Niższe podatki w przedsiębiorstwie

Niższe podatki w przedsiębiorstwie

Przedsiębiorcy w Polsce szukają sposobów, dzięki którym będą mogli płacić niższe podatki. Jednym z nich jest uwzględnienie kosztów zakupu i eksploatacji samochodu, a także korzystanie z ulg przysługujących wszystkim podatnikom bez względu na źródło dochodu.

Samochód firmowy zwiększa koszty uzyskania przychodu
Posiadanie samochodu firmowego pozwala dokonać wielu odliczeń, dzięki którym płaci się niższe podatki. Do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć faktury leasingowe, wydatki na paliwo i zakup części zamiennych, koszty serwisowania i ubezpieczenia pojazdu, a także amortyzację pojazdu. To, które wydatki związane z samochodem firmowym zaliczy się do kosztów uzyskania przychodu, jest zależne od konkretnej sytuacji przedsiębiorstwa. Można mieć jednak pewność, że korzystanie z auta w firmie sprawi, że rozliczenie pit 2018 obejmie więcej kosztów prowadzenia działalności.

Ile można zaoszczędzić?
Samochód firmowy pozwala zaoszczędzić przedsiębiorcy nawet kilkaset złotych miesięcznie. Co prawda, rozliczenie pit 2017 wykaże znacznie więcej kosztów, jednak w rzeczywistości koszty te znacznie obniżą wysokość wymaganego podatku dochodowego. Tym samym, okaże się, że w kieszeni przedsiębiorcy zostanie więcej gotówki.

Korzystanie z auta firmowego umożliwia również obniżanie wysokości wymaganego podatku VAT. Jeżeli przedsiębiorca jest czynnym płatnikiem VAT, może dokonywać odliczeń naliczonego podatku od towarów i usług od podatku należnego. Dzięki temu kwota podatku na pit 2018 jest niższa o kolejne kilkaset złotych.

Pity 2018 - inne ulgi dla przedsiębiorców
Przedsiębiorcy tak samo jak osoby fizyczne są zobowiązani do złożenia deklaracji podatkowej za ubiegły rok. Może im w tym pomóc https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/. Rozliczanie pit przez Internet jest wygodne zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy samodzielnie prowadzą księgowość w firmie. Termin złożenia pit jest zależny od tego, jaką formę opodatkowania przyjmuje przedsiębiorstwo. Ryczałtowcy rozliczają się jako pierwsi, a pozostali przedsiębiorcy mają na to więcej czasu.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają możliwość korzystania z odliczeń podatkowych związanych nie tylko z wydatkami firmowymi. Przedsiębiorcy mogą korzystać między innymi z ulgi prorodzinnej. Jeżeli chce się prawidłowo obliczyć jej wysokość, pit 2018 program ułatwia to zadanie. Powinno się pamiętać, że ulga jest naliczana za każdy miesiąc, dlatego za dzieci urodzone w lipcu otrzymuje się ulgę jedynie za 6 miesięcy, a nie za cały rok. Ponadto w przypadku posiadania wyłącznie jednego dziecka obowiązuje limit dochodu, powyżej którego ulga nie przysługuje.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty