Jak uruchomić, odpalić samochód, auto? Sprawdzone sposoby

Jak uruchomić, odpalić samochód, auto? Sprawdzone sposoby

Niekiedy zimą, gdy samochód stoi pod gołym niebem, mogą pojawić się problemy z jego odpaleniem. Co należy wówczas zdobić, aby straty były niewielkie, a auto służyło z powodzeniem do wiosny?

Jak odpalić auto zimą?
Jazda na krótkich odcinkach i trzymanie samochodu pod gołym niebem zimą to kiepski pomysł. Eksperci mówią, że jeden zimny start silnika niszczy go tak samo jak kilkaset kilometrów jazdy. Odpalanie samochodu na zimnym mrozie nie jest zdrowe, zwłaszcza gdy robi się to w sposób mało fachowy. Większość części auta jest zresztą podatnych na zniszczenie podczas takiego odpalania. Zepsuć wówczas można akumulator czy rozrusznik.

Jak uruchomić auto zimą?
W przypadku włączenia od razu wszystkich odbiorników prądu, można pokonać dodatkowe, lekkie opory. Silnik szybciej się wówczas rozgrzewa. Jednak z drugiej strony jest to duże obciążenie dla akumulatora. Należy więc zachować ostrożność. Pojawia się też pytanie - czy od razu jechać, a może nieco poczekać, aż silnik się rozgrzeje. Okazuje się, że olej dociera do górnej części silnika już po kilku sekundach. Kluczowe znaczenie ma szybkie rozgrzanie silnika, co odbywa się najlepiej w czasie samej jazdy. Co ciekawe, diesle o niewielkiej pojemności przy dużych mrozach nie są w ogóle w stanie osiągnąć na postoju temperatury roboczej.


Włączenie silnika przed jazdą na kilka minut sprawia, że ten rozgrzewa się bardzo powoli i pracuje zupełnie niepotrzebne na wzbogaconej mieszance. Część paliwa trafia też do miski olejowej. Tym samym jakość oleju ulega pogorszeniu, a silnik szybciej się zużywa. Dlatego zaraz po uruchomieniu silnika, należy powoli ruszać na średnich obrotach.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin