Dokumenty w firmie a nowoczesna technologia

Dokumenty w firmie a nowoczesna technologia

Nieodzownym elementem prowadzenia każdej firmy są dokumenty. Ich ilość jest zróżnicowana, uzależniona przede wszystkim od wielkości firmy, lecz również od wielu innych czynników. Zarządzanie dokumentami w firmie to proces, który obejmuje wszystkie etapy, jakie musi przejść każdy dokument. Należy do nich na przykład rejestracja dokumentów, ich porządkowanie, klasyfikacja oraz archiwizacja, która jest najczęściej ostatnim stadium.

Każdy dokument najpierw powinien trafić do sekretariatu, który następnie stwierdza, do którego działu lub konkretnej osoby powinien zostać on dostarczony. Po przekazaniu go we właściwe miejsce jest od razu przydzielany do konkretnej sprawy, jeśli takowej właśnie dotyczy. Te dokumenty, które dotyczą starszych spraw lub na przykład zamkniętego roku podatkowego, powinny trafić do archiwum. Przepisy prawne bardzo często określają, przez jaki czas konkretne dokumenty powinny być przechowywanie przez przedsiębiorstwo.

Jednakże w obecnych czasach ilość dokumentów, takich jak na przykład faktury rośnie bardzo szybko, i ręcznie ich przeszukiwanie czy przekazywanie w formie papierowej może stanowić problem. Dlatego też sięga się po nowoczesne rozwiązania, umożliwiające nie tylko szybkie przekazywanie różnorodnych dokumentów oraz zarządzanie nimi w firmie, lecz również możliwość wyszukania potrzebnych w danym momencie w archiwum, bez utraty na tę czynność ogromnej ilości czasu.
http://www.primesoft.pl/pl/elektroniczny-obieg-dokumentow
Takim rozwiązaniem jest skanowanie OCR. Przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania każdy dokument po zeskanowaniu zostaje przetworzony na jego formę cyfrową. Dzisiejsze oprogramowanie tego typu bez problemu rozpoznaje nie tylko druk, ale także pismo odręczne, co nie było możliwe we wcześniejszych jego wersjach. Rozwiązanie skutecznie pozwala zarządzać dokumentacją w firmie, gdyż po wykonaniu takiej czynności jest przekazywane do wskazanych działów w formie elektronicznej, co znacznie przyspiesza cały proces. Archiwizacja także jest znacznie łatwiejsza, gdyż można wykorzystywać do tego kody kreskowe, dzięki czemu w ciągu kilku sekund można wyszukać i wyświetlić niezbędny dokument.Tagi

mapa europy wyznaczanie trasy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu 2017 kontrolki w samochodzie ile kosztuje przerejestrowanie samochodu 2017 auto do 10 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin automat jak jeździć grand tour online pl mapa europy audi q2 wymiary jaki akumulator do samochodu czy na skuter trzeba mieć prawo jazdy 2017 bmw zabezpieczenie przed kradzieżą alfa giulia premiera bmw i8 opinie klasy mercedesa bramki na a2 akcyza ile wynosi ile kosztuje butla gazowa do samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejszy samochód 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku najlepszy pickup raport tuv 2017 pełna lista diesel zimą genewa targi motoryzacyjne 2017 astra g dane techniczne opony toyota chr dane techniczne wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt lakierowania auta audi dekoder vin aktualne informacje drogowe gdzie ciepło w lutym jaki kombivan wybrać umweltzone berlin gdzie kupić kamera do samochodu ranking folie car wrap bmw dane techniczne sposoby na senność za kierownicą bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty kolizja oświadczenie wzór co to jest tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą amatorskie focie niemcy winieta czechy winiety