Jak bezpiecznie korzystać z butli turystycznej?

Jak bezpiecznie korzystać z butli turystycznej?

Gdy wakacje zbliżają się wielkimi krokami, wielu z nas myśli o wyjazdach w nieznane. Wtedy, gdy planuje się nocowanie pod gołym niebem lub w miejscu, gdzie nie ma się dostępu do mediów, warto też wyposażyć się w kuchenkę turystyczną wraz z butlą gazową.

Nieodzownym elementem wielu wypraw jest kuchenka gazowa oraz dopasowana do niej butla turystyczna. Ten duet doskonale sprawdza się przy przygotowywaniu posiłków i ich podgrzewaniu, a także pomoże w ogrzaniu rąk w chłodniejsze noce.

 

W sprzedaży można obecnie znaleźć różne rodzaje butli turystycznych – najpopularniejsza to butla gazowa turystyczna 5 kg, czyli taka, która może pomieścić gaz o wadze 5 kg, ale dostępne są też butle o zmniejszonej pojemności, które są mniejsze, lżejsze i dzięki temu łatwiejsze w transporcie.

 

Zasady bezpiecznego korzystania z butli gazowych

Butla turystyczna, podobnie jak standardowa butla gazowa 11 kg, musi być wykorzystywana z naciskiem na dochowanie zasad bezpieczeństwa. Wtedy, gdy nie będzie właściwie obsługiwana, istnieje ryzyko wypływu gazu, co z kolei może doprowadzić nawet do wybuchu.

 

Przede wszystkim podstawa jest zakupienie butli ze sprawdzonego źródła, dlatego najlepiej postawić na dobre i rozpoznawalne firmy. Butla powinna być w kolorze niebieskim, powinna być wolna od uszkodzeń mechanicznych, mieć także tabliczkę znamionową, uchwyt do noszenia oraz plombę.

 

Przy korzystaniu z butli gazowej trzeba pamiętać o tym, że najpierw dokładnie mocujemy na niej dokładnie palnik lub reduktor z wężem, a dopiero potem odkręcamy zawór, który wypuszcza gaz. W przeciwnym przypadku gaz zacznie się ulatniać. Po zakończeniu korzystania z butli turystycznej także należy najpierw zakręcić dopływ gazu do palnika, a potem odkręcić palnik. Na koniec na butli należy umieścić zaślepkę.

 

Nie można zapominać też o tym, że butla gazowa powinna być przechowywana i transportowana w pozycji pionowej. Nie można również umieszczać jej blisko ogniska oraz innych źródeł ciepła. Przy korzystaniu z butli należy też pamiętać o tym, aby nie narażać ich na upadki i uderzenia.Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin