Jak zabezpieczyć auto, samochód przed kradzieżą? Sprawdzone rozwiązania.

Jak zabezpieczyć auto, samochód przed kradzieżą? Sprawdzone rozwiązania.

Samochody kradzione były od zawsze. W obecnych czasach trochę mniej się o tym słyszy, jednak gdy auto zostanie skradzione jest ono zazwyczaj dużo więcej warte niż kiedyś. Celem dla złodziei są auta nowoczesna, na które jest zapotrzebowanie. Jak się bronić przed kradzieżami? Jak zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą? Przeczytaj kilka sprawdzonych rozwiązań!

Jakie auta są najczęściej kradzione?
Według danych polskiej Policji w zeszłym roku skradziono około 13500 samochodów w naszym kraju. Daje to średnio 37 aut kradzionych każdego dnia. Najczęściej łupem złodziei padały auta: Violkswagen Golf, Audi A4, Volkswagen Passat, Audi A6, Mazda 6, Audi A3, Volkswagen Touran, Toyota Yaris, Seat Leon, Honda Civic. Widać zatem dominację aut niemieckiej produkcji. Na pewno jest to powiązane z tym, że aut tych właśnie marek jest w Polsce najwięcej. Jest zatem największe zapotrzebowanie na części do tych aut (a taki jest obecnie najczęstszy powód kradzieży auta - jest ono demontowane i sprzedawane w częściach). Co ciekawe w Warszawie najczęściej kradzionym autem jest Mazda 6.

Autoalarm i imobiliser
Jest to podstawowe zabezpieczenie jakie obecnie posiada większość aut. Zabezpieczenie to będzie skuteczne na mniej doświadczonego złodzieja, który nie zna się jeszcze na swoim fachu. Oczywiście technika się rozwija i autoalarmy dziś są dużo bardzo skomplikowane niż kiedyś - kiedy to jedynym ich atutem była głośna syrena. Nowoczesne autoalarmy mają takie funkcje jak żyroskop, który monitoruje położenie pojazdu i uruchamia się np. podczas próby wciągnięcia auta na lawetę. Są również alarmy, które o wszelkich zdarzeniach informują właściciela poprzez wysłanie wiadomości SMS. Jeśli złodziej specjalizuje się w kradzieży danego modelu auta to niestety poradzi sobie spokojnie z tymi zabezpieczeniami gdyż wie jak one są montowane.

Blokada skrzyni biegów
Tutaj również technika zabezpieczeń się rozwinęła. Na pewno kojarzy się wam taka blokada z zewnętrznym mechanizmem, który uporczywie trzeba mocować na dźwignię zmiany biegów. Obecnie część aut ma możliwość zamontowania fabrycznej blokady, która ukryta jest wewnątrz obudowy naszego kokpitu. Wystawie jedynie miejsce na kluczyk, który uruchamia lub zwalnia tę blokadę. Jest ona o tyle skuteczna, że jest trudna do pokonania i jeśli złodziejowi się to nie uda to auto nie będzie mogło się poruszać. Chyba, że złodziej przyjechał z lawetą, wtedy nasza blokada niestety ale nie będzie nic warta.

Blokada zapłonu
Jedno ze skuteczniejszych zabezpieczeń aut, których złodziej może nie sforsować. Szczególnie jeśli zamierzał odjechać samochodem. Zabezpieczenie polega na takiej ingerencji w instalacje w naszym aucie, które odcinają zapłon do momentu, w którym kierowca nie przełączy ukrytego włącznika. Im głębiej schowany taki przełącznik tym trudniej złodziejowi będzie wpaść na to jak obejść tę blokadę. Jeśli jednak źle wykonamy takie zabezpieczenie to któregoś dnia sami możemy paść ofiarą własnych zabezpieczeń - np. w przypadku gdy to zabezpieczenie ulegnie awarii. Będziemy mieli unieruchomione auto.

Lokalizator GPS
Jest to zabezpieczenie, które nie przyczyni się do tego, że nasze auto nie zostanie ukradzione. Przyczyni się natomiast do tego abyśmy wiedzieli co się z nim stało. Dzięki nadajnikowi GPS będziemy znali położenie auta, dowiemy się gdzie złodzieje je zabrali i co się z nim działo. Ułatwi to pracę policji i jest duża szansa, że dzięki lokalizatorowi odzyskamy nasze aut. Istnieją niestety sposoby na zagłuszanie sygnału GPS i jeśli złodziej zna się na swoim fachu i odkryje takie właśnie zabezpieczenie w naszym aucie to po kilku chwilach stracimy naszą przewagę i nadajnik GPS przestanie działać.

Ubezpieczenie od kradzieży
Rzadko myśli się o ubezpieczeniu jako o sposobie na kradzież samochodu. Nie uchroni nas ono przed złodziejem i nie utrudni mu życie, jednak pozwoli nam na odzyskanie pieniędzy i kupno nowego samochodu. Warto tutaj jednak zwrócić szczególną uwagę na warunki jakie mamy w naszym ubezpieczeniu, jak wyliczana jest wartość samochodu, jak dokonywane jest jego rozliczenia i inne ważne szczegóły. Zdarzają się bowiem przypadki w których skradziono auto warto 50.000 zł a ubezpieczyciel wypłacał kwotę dużo niższą od rynkowej wartości.

Kradzież samochodu niestety ale jest niemiłym doświadczeniem w naszym życiu. Tracimy naszą własność na rzecz kogoś, kto sobie ją przywłaszczył. Bez względu na zabezpieczenia jeśli natrafimy na zdeterminowanego złodzieja, który zna się na swoim fachu raczej nie uchronimy się przed utratą naszego samochodu. Warto jednak inwestować w tego typu ochronę chociażby po to aby jak najbardziej zminimalizować szansę na kradzież i utrudnić życie potencjalnemu złodziejowi.Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega