Jak zabezpieczyć auto, samochód przed kradzieżą? Sprawdzone rozwiązania.

Jak zabezpieczyć auto, samochód przed kradzieżą? Sprawdzone rozwiązania.

Samochody kradzione były od zawsze. W obecnych czasach trochę mniej się o tym słyszy, jednak gdy auto zostanie skradzione jest ono zazwyczaj dużo więcej warte niż kiedyś. Celem dla złodziei są auta nowoczesna, na które jest zapotrzebowanie. Jak się bronić przed kradzieżami? Jak zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą? Przeczytaj kilka sprawdzonych rozwiązań!

Jakie auta są najczęściej kradzione?
Według danych polskiej Policji w zeszłym roku skradziono około 13500 samochodów w naszym kraju. Daje to średnio 37 aut kradzionych każdego dnia. Najczęściej łupem złodziei padały auta: Violkswagen Golf, Audi A4, Volkswagen Passat, Audi A6, Mazda 6, Audi A3, Volkswagen Touran, Toyota Yaris, Seat Leon, Honda Civic. Widać zatem dominację aut niemieckiej produkcji. Na pewno jest to powiązane z tym, że aut tych właśnie marek jest w Polsce najwięcej. Jest zatem największe zapotrzebowanie na części do tych aut (a taki jest obecnie najczęstszy powód kradzieży auta - jest ono demontowane i sprzedawane w częściach). Co ciekawe w Warszawie najczęściej kradzionym autem jest Mazda 6.

Autoalarm i imobiliser
Jest to podstawowe zabezpieczenie jakie obecnie posiada większość aut. Zabezpieczenie to będzie skuteczne na mniej doświadczonego złodzieja, który nie zna się jeszcze na swoim fachu. Oczywiście technika się rozwija i autoalarmy dziś są dużo bardzo skomplikowane niż kiedyś - kiedy to jedynym ich atutem była głośna syrena. Nowoczesne autoalarmy mają takie funkcje jak żyroskop, który monitoruje położenie pojazdu i uruchamia się np. podczas próby wciągnięcia auta na lawetę. Są również alarmy, które o wszelkich zdarzeniach informują właściciela poprzez wysłanie wiadomości SMS. Jeśli złodziej specjalizuje się w kradzieży danego modelu auta to niestety poradzi sobie spokojnie z tymi zabezpieczeniami gdyż wie jak one są montowane.

Blokada skrzyni biegów
Tutaj również technika zabezpieczeń się rozwinęła. Na pewno kojarzy się wam taka blokada z zewnętrznym mechanizmem, który uporczywie trzeba mocować na dźwignię zmiany biegów. Obecnie część aut ma możliwość zamontowania fabrycznej blokady, która ukryta jest wewnątrz obudowy naszego kokpitu. Wystawie jedynie miejsce na kluczyk, który uruchamia lub zwalnia tę blokadę. Jest ona o tyle skuteczna, że jest trudna do pokonania i jeśli złodziejowi się to nie uda to auto nie będzie mogło się poruszać. Chyba, że złodziej przyjechał z lawetą, wtedy nasza blokada niestety ale nie będzie nic warta.

Blokada zapłonu
Jedno ze skuteczniejszych zabezpieczeń aut, których złodziej może nie sforsować. Szczególnie jeśli zamierzał odjechać samochodem. Zabezpieczenie polega na takiej ingerencji w instalacje w naszym aucie, które odcinają zapłon do momentu, w którym kierowca nie przełączy ukrytego włącznika. Im głębiej schowany taki przełącznik tym trudniej złodziejowi będzie wpaść na to jak obejść tę blokadę. Jeśli jednak źle wykonamy takie zabezpieczenie to któregoś dnia sami możemy paść ofiarą własnych zabezpieczeń - np. w przypadku gdy to zabezpieczenie ulegnie awarii. Będziemy mieli unieruchomione auto.

Lokalizator GPS
Jest to zabezpieczenie, które nie przyczyni się do tego, że nasze auto nie zostanie ukradzione. Przyczyni się natomiast do tego abyśmy wiedzieli co się z nim stało. Dzięki nadajnikowi GPS będziemy znali położenie auta, dowiemy się gdzie złodzieje je zabrali i co się z nim działo. Ułatwi to pracę policji i jest duża szansa, że dzięki lokalizatorowi odzyskamy nasze aut. Istnieją niestety sposoby na zagłuszanie sygnału GPS i jeśli złodziej zna się na swoim fachu i odkryje takie właśnie zabezpieczenie w naszym aucie to po kilku chwilach stracimy naszą przewagę i nadajnik GPS przestanie działać.

Ubezpieczenie od kradzieży
Rzadko myśli się o ubezpieczeniu jako o sposobie na kradzież samochodu. Nie uchroni nas ono przed złodziejem i nie utrudni mu życie, jednak pozwoli nam na odzyskanie pieniędzy i kupno nowego samochodu. Warto tutaj jednak zwrócić szczególną uwagę na warunki jakie mamy w naszym ubezpieczeniu, jak wyliczana jest wartość samochodu, jak dokonywane jest jego rozliczenia i inne ważne szczegóły. Zdarzają się bowiem przypadki w których skradziono auto warto 50.000 zł a ubezpieczyciel wypłacał kwotę dużo niższą od rynkowej wartości.

Kradzież samochodu niestety ale jest niemiłym doświadczeniem w naszym życiu. Tracimy naszą własność na rzecz kogoś, kto sobie ją przywłaszczył. Bez względu na zabezpieczenia jeśli natrafimy na zdeterminowanego złodzieja, który zna się na swoim fachu raczej nie uchronimy się przed utratą naszego samochodu. Warto jednak inwestować w tego typu ochronę chociażby po to aby jak najbardziej zminimalizować szansę na kradzież i utrudnić życie potencjalnemu złodziejowi.


Tagi: zabezpieczenie samochodu, zabezpieczenie samochodu, zabezpieczenie samochodu, zabezpieczenie samochodu, zabezpieczenie samochodu, zabezpieczenie samochodu,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty