Aplikacja smogowa - must have każdego świadomego człowieka!

Aplikacja smogowa - must have każdego świadomego człowieka!

O tym, jak wielki problem stanowi w Polsce zjawisko smogu, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Od kilku lat władze nieustannie alarmują o złej jakości powietrza panującej w naszym kraju. Wbrew pozorom, problem smogu nie dotyczy tylko mieszkańców wielkich miast – także osoby mieszkające na wsi lub w mniejszych miejscowościach są bowiem narażone na oddychanie silnie zanieczyszczonym powietrzem.

W lepszej ochronie własnego zdrowia oraz planowaniu swoich codziennych aktywności nieocenioną pomocą jest aplikacja smogowa. Czym ona jest i w jaki sposób na co dzień z niej korzystać?

Jak działa aplikacja smogowa?
Aplikacja smogowa Airly to specjalny program, który możemy zainstalować na dowolnym urządzeniu mobilnym. Zaprojektowana jest w dwóch wersjach, na iOS i Android, dzięki czemu z jej funkcjonalności mogą korzystać użytkownicy wszystkich dostępnych na rynku smartfonów oraz tabletów wyposażonych w jeden z tych dwóch systemów operacyjnych. Aplikacja smogowa jest zupełnie bezpłatna i można ją pobrać ze sklepu Play lub Apple Store.

Po zainstalowaniu aplikacji na naszym urządzeniu automatycznie połączy się ona z GPS-em oraz wyświetli dane pomiarowe pobrane z najbliższego czujnika jakości powietrza dostępnego w naszej okolicy. Czujnik jakości powietrza stale monitoruje poziom zanieczyszczeń obecnych w powietrzu atmosferycznym i przesyła dane do specjalnego oprogramowania, które zajmuje się ich przetwarzaniem oraz interpretowaniem w czasie rzeczywistym. Dzięki temu w aplikacji uzyskujemy dostęp do aktualnych danych i możemy samodzielnie sprawdzić, jakiej jakości powietrzem oddychamy danego dnia.

Najważniejsze korzyści z używania aplikacji smogowej
Zaletą korzystania z aplikacji smogowej jest również możliwość ustawienia powiadomień informujących nas o zmianie warunków powietrza. Dzięki temu nasz smartfon lub tablet za pomocą alertu poinformuje nas, kiedy jakość powietrza w naszej lokalizacji ulegnie pogorszeniu, co pozwoli od razu zareagować i tym samym lepiej chronić siebie i swoich bliskich przed smogiem.

Regularne korzystanie z aplikacji smogowej pozwala także na lepsze planowanie swojego dnia oraz aktywności sportowych. Jeden rzut oka na jej panel z rana pozwala bowiem ocenić, czy dany dzień jest odpowiedni na wyjście na dłuższy spacer, zabawę z dziećmi na placu zabaw, przejażdżkę na rowerze czy bieganie. Nie poleca się bowiem uprawiania sportu i długiego przebywania na zewnątrz pomieszczeń w czasie, kiedy dopuszczalne normy stężenia zanieczyszczeń w powietrzu są przekroczone.

Aplikacja smogowa pomoże nam również zaplanować czas, w którym możemy w pełni bezpiecznie wywietrzyć nasz dom lub mieszkanie. Przeprowadzanie takich czynności jest bowiem dopuszczalne tylko i wyłącznie w czasie, kiedy w naszej okolicy jakość powietrza mieści się w granicach dopuszczalnych norm. W przeciwnym razie ryzykujemy bowiem, że zamiast wpuścić do domu świeże powietrze, dostanie się do niego smog, którego obecność negatywnie odbije się na naszym zdrowiu.

Partnerem artykułu jest Airly oferujący: smog aplikacja - więcej na Airly.eu.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin