Monitoring GPS: jak wybrać najlepsze narzędzie do monitorowania floty pojazdów?

Monitoring GPS: jak wybrać najlepsze narzędzie do monitorowania floty pojazdów?

O dużej przydatności i licznych zaletach monitoringu pojazdów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dzięki szerokiej funkcjonalności, narzędzie to umożliwia objęcie kompleksowej kontroli nad flotą samochodową oraz ułatwia proces zarządzania nią. Czym się kierować przy zakupie monitoringu, aby wybrać optymalny dla swojej floty?

Najlepszy monitoring GPS? Dostosowany do indywidualnych potrzeb
Twierdzenie o konieczności dopasowania narzędzi telematycznych do indywidualnych wymogów ich przyszłych użytkowników wydaje się trywialne i oczywiste. Jego znaczenie jest jednak dużo większe, niż mogłoby się z pozoru wydawać.

Inne rozwiązania sprawdzą się do kontroli samochodów prywatnych, inne – do monitoringu floty firmowej. W tym pierwszym przypadku kluczowe mogą okazać się zabezpieczenia antykradzieżowe. Nie będą natomiast niezbędne moduły związane z rozliczaniem paliwa, analizowaniem przebytych tras czy kontrolą pracowników. Znaczącą i zdecydowanie nie do przecenienia rolę odegrają one natomiast w zarządzaniu pojazdami służbowymi. Istotną cechą narzędzia do monitoringu floty jest możliwość pełnego dostosowania go do potrzeb danej firmy, np. poprzez generowanie zindywidualizowanych raportów – tłumaczy Przemysław Auguścik, Członek Zarządu Flotman.

Innymi słowy, odpowiednie dobranie monitoringu GPS pozwoli optymalnie wykorzystać możliwości systemu, bez zbędnego przepłacania za jego nieużywane funkcje.

Podstawa – łatwa i wygodna obsługa
Poza wyposażeniem w niezbędne funkcje i parametry, profesjonalny monitoring floty pojazdów powinien cechować się również prostotą i łatwością obsługi. Dlaczego jest to tak istotne? Przede wszystkim funkcjonalność ta znacząco podnosi wydajność i komfort pracy fleet managerów, odpowiedzialnych za zarządzanie parkiem pojazdów. Do tego korzystnie wpływa również na jakość tego procesu, wspierając podejmowanie trafnych i kiedy trzeba – szybkich decyzji biznesowych. Zgromadzenie wszystkich niezbędnych informacji w jednym miejscu oraz łatwy do nich dostęp, umożliwiają pełną koncentrację na zleconym zadaniu. Funkcjonalność ta może mieć szczególnie istotne znaczenie w przypadku sytuacji awaryjnych, wymagających sprawnych decyzji i natychmiastowego działania.

Nie bez znaczenia jest także mobilność systemu do monitoring floty, tj. możliwość kontroli zdalnej, np. za pośrednictwem smartfona czy tabletu. Funkcjonalność ta jest wręcz niezastąpiona w nagłych, awaryjnych sytuacjach, gdy fleet menager musi mieć stały i szybki dostęp do informacji – niezależnie od tego, gdzie się znajduje.

Dodatkowe funkcje ułatwiające zarządzanie
Współczesny monitoring pojazdów to nie tylko namierzanie lokalizacji i śledzenie położenia. W zależności od wybranego rozwiązania, skrywa się za nim szereg dodatkowych modułów, znacząco zwiększających funkcjonalność telematyki. Wspomniana powyżej możliwość analizy przebytych tras i optymalnego ich wytyczania, oznaczanie punktów odwiedzin, raporty z przebytej pracy czy spalonego paliwa. Te – jak i wiele dodatkowych rozwiązań – pomagają znacząco zoptymalizować proces zarządzania pojazdami służbowymi. Ponadto profesjonalny i wielozadaniowy monitoring floty idealnie spełnia swoją rolę także w kierowaniu personelem. Dlatego też wybierając odpowiednie narzędzie telematyczne, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jakie posiada oraz ich dostosowanie do wymagań firmy.

Inteligentne raportowanie – klucz do poprawy bezpieczeństwa
Dobre narzędzie do monitoringu floty pojazdów jest nie tylko skuteczne i wielofunkcyjne, ale także przejrzyste i poręczne. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o zarządzanie informacjami, a więc tworzenie raportów, statystyk oraz możliwości szybkiego wglądu w dane.

Szczególnie przydatną funkcją, którą doceni każdy fleet menager, jest możliwość konfigurowania oraz tworzenia zaawansowanych i zindywidualizowanych  dashboard’ów. Ich zaletą jest personalizacja dla każdego pojedynczego kierowcy. Dashboardy pozwalają na intuicyjne porządkowanie i profilowanie informacji według określonych parametrów (takich jak np. np. obroty silnika czy spalanie).

Monitoring monitoringowi nie równy – fakt ten zdaje się nie budzić większego zdziwienia. Decydując się na zakup odpowiednich narzędzi telematycznych, warto zadbać o to, aby maksymalnie dopasować je do potrzeb konkretnej firmy i jej pojazdów.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin