Aplikacja smogowa - must have każdego świadomego człowieka!

Aplikacja smogowa - must have każdego świadomego człowieka!

O tym, jak wielki problem stanowi w Polsce zjawisko smogu, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Od kilku lat władze nieustannie alarmują o złej jakości powietrza panującej w naszym kraju. Wbrew pozorom, problem smogu nie dotyczy tylko mieszkańców wielkich miast – także osoby mieszkające na wsi lub w mniejszych miejscowościach są bowiem narażone na oddychanie silnie zanieczyszczonym powietrzem.

W lepszej ochronie własnego zdrowia oraz planowaniu swoich codziennych aktywności nieocenioną pomocą jest aplikacja smogowa. Czym ona jest i w jaki sposób na co dzień z niej korzystać?

Jak działa aplikacja smogowa?
Aplikacja smogowa Airly to specjalny program, który możemy zainstalować na dowolnym urządzeniu mobilnym. Zaprojektowana jest w dwóch wersjach, na iOS i Android, dzięki czemu z jej funkcjonalności mogą korzystać użytkownicy wszystkich dostępnych na rynku smartfonów oraz tabletów wyposażonych w jeden z tych dwóch systemów operacyjnych. Aplikacja smogowa jest zupełnie bezpłatna i można ją pobrać ze sklepu Play lub Apple Store.

Po zainstalowaniu aplikacji na naszym urządzeniu automatycznie połączy się ona z GPS-em oraz wyświetli dane pomiarowe pobrane z najbliższego czujnika jakości powietrza dostępnego w naszej okolicy. Czujnik jakości powietrza stale monitoruje poziom zanieczyszczeń obecnych w powietrzu atmosferycznym i przesyła dane do specjalnego oprogramowania, które zajmuje się ich przetwarzaniem oraz interpretowaniem w czasie rzeczywistym. Dzięki temu w aplikacji uzyskujemy dostęp do aktualnych danych i możemy samodzielnie sprawdzić, jakiej jakości powietrzem oddychamy danego dnia.

Najważniejsze korzyści z używania aplikacji smogowej
Zaletą korzystania z aplikacji smogowej jest również możliwość ustawienia powiadomień informujących nas o zmianie warunków powietrza. Dzięki temu nasz smartfon lub tablet za pomocą alertu poinformuje nas, kiedy jakość powietrza w naszej lokalizacji ulegnie pogorszeniu, co pozwoli od razu zareagować i tym samym lepiej chronić siebie i swoich bliskich przed smogiem.

Regularne korzystanie z aplikacji smogowej pozwala także na lepsze planowanie swojego dnia oraz aktywności sportowych. Jeden rzut oka na jej panel z rana pozwala bowiem ocenić, czy dany dzień jest odpowiedni na wyjście na dłuższy spacer, zabawę z dziećmi na placu zabaw, przejażdżkę na rowerze czy bieganie. Nie poleca się bowiem uprawiania sportu i długiego przebywania na zewnątrz pomieszczeń w czasie, kiedy dopuszczalne normy stężenia zanieczyszczeń w powietrzu są przekroczone.

Aplikacja smogowa pomoże nam również zaplanować czas, w którym możemy w pełni bezpiecznie wywietrzyć nasz dom lub mieszkanie. Przeprowadzanie takich czynności jest bowiem dopuszczalne tylko i wyłącznie w czasie, kiedy w naszej okolicy jakość powietrza mieści się w granicach dopuszczalnych norm. W przeciwnym razie ryzykujemy bowiem, że zamiast wpuścić do domu świeże powietrze, dostanie się do niego smog, którego obecność negatywnie odbije się na naszym zdrowiu.

Partnerem artykułu jest Airly oferujący: smog aplikacja - więcej na Airly.eu.


Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega