Przewodnik po autostradach w Europie

Przewodnik po autostradach w Europie

Ponad 80 tys. km dróg, setki rozgałęzień, zjazdów i tuneli. Europejska sieć autostrad z pewnością musi robić wrażenie. Tak rozbudowana infrastruktura drogowa jest jednak równie wygodna, co wymagająca dla podróżujących po niej kierowców. Przebiega przez kilkanaście państw o odmiennych systemach płatniczych, innych przepisach prawa oraz limitach prędkości. Redaktorzy Oponeo.pl wyszli naprzeciw oczekiwaniom czytelników, tworząc kompleksowe i niezwykle przystępne kompendium wiedzy na temat europejskich autostrad.

Dzięki danym uzyskanym od systemu Yanosik, operatorów dróg oraz dedykowanych organów państwowych przewodnik w prosty i przejrzysty sposób odpowiada na wiele trapiących kierowców kwestii. Został podzielony na wygodne sekcje:
Długości autostrad w Europie
Cennik opłat autostradowych, systemy winietowe oraz odcinkowe
Limity prędkości obowiązujące w państwach europejskich
Częstotliwość wypadków na autostradach w Europie
Infrastruktura drogowa, rozmieszczanie stacji benzynowych i punktów wypoczynkowych

Szczególną uwagę poświęcono także autostradom w naszym kraju, tworząc dla nich osobną sekcję. Przeanalizowali w niej, jak wygląda sytuacja w poszczególnych aspektach w Polsce.

Długość autostrad w Europie robi wrażenie. Dwukrotnie większa od ziemskiego równika i czterokrotnie dłuższa od Wielkiego Muru Chińskiego. Kierowcy podróżujący po Starym Kontynencie nie mogą narzekać na brak możliwości. Powstające na przestrzeni ostatnich kilku dekad tzw. Trasy Europejskie pozwalają swobodnie jeździć po praktycznie całej Europie, bez konieczności opuszczania komfortowych autostrad. Najdłuższa z nich prowadzi z Francji aż do Kazachstanu. Jednak nie tylko długość ma znaczenie dla rosnącej popularności autostrad w Europie.Na pierwszy plan wysuwają się naturalnie limity prędkości. Wysokie ograniczenia pozwalają znacząco skrócić czas podróży i pokonać większy dystans przy podobnym wysiłku fizycznym. Podróżując po Europie trzeba jednak pamiętać, że limity prędkości nie są stałe i mogą się znacząco różnić zależnie od pokonywanego państwa. Występują również obostrzenia wyjątkowe, np. w przypadku złej pogody lub sezonu. Przyjrzano się dokładnie ograniczeniom i stworzono przejrzystą mapę, pozwalającą wygodnie zweryfikować limity w konkretnym kraju.

Wysokie limity prędkości działają na wyobraźnie kierowców, często prowadząc do kolizji. W poradniku można znaleźć kompleksowe informacje na temat częstotliwości wypadków na europejskich autostradach. Oponeo.pl przyjrzało się również temu, jak rozbudowanie sieci wpływa na infrastrukturę drogową, rozłożenie stacji benzynowych oraz punktów wypoczynkowych.
Ostatnim aspektem, który z pewnością zainteresuje wielu kierowców, są opłaty na autostradach. Zebrano dane odnośnie wszystkich państw w Unii Europejskiej oraz Strefie Schengen tworząc przejrzysty cennik, uwzględniający zarówno opłaty odcinkowe, jak i systemy winietowe. Dodatkowo pod lupę redaktorów trafiły także odcinki specjalne oraz państwa o nietypowym sposobie płatniczym, jak np. Norwegia czy Portugalia.
Przewodnik po autostradach z pewnością przyda się każdemu wybierającemu się na podróż po Europie, jak i również kierowcom jeżdżącym po Polsce. Skondensowana wiedza w formie przystępnych grafik i intuicyjnych sekcji pozwoli z łatwością wyszukać interesujące czytelnika informacje.

Całość przewodnika przeczytać można tu: https://www.oponeo.pl/artykul/autostrady Udanej podróży!


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin