Jak zaplanować zwiedzanie Krakowa?

Jak zaplanować zwiedzanie Krakowa?

Nie bez przyczyny Kraków od lat przyciąga tysiące turystów z Polski i ze Świata. Miasto słynie z dobrze zachowanych zabytków, świetnej gastronomi, zaplecza rozrywkowego oraz atrakcji niezbędnych do aktywnego wypoczynku. Jak zaplanować zwiedzanie Krakowa, aby mieć pewność, że nie przegapiło się żadnego z najciekawszych miejsc?

Wynajęcie przewodnika
Z pewnością zatrudnienie przewodnika, który zaplanuje wycieczkę, oprowadzi po mieście i opowie ciekawe historie to dobry pomysł w przypadku grup zorganizowanych. Niemniej jeśli mowa o samodzielnym wypadzie weekendowym, szkoda pieniędzy i czasu na zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Plan miasta i atrakcji
Kiedyś przed rozpoczęciem zwiedzania miasta, obowiązkiem było wykupienie papierowego przewodnika z planem miasta oraz opisem atrakcji. Do dziś niektórzy turyści decydują się na takie rozwiązanie. Jednak papierowy przewodnik Kraków nigdy nie wystarcza do tego, aby dobrze rozplanować pobyt. Główną jego wadą jest brak uaktualnień dotyczących godzin otwarcia poszczególnych atrakcji oraz cen biletów wstępu. Ponadto, z tego typu przewodnika turysta nie dowie się o aktualnych wydarzeniach kulturalnych ani nowo otwartych restauracjach.

Nowoczesny przewodnik Kraków
Internet pozwala dziś każdemu turyście zupełnie samodzielnie rozplanować pobyt w Krakowie. Ułatwiają to portale turystyczne, które należałoby właściwie nazwać wirtualnymi przewodnikami. Niektóre z nich przypominają co prawda papierowe przewodniki opisujące jedynie główne atrakcje, są jednak również takie, które gwarantują kompleksową pomoc w organizacji zwiedzania miasta. Jakie funkcje i informacje powinien posiadać internetowy przewodnik Kraków?

• aplikacja planująca pobyt – strona powinna umożliwiać stworzenie dokładnego planu pobytu, uwzględniającego średni czas zwiedzania poszczególnych obiektów oraz dystans, jaki je dzieli. W systemie zawarte są tego typu informacje, dlatego użytkownik nie musi szukać ich na własną rękę. Ponadto, niektóre aplikacje samodzielnie sugerują, od czego zacząć, a na czym zakończyć zwiedzanie.

• ranking najważniejszych miejsc – spis zabytków, muzeów, parków itp., który daje pewne rozeznanie, które obiekty są najciekawsze.

• praktyczne informacje – przewodnik Kraków powinien dostarczać wiedzy dotyczącej godzin otwarcia muzeów, cen biletów, czy godzin najmniejszego natężenia ruchu w poszczególnych miejscach.

• aktualności – uaktualniany na bieżąco przewodnik uniemożliwi przeoczenie najciekawszych wydarzeń.

• poradnik gastronomiczny – nie znając miasta, trudno znaleźć dobrą restaurację czy bar. Dobry przewodnik Kraków podpowie lokale, uwzględniając określony budżet i preferowaną przez użytkownika kuchnię.

• informacje o noclegach – turysta poznaje średnie ceny noclegów i najlepsze lokalizacje hotelów, hostelów czy apartamentów. Przewodnik może również zasugerować nocleg w konkretnym obiekcie.

Sprawdzony przewodnik internetowy
Za spełniający potrzeby turystów należy uznać przewodnik Kraków z Krakow.travel. Zawiera on wiele szczegółowych informacji o mieście i znajdujących się w nim obiektach. Ponadto, użytkownik ma możliwość dokładnego zaplanowania pobytu w mieście, korzystając z podpowiedzi udzielanych przez znajdującą się na stronie specjalną aplikację.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin