Monitoring GPS: jak wybrać najlepsze narzędzie do monitorowania floty pojazdów?

Monitoring GPS: jak wybrać najlepsze narzędzie do monitorowania floty pojazdów?

O dużej przydatności i licznych zaletach monitoringu pojazdów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dzięki szerokiej funkcjonalności, narzędzie to umożliwia objęcie kompleksowej kontroli nad flotą samochodową oraz ułatwia proces zarządzania nią. Czym się kierować przy zakupie monitoringu, aby wybrać optymalny dla swojej floty?

Najlepszy monitoring GPS? Dostosowany do indywidualnych potrzeb
Twierdzenie o konieczności dopasowania narzędzi telematycznych do indywidualnych wymogów ich przyszłych użytkowników wydaje się trywialne i oczywiste. Jego znaczenie jest jednak dużo większe, niż mogłoby się z pozoru wydawać.

Inne rozwiązania sprawdzą się do kontroli samochodów prywatnych, inne – do monitoringu floty firmowej. W tym pierwszym przypadku kluczowe mogą okazać się zabezpieczenia antykradzieżowe. Nie będą natomiast niezbędne moduły związane z rozliczaniem paliwa, analizowaniem przebytych tras czy kontrolą pracowników. Znaczącą i zdecydowanie nie do przecenienia rolę odegrają one natomiast w zarządzaniu pojazdami służbowymi. Istotną cechą narzędzia do monitoringu floty jest możliwość pełnego dostosowania go do potrzeb danej firmy, np. poprzez generowanie zindywidualizowanych raportów – tłumaczy Przemysław Auguścik, Członek Zarządu Flotman.

Innymi słowy, odpowiednie dobranie monitoringu GPS pozwoli optymalnie wykorzystać możliwości systemu, bez zbędnego przepłacania za jego nieużywane funkcje.

Podstawa – łatwa i wygodna obsługa
Poza wyposażeniem w niezbędne funkcje i parametry, profesjonalny monitoring floty pojazdów powinien cechować się również prostotą i łatwością obsługi. Dlaczego jest to tak istotne? Przede wszystkim funkcjonalność ta znacząco podnosi wydajność i komfort pracy fleet managerów, odpowiedzialnych za zarządzanie parkiem pojazdów. Do tego korzystnie wpływa również na jakość tego procesu, wspierając podejmowanie trafnych i kiedy trzeba – szybkich decyzji biznesowych. Zgromadzenie wszystkich niezbędnych informacji w jednym miejscu oraz łatwy do nich dostęp, umożliwiają pełną koncentrację na zleconym zadaniu. Funkcjonalność ta może mieć szczególnie istotne znaczenie w przypadku sytuacji awaryjnych, wymagających sprawnych decyzji i natychmiastowego działania.

Nie bez znaczenia jest także mobilność systemu do monitoring floty, tj. możliwość kontroli zdalnej, np. za pośrednictwem smartfona czy tabletu. Funkcjonalność ta jest wręcz niezastąpiona w nagłych, awaryjnych sytuacjach, gdy fleet menager musi mieć stały i szybki dostęp do informacji – niezależnie od tego, gdzie się znajduje.

Dodatkowe funkcje ułatwiające zarządzanie
Współczesny monitoring pojazdów to nie tylko namierzanie lokalizacji i śledzenie położenia. W zależności od wybranego rozwiązania, skrywa się za nim szereg dodatkowych modułów, znacząco zwiększających funkcjonalność telematyki. Wspomniana powyżej możliwość analizy przebytych tras i optymalnego ich wytyczania, oznaczanie punktów odwiedzin, raporty z przebytej pracy czy spalonego paliwa. Te – jak i wiele dodatkowych rozwiązań – pomagają znacząco zoptymalizować proces zarządzania pojazdami służbowymi. Ponadto profesjonalny i wielozadaniowy monitoring floty idealnie spełnia swoją rolę także w kierowaniu personelem. Dlatego też wybierając odpowiednie narzędzie telematyczne, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jakie posiada oraz ich dostosowanie do wymagań firmy.

Inteligentne raportowanie – klucz do poprawy bezpieczeństwa
Dobre narzędzie do monitoringu floty pojazdów jest nie tylko skuteczne i wielofunkcyjne, ale także przejrzyste i poręczne. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o zarządzanie informacjami, a więc tworzenie raportów, statystyk oraz możliwości szybkiego wglądu w dane.

Szczególnie przydatną funkcją, którą doceni każdy fleet menager, jest możliwość konfigurowania oraz tworzenia zaawansowanych i zindywidualizowanych  dashboard’ów. Ich zaletą jest personalizacja dla każdego pojedynczego kierowcy. Dashboardy pozwalają na intuicyjne porządkowanie i profilowanie informacji według określonych parametrów (takich jak np. np. obroty silnika czy spalanie).

Monitoring monitoringowi nie równy – fakt ten zdaje się nie budzić większego zdziwienia. Decydując się na zakup odpowiednich narzędzi telematycznych, warto zadbać o to, aby maksymalnie dopasować je do potrzeb konkretnej firmy i jej pojazdów.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty