Jak bezpiecznie korzystać z butli turystycznej?

Jak bezpiecznie korzystać z butli turystycznej?

Gdy wakacje zbliżają się wielkimi krokami, wielu z nas myśli o wyjazdach w nieznane. Wtedy, gdy planuje się nocowanie pod gołym niebem lub w miejscu, gdzie nie ma się dostępu do mediów, warto też wyposażyć się w kuchenkę turystyczną wraz z butlą gazową.

Nieodzownym elementem wielu wypraw jest kuchenka gazowa oraz dopasowana do niej butla turystyczna. Ten duet doskonale sprawdza się przy przygotowywaniu posiłków i ich podgrzewaniu, a także pomoże w ogrzaniu rąk w chłodniejsze noce.

 

W sprzedaży można obecnie znaleźć różne rodzaje butli turystycznych – najpopularniejsza to butla gazowa turystyczna 5 kg, czyli taka, która może pomieścić gaz o wadze 5 kg, ale dostępne są też butle o zmniejszonej pojemności, które są mniejsze, lżejsze i dzięki temu łatwiejsze w transporcie.

 

Zasady bezpiecznego korzystania z butli gazowych

Butla turystyczna, podobnie jak standardowa butla gazowa 11 kg, musi być wykorzystywana z naciskiem na dochowanie zasad bezpieczeństwa. Wtedy, gdy nie będzie właściwie obsługiwana, istnieje ryzyko wypływu gazu, co z kolei może doprowadzić nawet do wybuchu.

 

Przede wszystkim podstawa jest zakupienie butli ze sprawdzonego źródła, dlatego najlepiej postawić na dobre i rozpoznawalne firmy. Butla powinna być w kolorze niebieskim, powinna być wolna od uszkodzeń mechanicznych, mieć także tabliczkę znamionową, uchwyt do noszenia oraz plombę.

 

Przy korzystaniu z butli gazowej trzeba pamiętać o tym, że najpierw dokładnie mocujemy na niej dokładnie palnik lub reduktor z wężem, a dopiero potem odkręcamy zawór, który wypuszcza gaz. W przeciwnym przypadku gaz zacznie się ulatniać. Po zakończeniu korzystania z butli turystycznej także należy najpierw zakręcić dopływ gazu do palnika, a potem odkręcić palnik. Na koniec na butli należy umieścić zaślepkę.

 

Nie można zapominać też o tym, że butla gazowa powinna być przechowywana i transportowana w pozycji pionowej. Nie można również umieszczać jej blisko ogniska oraz innych źródeł ciepła. Przy korzystaniu z butli należy też pamiętać o tym, aby nie narażać ich na upadki i uderzenia.


Tagi: ile kosztuje butla gazowa do samochodu, palnik do butli turystycznej, wyznaczanie trasy turystycznej,

Tagi

mapa europy wyznaczanie trasy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu 2017 kontrolki w samochodzie ile kosztuje przerejestrowanie samochodu 2017 auto do 10 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin automat jak jeździć grand tour online pl mapa europy audi q2 wymiary jaki akumulator do samochodu czy na skuter trzeba mieć prawo jazdy 2017 bmw zabezpieczenie przed kradzieżą alfa giulia premiera bmw i8 opinie klasy mercedesa bramki na a2 akcyza ile wynosi ile kosztuje butla gazowa do samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejszy samochód 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku najlepszy pickup raport tuv 2017 pełna lista diesel zimą genewa targi motoryzacyjne 2017 astra g dane techniczne opony toyota chr dane techniczne wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt lakierowania auta audi dekoder vin aktualne informacje drogowe gdzie ciepło w lutym jaki kombivan wybrać umweltzone berlin gdzie kupić kamera do samochodu ranking folie car wrap bmw dane techniczne sposoby na senność za kierownicą bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty kolizja oświadczenie wzór co to jest tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą amatorskie focie niemcy winieta czechy winiety