Które modele marki Fiat cieszą się największą popularnością w Polsce?

Które modele marki Fiat cieszą się największą popularnością w Polsce?

Fiat to jedna z najpopularniejszych marek samochodów w naszym kraju. Na ulicach polskich miast spotkać można niezliczoną ilość aut tego producenta. W związku z tym, że Fiat od zawsze słynie z produkcji głównie niewielkich modeli miejskich, bestsellerów tej marki należy szukać właśnie w tym segmencie. Które modele Fiata cieszą się największą popularnością w Polsce? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w dalszej części naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Fiat Tipo

Niekwestionowanym liderem popularności wśród modeli oferowanych przez włoską markę jest Fiat Tipo. Zaprezentowany po raz pierwszy w 2015 roku model zadebiutował w Polsce w lutym 2016. Od razy zyskał spore grono zwolenników. W pierwszym roku sprzedano łącznie 2979 egzemplarze. Tipo został dzięki temu trzecim najchętniej kupowanym kompaktowym sedanem w naszym kraju.

W kolejnych latach zainteresowanie tym modelem nie tylko się nie zmniejszyło, ale i sukcesywnie rosło. Debiut wersji hatchback oraz SW w 2017 roku niemal potroił sprzedaż – konsumenci nabyli 8436 egzemplarzy Tipo. Rok później było to 8058 sztuk, natomiast dwa lata później aż 9384. W 2020 roku model ten nadal rywalizował o miano jednego z najlepszych samochodów z segmentu C. Z łączną liczbą 8744 sprzedanych egzemplarzy Fiat Tipo został trzecim najchętniej kupowanym autem klasy C. Zajął również wysokie siódme miejsce w sumarycznym rankingu najpopularniejszych modeli 2020 roku w Polsce. Od początku obecności na rynku w naszym kraju sprzedano blisko 38 tysięcy sztuk tego modelu.

Fiat 500

Kolejnym chętnie kupowanym przez polskich konsumentów modelem włoskiego producenta jest kompaktowy Fiat 500. To produkowane od 2007 roku w polskiej fabryce w Tychach auto idealne do miasta. Od początku obecności na rynku model ten jest jednym z najchętniej wybieranych aut z segmentu A. W 2020 roku jego sprzedaż w Polsce wyniosła 1964 egzemplarze. Kultowy model miejski poprawił tym samym swój udział w segmencie, zajmując drugie miejsce w rankingu sprzedaży aut klasy A. Od początku produkcji polscy konsumenci kupili już ponad 20 tysięcy sztuk Fiata 500.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w salonie samochodowym ADF Auto z Wrocławia, który jest największym autoryzowanym dealerem marki Fiat w południowo-zachodniej Polsce: Początkowo polscy konsumenci mieli dostęp wyłącznie do wersji spalinowej z benzynowym silnikiem o pojemności 1,2 l, mocy 69 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 102 Nm. Obecnie jednak Fiat 500 oferowany jest również w wersji hybrydowej oraz w pełni elektrycznej, co z pewnością jeszcze poprawi sprzedaż w kolejnych latach.

Fiat Panda

Produkowany od 2011 i odświeżony w 2020 roku Fiat Panda trzeciej generacji to następne z popularnych aut włoskiej marki. Choć daleko mu do poprzednika (Fiata Pandy drugiej generacji), który w latach 2003-2010 w Polsce sprzedawał się wyśmienicie, jego udział w rynku nadal jest spory. Panda była trzecim najchętniej kupowanym modelem Fiata w Polsce w 2020 roku. Liczba sprzedanych w tym czasie sztuk wyniosła 1042. Wśród dostępnych wariantów wartymi wyróżnianie są szczególnie atrakcyjnie stylizowana hybrydowa odmiana Sport oraz wersja Cross, dostępna z silnikiem hybrydowym lub jednostką benzynową i napędem 4x4. Fiat Panda w obu wariantach dostępny jest m.in. u dealera Fiata z Wrocławia, firmy ADF Auto.

Modele dostawcze z linii Fiat PROfessional

Modele z linii Fiat PROfessional, czyli marki reprezentującej włoskiego producenta w segmencie samochodów dostawczych, także cieszą się sporą popularnością wśród polskich konsumentów. Marka ta w samym tylko 2020 roku sprzedała w Polsce 8019 pojazdów, co pozwoliło zająć jej drugie miejsce w rankingu sprzedaży modeli z tego segmentu. Najchętniej wybieranym modelem z nadwoziem typu VAN był Fiat Ducato, dostępny zarówno w wersji spalinowej, jak i w pełni elektrycznej (jako e-Ducato). W 2020 roku sprzedano łącznie 6135 sztuk tego modelu. Na drugim miejscu znalazł się Fiat Doblo (1346), natomiast na trzecim Fiorino (276).