaje nie tylko druk, ale także pismo odręczne, co nie było możliwe we wcześniejszych jego wersjach. Rozwiązanie skutecznie pozwala zarządzać dokumentacją w firmie, gdyż po wykonaniu takiej czynności jest przekazywane do wskazanych działów w formie elektronicznej, co znacznie przyspiesza cały proces. Archiwizacja także jest znacznie łatwiejsza, gdyż można wykorzystywać do tego kody kreskowe, dzięki czemu w ciągu kilku sekund można wyszukać i wyświetlić niezbędny dokument.


Tagi: adam jesionek, ile czasu jest na przerejestrowanie auta, ile kosztuje lakierowanie auta, od kiedy płatne autostrady w niemczech, odcinkowy pomiar prędkości a1 2017, przerejestrowanie samochodu dokumenty, toyota chr wymiary, umowa kupna sprzedaży samochodu wzór, zarządzanie dokumentami w firmie,

Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin