Jak bezpiecznie korzystać z butli turystycznej?

Jak bezpiecznie korzystać z butli turystycznej?

Gdy wakacje zbliżają się wielkimi krokami, wielu z nas myśli o wyjazdach w nieznane. Wtedy, gdy planuje się nocowanie pod gołym niebem lub w miejscu, gdzie nie ma się dostępu do mediów, warto też wyposażyć się w kuchenkę turystyczną wraz z butlą gazową.

Nieodzownym elementem wielu wypraw jest kuchenka gazowa oraz dopasowana do niej butla turystyczna. Ten duet doskonale sprawdza się przy przygotowywaniu posiłków i ich podgrzewaniu, a także pomoże w ogrzaniu rąk w chłodniejsze noce.

 

W sprzedaży można obecnie znaleźć różne rodzaje butli turystycznych – najpopularniejsza to butla gazowa turystyczna 5 kg, czyli taka, która może pomieścić gaz o wadze 5 kg, ale dostępne są też butle o zmniejszonej pojemności, które są mniejsze, lżejsze i dzięki temu łatwiejsze w transporcie.

 

Zasady bezpiecznego korzystania z butli gazowych

Butla turystyczna, podobnie jak standardowa butla gazowa 11 kg, musi być wykorzystywana z naciskiem na dochowanie zasad bezpieczeństwa. Wtedy, gdy nie będzie właściwie obsługiwana, istnieje ryzyko wypływu gazu, co z kolei może doprowadzić nawet do wybuchu.

 

Przede wszystkim podstawa jest zakupienie butli ze sprawdzonego źródła, dlatego najlepiej postawić na dobre i rozpoznawalne firmy. Butla powinna być w kolorze niebieskim, powinna być wolna od uszkodzeń mechanicznych, mieć także tabliczkę znamionową, uchwyt do noszenia oraz plombę.

 

Przy korzystaniu z butli gazowej trzeba pamiętać o tym, że najpierw dokładnie mocujemy na niej dokładnie palnik lub reduktor z wężem, a dopiero potem odkręcamy zawór, który wypuszcza gaz. W przeciwnym przypadku gaz zacznie się ulatniać. Po zakończeniu korzystania z butli turystycznej także należy najpierw zakręcić dopływ gazu do palnika, a potem odkręcić palnik. Na koniec na butli należy umieścić zaślepkę.

 

Nie można zapominać też o tym, że butla gazowa powinna być przechowywana i transportowana w pozycji pionowej. Nie można również umieszczać jej blisko ogniska oraz innych źródeł ciepła. Przy korzystaniu z butli należy też pamiętać o tym, aby nie narażać ich na upadki i uderzenia.Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega