Wymiana opon na zimowe - kiedy to zrobić?

Wymiana opon na zimowe - kiedy to zrobić?

Jesień to czas, kiedy warto przypomnieć sobie o konieczności wymiany opon letnich na zimowe. Mimo iż za moment graniczny uznaje się spadek temperatury poniżej 7 stopni Celsjusza, nie warto czekać do ostatniej chwili i zrobić to w najbliższym czasie. Dlaczego? Ponieważ pogoda w Polsce lubi zaskakiwać, a rozsądny kierowca jest przygotowany na każde warunki.

  1. Kiedy wymienić opony?
  2. Zanim wymienisz, oceń stan opon

Kiedy wymienić opony?


Wymiana opon Warszawa to jedno z częściej wyszukiwanych w Internecie w okolicach października i listopada haseł. Niektórzy kierowcy co prawda już we wrześniu umawiają się na wymianę opon, aby w październiku móc korzystać z nowego ogumienia. Inni posiadacze samochodów zwlekają czasem do połowy listopada. Natomiast zarówno jedna, jak i druga skrajność nie jest dobra. Jak przekonują specjaliści od wymiany opon z Warszawy-Białołęki należy być przede wszystkim wyczulonym na zmieniającą się pogodę. Umowna granica, kiedy należy dokonać wymiany opon to 7 stopni Celsjusza. Jeśli temperatura spada poniżej tej wielkości, konieczna jest, zdaniem producentów, wymiana opon. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jeśli wizyta w wulkanizatora w Warszawie jest możliwa dopiero za trzy dni od spadku temperatury, to najprawdopodobniej nic się nie stanie. Z drugiej jednak strony zbyt długie odwlekanie wymiany także nie jest rozsądne. Trzeba sobie także zdawać sprawę, że im bliżej drugiej połowy jesieni, tym kolejka do wymiany opon na Białołęce, Wawrze, Mokotowie i w każdej innej dzielnicy Warszawy będzie po prostu coraz dłuższa.

Zanim wymienisz, oceń stan opon


Opony używane w Warszawie, jak i w każdym innym mieście z czasem się zużywają i nie zawsze możliwy jest ich ponowny montaż. Wielu właścicieli aut nie jest jednak do końca przekonanych, jak ma ocenić stan swoich opon. Najlepiej oczywiście skorzystać z porad specjalistów, takich jak tutaj http://autoopony.com/, natomiast można także zastosować kilka podstawowych kryteriów oceny:

  • warto sprawdzić datę produkcji opon (mają one okres przydatności do 10 lat), które zapisana jest w formie czterocyfrowego kodu (miesiąc/rok) 
  • należy sprawdzić, czy na oponach nie ma niewielkich pęknięć lub rysek świadczących o utracie elastyczności przez opony
  • bieżnik nie może mieć mniej niż 4 mm, mimo że w przepisach funkcjonuje minimalna wartość 1,6; niski bieżnik to rosnące niebezpieczeństwo, że samochód nie zachowa się prawidłowo na drodze; przy okazji warto sprawdzić równomierne zużycie bieżnika; jeśli zauważysz nierówności, zgłoś to mechanikowi i poszukajcie przyczyn
  • popękane opony oraz te, których bieżnik ma mniej niż 4 mm należy wymienić na nowe (obok wulkanizatorów z reguły można znaleźć w Warszawie sprzedaż opon).


Jeśli już odwiedzasz warsztat samochodowy Warszawa, przy okazji sprawdź jakość felg, klocków hamulcowych, amortyzatora, upewnij się także, czy nie jest potrzebna wymiana oleju silnikowego. Taki kompleksowy przegląd pozwoli ci cieszyć się bezpieczną jazdą zimą.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty