Niższe podatki w przedsiębiorstwie

Niższe podatki w przedsiębiorstwie

Przedsiębiorcy w Polsce szukają sposobów, dzięki którym będą mogli płacić niższe podatki. Jednym z nich jest uwzględnienie kosztów zakupu i eksploatacji samochodu, a także korzystanie z ulg przysługujących wszystkim podatnikom bez względu na źródło dochodu.

Samochód firmowy zwiększa koszty uzyskania przychodu
Posiadanie samochodu firmowego pozwala dokonać wielu odliczeń, dzięki którym płaci się niższe podatki. Do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć faktury leasingowe, wydatki na paliwo i zakup części zamiennych, koszty serwisowania i ubezpieczenia pojazdu, a także amortyzację pojazdu. To, które wydatki związane z samochodem firmowym zaliczy się do kosztów uzyskania przychodu, jest zależne od konkretnej sytuacji przedsiębiorstwa. Można mieć jednak pewność, że korzystanie z auta w firmie sprawi, że rozliczenie pit 2018 obejmie więcej kosztów prowadzenia działalności.

Ile można zaoszczędzić?
Samochód firmowy pozwala zaoszczędzić przedsiębiorcy nawet kilkaset złotych miesięcznie. Co prawda, rozliczenie pit 2017 wykaże znacznie więcej kosztów, jednak w rzeczywistości koszty te znacznie obniżą wysokość wymaganego podatku dochodowego. Tym samym, okaże się, że w kieszeni przedsiębiorcy zostanie więcej gotówki.

Korzystanie z auta firmowego umożliwia również obniżanie wysokości wymaganego podatku VAT. Jeżeli przedsiębiorca jest czynnym płatnikiem VAT, może dokonywać odliczeń naliczonego podatku od towarów i usług od podatku należnego. Dzięki temu kwota podatku na pit 2018 jest niższa o kolejne kilkaset złotych.

Pity 2018 - inne ulgi dla przedsiębiorców
Przedsiębiorcy tak samo jak osoby fizyczne są zobowiązani do złożenia deklaracji podatkowej za ubiegły rok. Może im w tym pomóc https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/. Rozliczanie pit przez Internet jest wygodne zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy samodzielnie prowadzą księgowość w firmie. Termin złożenia pit jest zależny od tego, jaką formę opodatkowania przyjmuje przedsiębiorstwo. Ryczałtowcy rozliczają się jako pierwsi, a pozostali przedsiębiorcy mają na to więcej czasu.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają możliwość korzystania z odliczeń podatkowych związanych nie tylko z wydatkami firmowymi. Przedsiębiorcy mogą korzystać między innymi z ulgi prorodzinnej. Jeżeli chce się prawidłowo obliczyć jej wysokość, pit 2018 program ułatwia to zadanie. Powinno się pamiętać, że ulga jest naliczana za każdy miesiąc, dlatego za dzieci urodzone w lipcu otrzymuje się ulgę jedynie za 6 miesięcy, a nie za cały rok. Ponadto w przypadku posiadania wyłącznie jednego dziecka obowiązuje limit dochodu, powyżej którego ulga nie przysługuje.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin