Ponad 300 wypadków w weekend majowy - jakie wykupić ubezpieczenie na bezstresowe podróże?

Ponad 300 wypadków w weekend majowy - jakie wykupić ubezpieczenie na bezstresowe podróże?

Przywiozłeś piękne zdjęcia z majowego weekendu? Ktoś inny zamiast tego złamaną nogę i perspektywę wielotygodniowej rehabilitacji. Ponad 300 wypadków w ciągu 5 dni na polskich drogach - tak policyjne statystyki podsumowują majówkę. Chociaż ich liczba jest nieco mniejsza w porównaniu z 2018 rokiem, to - ucząc się na błędach innych kierowców - warto już dziś pomyśleć o odpowiedniej ochronie, jaką zapewni ubezpieczenie komunikacyjne. Zobacz, co powinno zawierać.

Najbardziej opłacalne? Ubezpieczenie w pakiecie
W podróży możesz być zarówno sprawcą kolizji, jak i poszkodowanym. Jeśli zależy ci na wszechstronnej ochronie, na zakupie jednego ubezpieczenia się nie skończy. Zresztą pakiety są dużo bardziej opłacalne niż zawarcie umów poszczególnych ubezpieczeń w różnych TU. Poza OC w Twoim wyjazdowym pakiecie powinno znaleźć się odpowiednie autocasco i assistance. A bardziej wymagającym kierowcom przydadzą się także inne dodatki.

Wczasy w Turcji? Tylko z Zieloną Kartą
Turcja - zaraz po Grecji - była jednym z głównych wakacyjnych kierunków, jakie wybierali Polacy w 2018 roku. Według danych Polskiej Izby Turystyki 15% wszystkich zeszłorocznych wycieczek, jakie wykupiono w naszym kraju to wycieczki właśnie do Turcji. Z pewnością wielu turystów, wybierając ten kierunek na wakacyjne podróże, preferuje lot samolotem, ale jeśli zamierzasz jechać samochodem, pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić przed wyjazdem jest wysłanie wniosku o Zieloną Kartę.

Zielona Karta będzie potrzebna podczas podróży poza krajami Unii Europejskiej, Norwegią, Szwajcarią, Islandią i Chorwacją. Na ich terenie bowiem wystarczy dotychczasowe OC. Dokument ten będzie potwierdzeniem ubezpieczenia OC, bez którego nie można poruszać się po drogach Turcji, a także Mołdawii, Białorusi, Ukrainy, Maroko i kilku innych krajów.

Bezpiecznie będzie złożyć wniosek o wyrobienie Zielonej Karty najpóźniej 14 dni przed wyjazdem. Zdecydowana większość ubezpieczycieli, jak chociażby AXA Direct, Aviva, PZU czy LINK4, oferuje wydanie Zielonej Karty bezpłatnie, jako dodatek do OC lub pakietu OC+AC. Ergo Hestia i TU Warta wymagają jednak opłacenia dodatkowej składki - mówi doradca ubezpieczeniowy porównywarki OC https://mubi.pl/.

Złodzieje nie śpią i czyhają na Twój samochód. Tajna broń? Autocasco!
Jak czytamy na auto-swiat.pl, w ubiegłym roku polscy kierowcy stracili 9125 samochodów. Choć liczba kradzieży pojazdów w naszym kraju wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, to wcale nie jesteśmy liderem w kradzieżowym rankingu. O swoje auta najbardziej obawiają się mieszkańcy Francji, a także odwiedzający ją turyści.

Autoalarm, immobiliser, blokada kierownicy. Z dostępnymi zabezpieczeniami złodzieje radzą sobie doskonale i małym paluszkiem potrafią otworzyć i uruchomić samochód, który sobie upatrzyli. Dlatego potrzebujesz ochrony, która zrekompensuje Ci stratę, jeśli mimo zabezpieczeń dojdzie do kradzieży. Taka jest właśnie rola autocasco. Tak naprawdę wystarczy już AC w wersji mini, które działa najczęściej w przypadku szkody całkowitej i właśnie kradzieży.

Jednak w podróży kradzieże nie są jedynym zagrożeniem, a autocasco obejmie ochroną także inne szkody, które dotkną Twój samochód. Szersze warianty ubezpieczenia AC pozwolą Ci otrzymać odszkodowanie po stłuczce, bez względu na to czy do kolizji doszło z Twojej winy, czy z winy innego kierowcy.

Jaka podróż mogłaby się odbyć bez bagażu? On też jest skazany na łaskę i niełaskę złodziei. Może też ucierpieć w wypadku. A utratę odczujesz szczególnie boleśnie, jeśli na wyjazd zabrałeś kosztowny sprzęt: aparat fotograficzny, tablet czy wyposażenie sportowe. Odpowiednio dobrane rozszerzenie AC, jak chociażby dokupienie ubezpieczenia sprzętu elektronicznego dostępne w LINK4, zrekompensuje Ci utratę przewożonych przedmiotów.

Nie potrzebujesz autocasco na cały rok? Poszukaj AC krótkoterminowego
Twój budżet na pewno jest już mocno nadszarpnięty przez przedwyjazdowe wydatki. Z tego powodu nie powinieneś jednak rezygnować z ochrony, która może okazać się niezbędna. Zakup AC krótkoterminowego (zazwyczaj na miesiąc) będzie tu idealnym wyjściem. Dzięki niemu poczujesz się bezpieczniej niż z samym OC, a przy okazji zaoszczędzisz parę groszy w porównaniu z zakupem całorocznej wersji autocasco.

Poza plusami AC krótkoterminowe ma niestety pewną wadę. Obowiązuje zazwyczaj tylko w razie wypadku lub zniszczenia samochodu przez spadające gałęzie czy grad. Ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania, jeśli ktoś ukradnie Twoje auto. Ponadto pamiętaj, że nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie tak okrojoną polisę. Możesz ją otrzymać np. w TU Compensa lub PZU.

Assistance - Twoja pierwsza pomoc na drodze
Postaw się w sytuacji pewnego kierowcy, który wybrał się z dziećmi na tygodniowe wakacje do Chorwacji. Ledwo przekroczył chorwacką granicę, gdy na światłach wjechał w tył poruszającego się przed nim samochodu i wgniótł mu zderzak. W swoim pojeździe natomiast zbił reflektor. Na szczęście jego pasażerom nic poważnego się nie stało, ale on sam narzekał na ból głowy.

Szczęście w nieszczęściu, że przezorny właściciel pojazdu wykupił dosyć szeroki pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych. Dzięki temu nie był zdany tylko na siebie. Jego ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie kierowcy, któremu ubezpieczony wyrządził szkodę. Sprawca wypadku naprawił swój reflektor z autocasco, a wykupione przez niego assistance zapewniło mu pomoc medyczną i wsparcie tłumacza w rozmowie z lekarzem wykonującym badania.

Bez assistance nasz kierowca musiałby zapłacić sporą sumkę za wykonane za granicą badania. Jakie usługi w ramach ASS, poza pomocą medyczną i wsparciem tłumacza, przydadzą Ci się w trakcie podróży?

  • Pomoc informacyjna,
  • naprawa auta w miejscu zdarzenia,
  • holowanie,
  • samochód zastępczy,
  • pomoc prawnika,
  • organizacja hotelu, gdy powrót do domu będzie niemożliwy,
  • organizacja powrotu do domu innym środkiem transportu lub kontynuacja podróży.


Podobnie jak autocasco, również assistance możesz kupić w wersji krótkoterminowej. LINK4, Warta, Generali dają taką możliwość. Nie ma jednej reguły co do czasu, na jaki można zawrzeć umowę krótkoterminowego ASS. Np. w TU Warta kupisz je na 15 dni, a AXA da Ci możliwość wyboru (od 7 dni, przez 15, nawet do 30 dni).

To, które firmy oferują ubezpieczenie samochodu na najbardziej korzystnych warunkach, możesz sprawdzić, korzystając z kalkulatora OC AC na https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/.


Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega