Nowoczesne Fakturowanie

Nowoczesne Fakturowanie

W obecnych czasach rzadko kto wystawia faktury czy inne dokumenty potwierdzające zawarcie transakcji odręcznie na kartce papieru. W dobie elektronizacji pojawiły się programy, które wyręczają człowieka w przygotowaniu odpowiedniego szablonu do wystawiania różnego typu dokumentów. Istotną rolę odgrywają więc programy do fakturowania.

Wystawianie dokumentów online
Fakturowanie to proces, który może zachodzić w znanym i dobrym programie. Przykładem może być program do fakturowania przygotowany przez MEGA-TECH, czyli Faktura Small Business. Program ten posiada wiele modułów, które upraszczają przygotowanie dokumentów potwierdzających zawarcie transakcji sprzedaży czy świadczenia określonych usług. Program FSB jest prosty i intuicyjny. Nowe opcje poznaje się w kilka minut, podobnie jak wystawia faktury. Oprogramowanie pozwala na generowanie w formie elektronicznej takich dokumentów jak: faktura bez VAT (jeżeli nie jest się czynnym podatnikiem VAT), faktura proforma, faktura VAT, korekta, paragon fiskalny itp. Chociaż dokumenty wystawia się elektronicznie, to istnieje opcja ich wydruku z poziomu programu jeżeli życzy sobie tego kontrahent. W programie można przesyłać faktury e-mailem do klientów, wystawiać dokumenty cykliczne, czy eksportować je do znanych programów księgowych. To znacząca automatyzacja, która wpływa na oszczędność czasu pracy przedsiębiorcy.

Ciekawe funkcjonalności
Wśród ciekawych opcji, w jakie został wyposażony program Faktura Small Business jest z pewnością funkcja automatycznego pobierania danych kontrahentów z CEIDG na podstawie numeru NIP ich firmy. Jeżeli przedsiębiorca wystawia faktury w obcej walucie, wówczas program na to pozwoli i jeszcze pobierze automatycznie średni kurs NBP. W programie można dowolnie zmieniać wygląd dokumentów i oznaczać własne dane. Przedsiębiorca doda więc własne logo czy pieczątkę. Ten program do wystawiania faktur to również cenne źródło analiz i raportów. Szybko wystawi się w nim plik JPK, czy wezwanie do zapłaty. Istnieje również tzw. bufor dokumentów, który pozwala tymczasowo zapisać dokument, np. jeżeli przedsiębiorca nie ma czasu, żeby dokończyć jego wystawianie. Ten program jest bardzo uniwersalny dzięki dostosowaniu zarówno dla czynnych i zwolnionych z VAT.

Fakturowanie w nowoczesnym stylu można z spotkać w programie Faktura Small Business. To narzędzie obfituje w przyjazne i bardzo przydatne w firmie funkcjonalności. Sprawdzi się zarówno dla małych, jak i średnich przedsiębiorstw.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty