Ubezpieczenie assistance na czas podróży

Ubezpieczenie assistance na czas podróży

Niespodziewana awaria czy stłuczka nie kojarzy się z wakacyjną podróżą, jednak na drodze wszystko może się wydarzyć. Jak zapewnić sobie i pasażerom ochronę w razie nieprzewidzianych sytuacji ? Udając się w dłuższe trasy po Polsce czy po Europie, dobrym pomysłem może okazać się ubezpieczenie assistance.

Podróż bez niespodzianek


Dobrowolne ubezpieczenie assistance może kupić każdy ubezpieczony kierowca. Przydaje się przy częstych wyjazdach i awaryjnych samochodach, a szczególnie warto o nim pomyśleć przed każdą podróżą. Polisa zapewnia ochronę w razie nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Dzięki temu kierowca będzie mógł liczyć na niezbędną pomoc nawet daleko od domu. Przed zakupem assistance na podróż należy sprawdzić zakres polisy i upewnić się, że spełnia nasze wymagania.

Zakres assistance


Ubezpieczenie assistance najczęściej kupuje się wraz z polisą OC lub AC. Kierowca objęty dodatkową ochroną może liczyć na kilka wariantów pomocy. Każda z opcji może mieć swoje ograniczenia, które są opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Podpisując umowę, należy zwrócić uwagę na limity oferowanych usług. Może się okazać, że ubezpieczyciel gwarantuje holowanie auta tylko do 50 km, a za każdą dodatkową pomoc trzeba dopłacić. Do podstawowych usług z zakresu assistance zalicza się:
  • Pomoc serwisowa – W skład wchodzi naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu często do określonej odległości, transport kierowcy i pasażerów, zapewnienie parkingu i pojazdu zastępczego na określoną liczbę dni.
  • Pomoc informacyjna – Zalicza się do niej telefoniczna informacja dostępna 24 godziny na dobę w sprawie lokalizacji warsztatu samochodowego, stacji paliw czy sytuacji na drodze. W rozszerzonych wariantach Assistance występuje możliwość skorzystania z usługi tłumacza podczas pobytu za granicą.
  • Pomoc prawna – Ubezpieczenie daje możliwość konsultacji ze specjalistą lub ochronę prawną poza granicami Polski.
  • Pomoc medyczna – Niektóre wersje zapewniają transport poszkodowanych do szpitala, hospitalizację za granicą, pokrycie kosztów rehabilitacji, opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi czy zwierzętami.


Assistance za granicą


Dla kierowcy znajdującego się daleko od domu, trudne sytuacje na drodze mogą być wyjątkowo stresujące. Pomoc w sytuacjach awaryjnych nie przysługuje jednak każdemu ubezpieczonemu. Kierowcy planujący wyjazd za granicę powinni zwrócić uwagę, czy w zakres wybranej opcji assistance wchodzi pomoc poza terytorium Polski. Ochronę w Europie najczęściej obejmują rozszerzone pakiety ubezpieczenia. Darmowe warianty polisy zwykle zapewniają pomoc ograniczoną tylko do terenu naszego kraju, a za komfort spokojnej podróży trzeba dopłacić.

154157708028617100.jpg

Krótkoterminowe assistance


Roczne assistance najczęściej kupuje się jako dodatek do ubezpieczeń komunikacyjnych. Jeśli jednak planujesz podróż, a nie chcesz kupować pełnowymiarowej wersji polisy, możesz zdecydować się na ubezpieczenie krótkoterminowe. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują assistance na okres kilku dni lub miesiąca. Dodatkowo może to być wariant gwarantujący ochronę na terenie Polski lub Europy. Dobrze, żeby krótkoterminowe ubezpieczenie było tak samo przydatne, jak jego roczny odpowiednik. Przede wszystkim powinno gwarantować naprawę uszkodzonego pojazdu na miejscu awarii, pomoc informacyjną, holowanie samochodu, wynajem samochodu zastępczego oraz transport kierowcy i pasażerów.

Assistance jest ubezpieczeniem dobrowolnym, dlatego jego zakres może różnić się w zależności od ubezpieczyciela. Polisa obejmuje zarówno pomoc fizyczną, taką jak holowanie pojazdu, jak i finansową, czyli pokrycie kosztów naprawy. Ubezpieczenie działa na terenie Polski oraz w rozszerzonych wariantach na terytorium Europy. Dzięki temu kierowca wybierający się w podróż za granicę, może zadbać o odpowiednią ochronę dla siebie i pasażerów.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty