Jak bezpiecznie korzystać z butli turystycznej?

Jak bezpiecznie korzystać z butli turystycznej?

Gdy wakacje zbliżają się wielkimi krokami, wielu z nas myśli o wyjazdach w nieznane. Wtedy, gdy planuje się nocowanie pod gołym niebem lub w miejscu, gdzie nie ma się dostępu do mediów, warto też wyposażyć się w kuchenkę turystyczną wraz z butlą gazową.

Nieodzownym elementem wielu wypraw jest kuchenka gazowa oraz dopasowana do niej butla turystyczna. Ten duet doskonale sprawdza się przy przygotowywaniu posiłków i ich podgrzewaniu, a także pomoże w ogrzaniu rąk w chłodniejsze noce.

 

W sprzedaży można obecnie znaleźć różne rodzaje butli turystycznych – najpopularniejsza to butla gazowa turystyczna 5 kg, czyli taka, która może pomieścić gaz o wadze 5 kg, ale dostępne są też butle o zmniejszonej pojemności, które są mniejsze, lżejsze i dzięki temu łatwiejsze w transporcie.

 

Zasady bezpiecznego korzystania z butli gazowych

Butla turystyczna, podobnie jak standardowa butla gazowa 11 kg, musi być wykorzystywana z naciskiem na dochowanie zasad bezpieczeństwa. Wtedy, gdy nie będzie właściwie obsługiwana, istnieje ryzyko wypływu gazu, co z kolei może doprowadzić nawet do wybuchu.

 

Przede wszystkim podstawa jest zakupienie butli ze sprawdzonego źródła, dlatego najlepiej postawić na dobre i rozpoznawalne firmy. Butla powinna być w kolorze niebieskim, powinna być wolna od uszkodzeń mechanicznych, mieć także tabliczkę znamionową, uchwyt do noszenia oraz plombę.

 

Przy korzystaniu z butli gazowej trzeba pamiętać o tym, że najpierw dokładnie mocujemy na niej dokładnie palnik lub reduktor z wężem, a dopiero potem odkręcamy zawór, który wypuszcza gaz. W przeciwnym przypadku gaz zacznie się ulatniać. Po zakończeniu korzystania z butli turystycznej także należy najpierw zakręcić dopływ gazu do palnika, a potem odkręcić palnik. Na koniec na butli należy umieścić zaślepkę.

 

Nie można zapominać też o tym, że butla gazowa powinna być przechowywana i transportowana w pozycji pionowej. Nie można również umieszczać jej blisko ogniska oraz innych źródeł ciepła. Przy korzystaniu z butli należy też pamiętać o tym, aby nie narażać ich na upadki i uderzenia.


Tagi: wypuszczanie gazu z butli turystycznej, wypuszczanie gazu z butli turystycznej, wypuszczanie gazu z butli turystycznej,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty