Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Tajlandii? Tajlandia bez tajemnic

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Tajlandii? Tajlandia bez tajemnic

Marzy Ci się wyjazd do Tajlandii? Ten kierunek od kilku lat zdobywa coraz większe uznanie wśród polskich turystów. Do Tajlandii przyciągają nas egzotyczne plaże, pogoda i przystępne ceny biletów lotniczych. Wyjazd można zorganizować na własną rękę lub z pomocą biura podróży - w zależności od tego co bardziej nas interesuje. Sprawdźcie jak przygotować się do wyjazdu!

Kiedy wybrać się do Tajlandii?
Ze względu na położenie nie każdy miesiąc będzie dobrym na wycieczkę do Tajlandii. Pomimo, że praktycznie przez cały rok jest tutaj ciepło - miesiące różnią się sumą opadów. Najlepsze miesiące to oczywiście pora sucha przypadająca na okres pomiędzy listopadem a marcem. W tym czasie możemy liczyć na około 30 stopniowe temperatury i niewielkie ilości opadów. A jeśli już trafi nam się deszcz to raczej będzie on przyjemny niż utrudniający podróżowanie i nie będzie trwał zbyt długo.

Samolotem do Tajlandii
Oczywistym jest, że nie ma innej możliwości niż podróż samolotem do Tajlandii. Polskę od Tajlandii dzieli około 8000 km w linii prostej. Odległość tę pokonamy w około 12 godzin. W zależności od tego czy wybierzemy się w podróż sami czy z biurem podróży będziemy musieli się przygotować do podróży w odpowiedni sposób. Wybierając wycieczkę z biurem podróży nie musimy się praktycznie o nic martwić gdyż wszystko to co najważniejsze zapewnia nam organizator. Dobre oferty last minute do Tajlandii znaleźć możemy np. tutaj (pakiet Tajlandia: przelot, transfer do hotelu, hotel 4* z 2 posiłkami od 3099 PLN za osobę!). Jeśli zdecydujemy się jednak na podróż samemu musimy przede wszystkim znaleźć bilety lotnicze w dobrej cenie (nawet za 1500 zł za osobę w obie strony). Następnie ważny będzie transport z lotniska do hotelu oraz same noclegi. Obie formy podróżowania mają swoje plusy i minusy i to od nas zależy jaką formę my wybierzemy.

Kluczowe informacje o Tajlandii
Obowiązującą walutą w Tajlandii jest obecnie baht. Niestety mało kantorów w Polsce ma ją w swojej ofercie. Jeśli już jednak znajdziemy taki gdzie możemy wymienić nieco gotówki warto się w nią zaopatrzyć. Kurs jaki obowiązuje obecnie to około 0,11zł za 1 baht. Warto mieć ze sobą również dolary, które są uniwersalną walutą i zawsze nam się przydadzą. Ponadto warto uważać na korzystanie z kart płatniczych, które mogą zostać zeskanowane. Jeśli wybieramy się w podróż kilkutygodniową (nie przekraczającą 30 dni) nie musimy mieć wizy wjazdowej do kraju. Musimy mieć jednak paszport ze sobą. Zalecane szczepienia - jednak nie obowiązkowe - to głównie WZW A, WZW B, i dur brzuszny.

Jak spakować się na wyjazd
Nie warto zabierać ze sobą grubych, ciężkich rzeczy. Nastawmy się raczej na lekkie, przewiewne ubrania, które ułatwią nam przebywanie w wysokich temperaturach. Nie można zapomnieć o nakryciu głowy, które uchroni nas przed promieniami słońca. Jeśli będziemy chcieli zwiedzać lokalne świątynie koniecznie musimy mieć też ubranie zakrywające nam ramiona oraz kolana. W krajach takich jak Tajlandia gdzie spotkać się możemy w jedzeniu z zupełnie inną florą bakteryjną przygotować musimy sobie leki przeciwbiegunkowe oraz elektrolity, które zapobiegną ewentualnemu odwodnieniu. Warto wziąć ze sobą również krem przeciwsłoneczny. Jeśli czegoś nam zabranie spokojnie zaopatrzymy się na miejscu w niezbędne produkty. Nie musimy pakować dużych walizek aby później móc spokojnie się poruszać.

Noclegi w Tajlandii
Tajlandia jest krajem turystycznym wobec czego ze znalezieniem hotelu dla siebie nie będziemy mieli większego problemu. W samym Bangkoku ceny noclegów wahają się od 80 do 140zł. W tej cenie powinniśmy mieć przyzwoity hotel w komfortowych warunkach. Jeśli w podróż wybieramy się z biurem podróży to tego typu zmartwienia nie będą naszym problemem gdyż wszystko będziemy mieli zapewnione. Jeśli jedziemy sami to nie musimy wszystkich noclegów rezerwować z Polski. Spokojnie znajdziemy je na miejscu i to w dużo atrakcyjniejszych cenach.


Tagi: tajlandia waluta, waluta tajlandia, tajlandia baht, baht tajlandia, waluta w tajlandii, waluta tajlandii, tajlandia paszport, matiz spalanie, jaka waluta w tajlandii, tajlandia co warto wiedzieć, jaką walutę zabrać do tajlandii, tajlandia aktualności 2017, idur, jaka jest waluta w tajlandii, tajlandia co warto,

Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin