Aplikacja smogowa - must have każdego świadomego człowieka!

Aplikacja smogowa - must have każdego świadomego człowieka!

O tym, jak wielki problem stanowi w Polsce zjawisko smogu, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Od kilku lat władze nieustannie alarmują o złej jakości powietrza panującej w naszym kraju. Wbrew pozorom, problem smogu nie dotyczy tylko mieszkańców wielkich miast – także osoby mieszkające na wsi lub w mniejszych miejscowościach są bowiem narażone na oddychanie silnie zanieczyszczonym powietrzem.

W lepszej ochronie własnego zdrowia oraz planowaniu swoich codziennych aktywności nieocenioną pomocą jest aplikacja smogowa. Czym ona jest i w jaki sposób na co dzień z niej korzystać?

Jak działa aplikacja smogowa?
Aplikacja smogowa Airly to specjalny program, który możemy zainstalować na dowolnym urządzeniu mobilnym. Zaprojektowana jest w dwóch wersjach, na iOS i Android, dzięki czemu z jej funkcjonalności mogą korzystać użytkownicy wszystkich dostępnych na rynku smartfonów oraz tabletów wyposażonych w jeden z tych dwóch systemów operacyjnych. Aplikacja smogowa jest zupełnie bezpłatna i można ją pobrać ze sklepu Play lub Apple Store.

Po zainstalowaniu aplikacji na naszym urządzeniu automatycznie połączy się ona z GPS-em oraz wyświetli dane pomiarowe pobrane z najbliższego czujnika jakości powietrza dostępnego w naszej okolicy. Czujnik jakości powietrza stale monitoruje poziom zanieczyszczeń obecnych w powietrzu atmosferycznym i przesyła dane do specjalnego oprogramowania, które zajmuje się ich przetwarzaniem oraz interpretowaniem w czasie rzeczywistym. Dzięki temu w aplikacji uzyskujemy dostęp do aktualnych danych i możemy samodzielnie sprawdzić, jakiej jakości powietrzem oddychamy danego dnia.

Najważniejsze korzyści z używania aplikacji smogowej
Zaletą korzystania z aplikacji smogowej jest również możliwość ustawienia powiadomień informujących nas o zmianie warunków powietrza. Dzięki temu nasz smartfon lub tablet za pomocą alertu poinformuje nas, kiedy jakość powietrza w naszej lokalizacji ulegnie pogorszeniu, co pozwoli od razu zareagować i tym samym lepiej chronić siebie i swoich bliskich przed smogiem.

Regularne korzystanie z aplikacji smogowej pozwala także na lepsze planowanie swojego dnia oraz aktywności sportowych. Jeden rzut oka na jej panel z rana pozwala bowiem ocenić, czy dany dzień jest odpowiedni na wyjście na dłuższy spacer, zabawę z dziećmi na placu zabaw, przejażdżkę na rowerze czy bieganie. Nie poleca się bowiem uprawiania sportu i długiego przebywania na zewnątrz pomieszczeń w czasie, kiedy dopuszczalne normy stężenia zanieczyszczeń w powietrzu są przekroczone.

Aplikacja smogowa pomoże nam również zaplanować czas, w którym możemy w pełni bezpiecznie wywietrzyć nasz dom lub mieszkanie. Przeprowadzanie takich czynności jest bowiem dopuszczalne tylko i wyłącznie w czasie, kiedy w naszej okolicy jakość powietrza mieści się w granicach dopuszczalnych norm. W przeciwnym razie ryzykujemy bowiem, że zamiast wpuścić do domu świeże powietrze, dostanie się do niego smog, którego obecność negatywnie odbije się na naszym zdrowiu.

Partnerem artykułu jest Airly oferujący: smog aplikacja - więcej na Airly.eu.

Tagi: aplikacja smogowa, aplikacja smogowa, aplikacja smogowa, aplikacja smogowa, aplikacja smogowa, aplikacja smogowa,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty