Transport morski - wskazówki dotyczące przygotowania paczki

Transport morski - wskazówki dotyczące przygotowania paczki

Drogą morską najczęściej transportuje się ciężkie i wielkogabarytowe towary. To także dobry sposób, by dostarczyć w wybrane miejsce zamówienie obejmujące dużą ilość przedmiotów. Niestety z uwagi na długi czas przewozu, nie poleca się korzystać z tego rozwiązania przy transporcie produktów, które łatwo się psują. W każdym innym wypadku można bez obaw przewozić towary tą drogą. Trzeba tylko odpowiednio je zabezpieczyć przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Transport morski przesyłek – co trzeba wiedzieć?


Towary przewożone są w specjalnych kontenerach, które chronią je przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. W przypadku dużej przesyłki wykupuje się cały kontener, a jeśli ładunek jest mniejszy, wynajmuje się powierzchnię w kontenerze zbiorczym, do którego trafiają przesyłki od kilku/kilkunastu różnych zleceniodawców. W zależności od tego, gdzie ma dotrzeć przesyłka, w trakcie drogi może być nawet kilkakrotnie przeładowywana na kolejny statek. Paczkę należy więc właściwie zabezpieczyć, by dobrze zniosła trudy podróży i wielokrotne przenoszenie za pomocą wózka widłowego.

Jak przygotować paczkę do transportu morskiego?


Przesyłkę transportowaną frachtowcem najlepiej umieścić w solidnym kartonie morskim odpornym na wilgoć, silne zasolenie i duże różnice temperatur. Przedmioty przed włożeniem do pudełka należy starannie owinąć materiałem zabezpieczającym przed uszkodzeniem np. folią bąbelkową, a wolne przestrzenie wewnątrz kartonu wypełnić materiałem amortyzującym wstrząsy np. wspomnianą folią bąbelkową albo pianką techniczną. Warto wspomnieć, że mniejsze ładunki układane są w kontenerze piętrowo, jeden na drugim, dlatego też, by uniknąć zgniecenia wierzchniej warstwy opakowania, warto wzmocnić tę część dodatkową ilością wypełniacza.

Niemniej jednak, by zminimalizować ryzyko uszkodzenia towaru w czasie transportu, najlepiej zapakować przedmioty do kartonu z paletą. Opakowania kontenerowe typu KIT to kartony zrobione z ciężkiej tektury, zamykane pokrywą zintegrowaną z paletą IPPC. Można bezpośrednio w nich umieścić wysyłane przedmioty, pamiętając o ich wcześniejszym zabezpieczeniu zgodnie z wyżej opisanymi zasadami, albo włożyć do nich gotowe paczki (pudełka z wcześniej zapakowanym towarem). Decydując się na drugą opcję, przestrzenie między opakowaniami należy wypełnić folią bąbelkową lub włożyć w nie przekładki, by pudła się nie przemieszczały ani się o siebie „nie obijały”.

Niezależnie od tego, czy produkty zostaną zapakowane do „zwykłych” kartonów, czy do kartonu z paletą, paczkę, w której znajdują się przedmioty kruche i podatne na uszkodzenia mechaniczne, należy odpowiednio oznaczyć. Dzięki temu przewoźnik będzie wiedział, że należy się z nią obchodzić delikatnie. Poza tym położy ją tak, żeby była jak najmniej narażona na ewentualny upadek lub przesunięcie się.

Karton z paletą – zalety


Przesyłki nadawane drogą morską zaleca się pakować do kartonu z paletą z kilku względów. Po pierwsze, są to produkty wykonane ze specjalnie wzmocnionej tektury falistej o wysokiej gramaturze, złożonej z 5 lub 7 warstw. Pudła są sztywne i wytrzymałe, nie zgniatają się nawet przy dużym nacisku. Do tego wykazują podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, niewrażliwość na wilgoć oraz nagłe wahania temperatur.

Poza tym kartony z paletą to produkty wielokrotnego użytku. Łatwo je złożyć, a po rozłożeniu zajmują niewiele miejsca. Co więcej, doskonale znoszą duże obciążenia i umożliwiają piętrowanie ładunków bez obaw o uszkodzenie towaru. Układanie pudeł jeden na drugim pozwala zaoszczędzić sporo powierzchni i tym samym obniżyć koszty wysyłki. U producenta opakowań kartonowych można je zakupić w różnych wielkościach, więc z dopasowaniem ich rozmiaru do gabarytu towarów nie powinno być najmniejszego problemu.Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty