Kilkudniowa wycieczka do Krakowa

Kilkudniowa wycieczka do Krakowa

Miasto królów Polski cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Oferuje ogromną ilość różnorodnych atrakcji - od obcowania z prawie tysiącletnią historią, przez mnogość ciekawych wydarzeń kulturalnych takich jak np. Festiwal Kultury Żydowskiej, aż do atrakcji bardziej nowoczesnych.

Jak zaplanować kilkudniowy wyjazd do Krakowa?
Dawna stolica Polski jest pod względem atrakcyjności regionu, niesłychanie korzystnie położona, ponieważ w niewielkiej odległości od niej, maksymalnie dwie godziny drogi, leżą inne ciekawe miejsca. Zatem planując wyjazd na południe kraju warto zatrzymać się tutaj na kilka dni więcej. Jadąc do Krakowa, na zwiedzanie samego miasta dobrze jest przeznaczyć dwa dni. Pozwoli nam to na dość dokładne obejrzenie większości jego zabytków i interesujących miejsc. Pierwszego dnia możemy udać się na spacer po Starówce, zobaczyć Sukiennice i poczuć się jak średniowieczny mieszczanin, wyjść na wieżę Kościoła Mariackiego, aby z góry podziwiać zabytkowe centrum, zwiedzić Wawel, a zwłaszcza Katedrę Wawelską, w której pochowani są władcy naszego państwa i Skarbiec Królewski, w którym znajdują się regalia, krzyżackie falgii zdobyte pod Grunwaldem, tureckie namioty zdobyte pod Wiedniem oraz Szczerbiec - miecz koronacyjny polskich królów. Słowem - najważniejsze zabytki świadczące o naszej dawnej potędze. Tego samego dnia warto udać się na niedaleki Kazimierz - dzielnicę żydowską, która mimo tragicznej przeszłości jest teraz centrum kultury, zwłaszcza tej alternatywnej. Oprócz tego, znajdziemy tutaj wiele różnych barów, knajpek i restauracji, serwujących wyśmienite jedzenie. Wieczór tak intensywnego dnia dobrze jest spędzić jak rasowy Krakus - “na mieście”. W tym celu proponujemy zajrzeć na Dolne Młyny - klimatyczne skupisko ciekawych i niekonwencjonalnych lokali.

Co jeszcze zobaczyć w Krakowie i okolicy?
Drugorzędnymi atrakcjami Krakowa jest m.in. Nowa Huta - socjalistyczne miasto, z założenia idealne, które aktualnie jest jedną z dzielnic, Las Wolski wraz z kopcami, Zakrzówek lub Kopiec Kraka oraz przejazd rowerem bulwarami wiślanymi do klasztoru w Tyńcu. Ponadto, będąc w okolicy ciekawą propozycją jest odwiedzenie pobliskiej Kopalni Soli w Wieliczce - unikalnego obiektu tego typu, czy wyjazd do Zakopanego - zimowej stolicy Polski. Oprócz tego warto odwiedzić Auschwitz-Birkenau. Jest to psychicznie wymagająca wycieczka, jednak obowiązkowa.

Grupowy wyjazd od strony technicznej - kilka praktycznych porad w kwestii organizacji transportu.
Kraków, jako drugie co do wielkości miasto w Polsce, jest dobrze skomunikowane z resztą kraju. Bez większych problemów dojedziemy tutaj autobusem, pociągiem czy własnym samochodem. Ostatni wariant dobrze jednak jest odrzucić, gdyż poruszanie się autem po mieście jest bardzo uciążliwe i nagminny brak miejsc postojowych daje się we znaki, zwłaszcza jak chcecie się poruszać kilkoma pojazdami. W takiej sytuacji, aby oglądnąć wszystkie atrakcje regionu oraz zorganizować transport na wycieczki fakultatywne warto skorzystać z usług oferowanych przez firmy transportowe gdzie Royal Bus - wynajem busów Kraków jest jedną z nich. Jest to sprytne i królewskie wręcz rozwiązanie, dzięki któremu w łatwy i przyjemny sposób będziemy się poruszali między najważniejszymi punktami regionu jak i dworcami czy lotniskiem, a hotelem. W Krakowie branża przewóz osób jest mocno rozwinięta i nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem busa o odpowiednim standardzie i wielkości. Rezerwacja miejsca noclegowego dla większej ilości osób też nie jest niczym skomplikowanym w dobie internetu i łatwym systemom rezerwacji oraz porównywania cen.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin