Transport towarów: morski czy lotniczy? Zalety i wady obu sposobów wysyłki

Transport towarów: morski czy lotniczy? Zalety i wady obu sposobów wysyłki

Wybór odpowiedniego środka transportu dla naszych towarów często bywa trudny. Zwłaszcza jeśli nasza przesyłka musi pokonać ocean. Wtedy w grę wchodzą dwa rodzaje transportu: lotniczy albo morski. Który z nich jest lepszy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

>Co brać pod uwagę przy wyborze transportu dla naszych towarów?
W przypadku przesyłek towarów bardzo drogich (na przykład luksusowych), towarów organicznych, które szybko się psują oraz materiałów niebezpiecznych, najczęściej stosowany jest transport lotniczy. Przyczyna jest prosta – drogą powietrzną podróż trwa po prostu krócej.

Morski transport sprawdzi się natomiast przy przesyłce ładunków wielkogabarytowych, w dużych ilościach. Naturalnie każda przesyłka, którą przewozimy statkiem, musi być odpowiednio zabezpieczona. Do tego służy np. specjalny karton morski (karton z paletą)

Wady i zalety obu rodzajów transportu – podsumowanie
Droga morska daje ogrom możliwości. Niezależnie od tego, czy towary wymagają specyficznych warunków termicznych, czy też są bardzo ciężkie lub duże – statek powinien poradzić sobie doskonale. Pod warunkiem oczywiście, że materiały będą odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią – karton z paletą, lub też – karton morski jest do tego stworzony. Jest gruby i niezwykle odporny. Tak naprawdę jedyną wadą transportu morskiego jest przede wszystkim o wiele dłuższy czas dostarczenia przesyłki.

O wiele szybszym sposobem jest wysłanie towaru drogą powietrzną. Ten sposób sprawdzi się w przypadku materiałów o raczej standardowych gabarytach oraz takich, które trzeba w miarę szybko dostarczyć na miejsce. Oczywistą wadą transportu lotniczego jest natomiast jego relatywnie wysoka cena. W praktyce często opłaca się to jedynie w przypadku towarów drogich, ekskluzywnych lub szybko się psujących.

kartonzpaleta-atkopakowania.jpg


Tagi: wady i zalety transportu lotniczego, wady i zalety transportu lotniczego, wady i zalety transportu lotniczego, wady i zalety transportu lotniczego, wady i zalety transportu lotniczego, wady i zalety transportu lotniczego, wady i zalety transportu lotniczego, wady i zalety transportu lotniczego, zalety i wady transportu lotniczego, zalety i wady transportu lotniczego, zalety i wady transportu lotniczego, zalety i wady transportu lotniczego, zalety i wady transportu lotniczego, zalety i wady transportu lotniczego, zalety i wady transportu lotniczego,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty