Opony zimowe - przewodnik dla kierowcy

Opony zimowe - przewodnik dla kierowcyŹródło: fotolia.com, 205481680 | Autor: ollegn

Zmiana opon sezonowych jest koniecznością. Szczególnie jeśli kierowca jeździ często, dużo i poza miastem. Zimówki poprzez dobór odpowiedniej mieszanki mają zadbać o bezpieczeństwo i odpowiednią przyczepność pojazdu do drogi podczas ujemnych temperatur, gołoledzi i opadów śniegów.

Nawet jeśli zima nie obfitowała w śnieżyce miej na uwadze spadek temperatur. Jeżdżąc na ogumieniu letnim poniżej 7 stopni Celsjusza z pewnością odczujesz pogorszenie warunków jezdnych. To pierwsza oznaka diametralnego spadku bezpieczeństwa. Na co zwrócić uwagę kupując opony zimowe?

Zanim dokonasz wyboru opon zwróć uwagę na ich rozmiar. Czynnik ten wydaje się banalny, ale często chcąc zaoszczędzić kupujemy komplet opon szybko, by okazja nie uciekła sprzed nosa. Każde auto ma dedykowany rozmiar i inne wartości mają istotny wpływ na kontrolę nad samochodem podczas jazdy. Źle dobrane opony są równoznaczne z brakiem komfortu i bezpieczeństwa. Twojego i pasażerów.

Styl jazdy ma znaczenie - najlepsze opony zimowe dla Ciebie

Po ustaleniu rozmiaru opon przeanalizuj styl jazdy i charakter dróg, po których najczęściej się poruszasz. W ten sposób możesz podjąć decyzję dotyczącą klasy ogumienia. Pozornie zakładamy, że klasa premium jest zbyt droga, jednakże kupując opony zimowe w okresie wyprzedaży sezonowych jesteś w stanie upolować satysfakcjonujące ceny nawet za dobrej jakości opony znanych koncernów. Jeśli jesteś zwolennikiem krótkich tras, małych przebiegów i spokojnej jazdy, to wybierz opony o najniższej klasie.

Rodzaj podłoża po którym zazwyczaj się poruszasz, również jest czynnikiem, który ma istotne znaczenie podczas wyboru odpowiednich opon zimowych. Specjaliści polecają opony kierunkowe klasy średniej lub ekonomicznej do jazdy po mieście niezależnie od tego, czy powierzchnia będzie pokryta błotem, czy śniegiem. Natomiast przy wyższych prędkościach w trasie poza terenem zabudowanym warto rozważyć zakup opon asymetrycznych z klasy średniej lub kierunkowych klasy wyższej.

Wielu kierowców stojąc przed trudną decyzją dotyczącą zakupu ogumienia sugeruje się testami opon ADAC. Dedykowane instytuty wykonują niezależne testy, które pozwalają na weryfikację zachowań ogumienia w konkretnych sytuacjach. Od lat rozwiązanie to cieszy się ogromną popularnością i umożliwia podjęcie decyzji w oparciu o konkretne dane. Nieocenioną pomocą jest porada od specjalisty z zaufanego warsztatu samochodowego lub sklepu internetowego. Przedstawiając swoje oczekiwania konsultant dobierze opony, które będą bezpieczne, ale jednocześnie nie będą zamykały się w zbyt wysokich kosztach.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin