Narzędzia rolnicze, które pozwolą pracować szybciej i wydajniej

Narzędzia rolnicze, które pozwolą pracować szybciej i wydajniej

Czas i zdrowie są na wagę złota, więc trzeba je bezwzględnie oszczędzać. W trakcie wykonywania swoich codziennych obowiązków w gospodarstwie rolnym jest to bardzo trudne. Istnieją jednak narzędzia, które mogą okazać się pomocne i, co ważne, nie są to narzędzia kosztowne. Sprawdź, z jakich akcesoriów i sprzętów warto korzystać w swoim gospodarstwie, żeby przyspieszyć pracę i oszczędzać siły.

Siewnik taczkowy

Siewnik taczkowy to proste, ale zarazem pomocne narzędzie. Przystosowany jest do wysiewu najpopularniejszych gatunków roślin, ale na tarczy można również wykonać otwory na inne nasiona. Siewniki umożliwiają siew rzędowy i kupkowy. Głębokość wysiewu można regulować za pomocą redlicy. Mechanizm działania siewnika jest bardzo prosty. Nasiona umieszczone w skrzynce nasiennej, wymiatane są do lejka, z którego wpadają potem do otworów w ziemi utworzonych przez redlicę. Zagarniacz zasypuje otwory ziemią, a koło ją ubija. Dzięki takiemu urządzeniu sianie odbywa się znacznie szybciej. W tym sklepie: https://lewmik.pl/kategoria/siewniki siewniki dostępne są w wersji jedno- i dwurzędowej. 

Poidła automatyczne

Częste uzupełnianie wody w poidłach może zająć wiele czasu. Dobrym rozwiązaniem jest więc zakup poideł automatycznych. Takie poidła dla drobiu mogą mieć 30, 40 lub 50 litrów pojemności, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o częstym napełnianiu zbiornika. Poidło osadzone jest na stabilnych nóżkach, co zapobiega zanieczyszczaniu płynu przez ptaki. Z kolei pokrywa uniemożliwia dostawanie się zabrudzeń od góry. Wszystkie rodzaje poideł dla drobiu znajdziesz tutaj: https://lewmik.pl/kategoria/poidla-dla-kur. W sklepach dostępne są także poidła podgrzewane i izolowane oraz poidła automatyczne dla innych gatunków zwierząt. Możesz zamówić je w tym sklepie: https://lewmik.pl/

Opielacze

Nazwa „opielacz” nie wyczerpuje w pełni zastosowania tego wielofunkcyjnego urządzenia. Może posłużyć nie tylko do usuwania chwastów, ale też do spulchniania gleby lub jako radełko. Opielacz został zaprojektowany w taki sposób, by zminimalizować obciążenie kręgosłupa. Za jego pomocą opielimy chociażby truskawki czy maliny, a praca przebiegnie znacznie szybciej niż w przypadku ręcznego pielenia. 

Pastuch elektryczny

Pastuch elektryczny przyda się zarówno rolnikom, jak i hodowcom. Jest stosowany do wygradzania terenów na wybieg dla zwierząt, a także do zabezpieczania niektórych części podwórza przed psami. To także skuteczna ochrona upraw przed dziką zwierzyną. Pastuch można skonstruować samodzielnie z użyciem odpowiednich części: baterii, plecionek, elektryzatorów, zasilaczy, palików i zestawów bramowych. Nadasz mu dowolny kształt i dowolne wymiary. 

Worki do sianokiszonki

Worki do sianokiszonki są o wiele bardziej przydatne niż folia.  Można stosować je bez konieczności użycia specjalnych maszyn. Jedyne co trzeba zrobić, to nałożyć worek na balot i związać go, by odciąć dopływ powietrza. Za kilka tygodni sianokiszonka będzie już gotowa. Skorzystanie z worków oznacza nie tylko oszczędność czasu i wysiłku. To także oszczędność pieniędzy. Wyprodukowanie sianokiszonki w workach jest o wiele tańsze niż w folii. 

Pielęgnacja sierści i skóry

W sierści zwierząt mogą rozwijać się różne niebezpieczne pasożyty. Trzeba więc dbać o regularną pielęgnację i czyszczenie. W tym celu należy zakupić zgrzebło, szczotki i czochradła. Te ostatnie dostępne są także w wersjach automatycznych, które uruchamiają się pod wpływem nacisku zwierzęcia. 

Maty dezynfekcyjne

Przed każdym wejściem do budynku inwentarskiego należy umieścić specjalną matę nasączoną płynem dezynfekcyjnym. Dzięki temu w łatwy sposób pozbędziesz się patogenów i wirusów, które mogłyby przez przypadek zostać wniesione do budynku. Warto zakupić również matę dezynfekcyjną przejazdową, która posłuży do dezynfekcji kół pojazdów rolniczych.

Mobilna dojarka

Dojarka na kółkach przyda się w mniejszych i średnich stadach. Zbiornik zamontowany jest na specjalnym wózku, więc osoba wykonująca dojenie nie musi nosić w rękach ciężkich baniek na mleko. Dojarka zawiera także aparat do dojenia. 

Zakup ośmiu niedrogich akcesoriów jest w stanie całkowicie odmienić dotychczasową pracę na gospodarstwie. Dzięki nim swoje obowiązki wykonasz w szybszym tempie, a ponadto oszczędzisz więcej sił na inne zadania.