Ubezpieczenie assistance na czas podróży

Ubezpieczenie assistance na czas podróży

Niespodziewana awaria czy stłuczka nie kojarzy się z wakacyjną podróżą, jednak na drodze wszystko może się wydarzyć. Jak zapewnić sobie i pasażerom ochronę w razie nieprzewidzianych sytuacji ? Udając się w dłuższe trasy po Polsce czy po Europie, dobrym pomysłem może okazać się ubezpieczenie assistance.

Podróż bez niespodzianek


Dobrowolne ubezpieczenie assistance może kupić każdy ubezpieczony kierowca. Przydaje się przy częstych wyjazdach i awaryjnych samochodach, a szczególnie warto o nim pomyśleć przed każdą podróżą. Polisa zapewnia ochronę w razie nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Dzięki temu kierowca będzie mógł liczyć na niezbędną pomoc nawet daleko od domu. Przed zakupem assistance na podróż należy sprawdzić zakres polisy i upewnić się, że spełnia nasze wymagania.

Zakres assistance


Ubezpieczenie assistance najczęściej kupuje się wraz z polisą OC lub AC. Kierowca objęty dodatkową ochroną może liczyć na kilka wariantów pomocy. Każda z opcji może mieć swoje ograniczenia, które są opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Podpisując umowę, należy zwrócić uwagę na limity oferowanych usług. Może się okazać, że ubezpieczyciel gwarantuje holowanie auta tylko do 50 km, a za każdą dodatkową pomoc trzeba dopłacić. Do podstawowych usług z zakresu assistance zalicza się:
  • Pomoc serwisowa – W skład wchodzi naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu często do określonej odległości, transport kierowcy i pasażerów, zapewnienie parkingu i pojazdu zastępczego na określoną liczbę dni.
  • Pomoc informacyjna – Zalicza się do niej telefoniczna informacja dostępna 24 godziny na dobę w sprawie lokalizacji warsztatu samochodowego, stacji paliw czy sytuacji na drodze. W rozszerzonych wariantach Assistance występuje możliwość skorzystania z usługi tłumacza podczas pobytu za granicą.
  • Pomoc prawna – Ubezpieczenie daje możliwość konsultacji ze specjalistą lub ochronę prawną poza granicami Polski.
  • Pomoc medyczna – Niektóre wersje zapewniają transport poszkodowanych do szpitala, hospitalizację za granicą, pokrycie kosztów rehabilitacji, opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi czy zwierzętami.


Assistance za granicą


Dla kierowcy znajdującego się daleko od domu, trudne sytuacje na drodze mogą być wyjątkowo stresujące. Pomoc w sytuacjach awaryjnych nie przysługuje jednak każdemu ubezpieczonemu. Kierowcy planujący wyjazd za granicę powinni zwrócić uwagę, czy w zakres wybranej opcji assistance wchodzi pomoc poza terytorium Polski. Ochronę w Europie najczęściej obejmują rozszerzone pakiety ubezpieczenia. Darmowe warianty polisy zwykle zapewniają pomoc ograniczoną tylko do terenu naszego kraju, a za komfort spokojnej podróży trzeba dopłacić.

154157708028617100.jpg

Krótkoterminowe assistance


Roczne assistance najczęściej kupuje się jako dodatek do ubezpieczeń komunikacyjnych. Jeśli jednak planujesz podróż, a nie chcesz kupować pełnowymiarowej wersji polisy, możesz zdecydować się na ubezpieczenie krótkoterminowe. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują assistance na okres kilku dni lub miesiąca. Dodatkowo może to być wariant gwarantujący ochronę na terenie Polski lub Europy. Dobrze, żeby krótkoterminowe ubezpieczenie było tak samo przydatne, jak jego roczny odpowiednik. Przede wszystkim powinno gwarantować naprawę uszkodzonego pojazdu na miejscu awarii, pomoc informacyjną, holowanie samochodu, wynajem samochodu zastępczego oraz transport kierowcy i pasażerów.

Assistance jest ubezpieczeniem dobrowolnym, dlatego jego zakres może różnić się w zależności od ubezpieczyciela. Polisa obejmuje zarówno pomoc fizyczną, taką jak holowanie pojazdu, jak i finansową, czyli pokrycie kosztów naprawy. Ubezpieczenie działa na terenie Polski oraz w rozszerzonych wariantach na terytorium Europy. Dzięki temu kierowca wybierający się w podróż za granicę, może zadbać o odpowiednią ochronę dla siebie i pasażerów.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin