Transport towarów: morski czy lotniczy? Zalety i wady obu sposobów wysyłki

Transport towarów: morski czy lotniczy? Zalety i wady obu sposobów wysyłki

Wybór odpowiedniego środka transportu dla naszych towarów często bywa trudny. Zwłaszcza jeśli nasza przesyłka musi pokonać ocean. Wtedy w grę wchodzą dwa rodzaje transportu: lotniczy albo morski. Który z nich jest lepszy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

>Co brać pod uwagę przy wyborze transportu dla naszych towarów?
W przypadku przesyłek towarów bardzo drogich (na przykład luksusowych), towarów organicznych, które szybko się psują oraz materiałów niebezpiecznych, najczęściej stosowany jest transport lotniczy. Przyczyna jest prosta – drogą powietrzną podróż trwa po prostu krócej.

Morski transport sprawdzi się natomiast przy przesyłce ładunków wielkogabarytowych, w dużych ilościach. Naturalnie każda przesyłka, którą przewozimy statkiem, musi być odpowiednio zabezpieczona. Do tego służy np. specjalny karton morski (karton z paletą)

Wady i zalety obu rodzajów transportu – podsumowanie
Droga morska daje ogrom możliwości. Niezależnie od tego, czy towary wymagają specyficznych warunków termicznych, czy też są bardzo ciężkie lub duże – statek powinien poradzić sobie doskonale. Pod warunkiem oczywiście, że materiały będą odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią – karton z paletą, lub też – karton morski jest do tego stworzony. Jest gruby i niezwykle odporny. Tak naprawdę jedyną wadą transportu morskiego jest przede wszystkim o wiele dłuższy czas dostarczenia przesyłki.

O wiele szybszym sposobem jest wysłanie towaru drogą powietrzną. Ten sposób sprawdzi się w przypadku materiałów o raczej standardowych gabarytach oraz takich, które trzeba w miarę szybko dostarczyć na miejsce. Oczywistą wadą transportu lotniczego jest natomiast jego relatywnie wysoka cena. W praktyce często opłaca się to jedynie w przypadku towarów drogich, ekskluzywnych lub szybko się psujących.

kartonzpaleta-atkopakowania.jpg


Tagi: wady i zalety transportu morskiego,

Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega