Na wiosnę zadbaj o klimatyzację w swoim aucie premium

Na wiosnę zadbaj o klimatyzację w swoim aucie premium

Zanieczyszczona klimatyzacja to źródło groźnych bakterii chorobotwórczych i grzybów. Wszystkie one mogą stać się przyczyną złego samopoczucia, czasem też utraty zdrowia. W wentylacji wykrywa się nawet groźną legionellę, która może doprowadzić do zapalania płuc, ślepoty i, w skrajnych przypadkach, śmierci. Żeby uniknąć przykrych konsekwencji zdrowotnych brudnej klimatyzacji, należy regularnie poddawać ją oczyszczaniu.

Wiosenna odnowa
Najlepszym momentem na oddanie pojazdu na dezynfekcję klimatyzacji jest wiosna. Jesienno-zimowa wilgotność powietrza sprawia, że całe urządzenie ulega zabrudzeniu. Wilgoć osadza się na poszczególnych elementach i tworzy idealne środowisko dla namnażania się bakterii i grzybów. Jeżeli dodamy do tego wyższą temperaturę wewnątrz pojazdu, mamy chorobotwórczy zestaw doskonały.

Dlatego warto na bieżąco kontrolować stan tego mechanizmu. Jeśli wyczujemy w samochodzie nieprzyjemny zapach wilgoci, udajmy się na kontrolę do mechanika. Nawet 80% pojazdów po sezonie zimowym wymaga dezynfekcji. Istnieje spora szansa, że nasze auto zalicza się do tej grupy. Dlatego tak istotne jest, by raz w roku – na wiosnę – wybrać się do profesjonalnego serwisu, w którym eksperci wybiorą odpowiednią metodę i poddadzą klimatyzację w naszym pojeździe kompleksowemu czyszczeniu.

Premium ochrona
Dbanie o samochody premium powinno być wyjątkowo staranne. Im większa początkowa inwestycja, tym skrupulatniej należy podejść do troski o kolejne elementy pojazdu. Tutaj nie ma miejsca na półśrodki i oszczędności. Im częściej i solidniej będziemy sprawdzać poszczególne urządzenia i części auta, tym większa pewność, że posłuży nam ono kolejne lata i że będziemy mieli szansę korzystać z luksusu, który oferują samochody premium.

Czyszczenie klimatyzacji to jeden z zabiegów, które mają ogromny wpływ na wygodę jazdy i bezpieczeństwo nasze oraz naszych pasażerów. Bo samochód to nie tylko podwozie i silnik, ale również takie niepozorne detale, jak np. klimatyzator. Od jego czystości i funkcji zależy nie tylko komfort termiczny, ale – co jeszcze istotniejsze – zdrowie. Żeby świadomie dbać o dobrostan naszej rodziny, musimy bezwzględnie poddawać pojazd wszelkim zabiegom pielęgnacyjnym i ochronnym. Tak, jak wymieniamy olej czy tankujemy samochód na stacji, tak musimy też czyścić kolejne jego części.

Wymiana i kontrola
W profesjonalnym serwisie nasze maszyny klasy premium zostaną odpowiednio wypielęgnowane. Warto wybierać sprawdzone, zaufane miejsca, jak np. warszawska Autoreduta. Eksperci zadecydują, jakiej metody czyszczenia użyć. Najczęściej jest to ozonowanie, dzięki któremu z klimatyzatora usuwane są wszelkie bakterie, grzyby i zabrudzenia i, jednocześnie, nie pojawia się problem nieprzyjemnego, chemicznego zapachu. Takie dogłębne usuwanie brudu odbywa się z zastosowaniem promieni UV i wysokiego napięcia, które wspólnie tworzą ozon. A ten, po kilku chwilach, zmienia się w bezwonny tlen.

Warto pamiętać, by przed dezynfekowaniem wentylacji wymienić także filtr kabinowy. Każdego roku, wraz z nadejściem wiosny, powinniśmy zainwestować w nowy element. Jego zadaniem jest oczyszczanie powietrza wpadającego do samochodu z zewnątrz. Bez niego nie ma szans na sprawnie działającą wentylację.

Żeby mieć pewność najwyższej jakości usług, należy stawiać na profesjonalne, doświadczone serwisy, w których wyedukowani eksperci doradzą, sprawdzą i poddadzą auto odpowiednim zabiegom. Jednym z takich miejsc jest warszawska Autoreduta, w której w kwietniu można skorzystać z promocji na dezynfekcję klimatyzacji. Warto wziąć udział w akcji rabatowej i zapewnić sobie i swojej rodzinie najwyższy komfort i zdrowie!


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin