Zadbaj o ubezpieczenie auta w leasingu

Zadbaj o ubezpieczenie auta w leasingu

Planujesz wziąć auto w leasing, ale zanim to, zastanawiasz się jak zapewnić sobie spokój ducha i znaleźć dogodną formę zabezpieczenia pojazdu? Na rynku są dostępne bardzo różne świadczenia, które mogą nie tylko zwiększyć Twoje bezpieczeństwo, ale też komfort użytkowania pojazdu. Dowiedz się, jak to działa w przypadku leasingu i dlaczego warto wykupić taką polisę dla aut firmowych.

Kto odpowiada za ubezpieczenie pojazdu w leasingu?
Często leasingodawca zobowiązuje przedsiębiorcę użytkującego auta do wykupienia ubezpieczenia komunikacyjnego. Co więcej, niekiedy niezbędne jest nie tylko wykupienie polisy OC, ale zdarza się, że od leasingobiorcy wymaga się także zakupu AutoCasco. Jednak informacja o tym, kto odpowiada za bezpieczeństwo auta – finansujący czy korzystający – powinna pojawić się w umowie.

Jeśli jednak to Ty będziesz odpowiedzialny za ubezpieczenie pojazdu, wówczas otrzymasz dowolność wyboru dogodnej oferty OC czy AC. Niekiedy bywa też, że finansujący życzy sobie wykupu ubezpieczenia AutoCasco nie tylko na terenie kraju, ale i za granicą – nie zapomnij dopytać o tę kwestię. Pamiętaj też, że leasingowany pojazd musi posiadać polisę OC najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu.

Jak działają tego rodzaju świadczenia?
Odpowiedź jest prosta: podobnie, jak w przypadku ubezpieczenia auta prywatnego. Gdy decydujesz się wziąć auto w leasing, zastanów się nad ułatwieniem jakie może Ci dać wykupienia ubezpieczenia u swojego leasingodawcy, nawet jeśli nie jest ono wymagane.

Korzystając z usług instytucji, których oferta jest bardziej elastyczna, jak np. Santander Consumer Multirent , możesz skorzystać z atrakcyjnych stawek ubezpieczeń AC, OC i NW. Co więcej, masz możliwość zdecydować się na optymalny dla siebie sposób składki. W omawianej instytucji otrzymujesz wybór ubezpieczenia jednorocznego refakturowanego, wieloletniego refakturowanego kwartalnie lub wieloletniego, które będzie wliczone w ratę leasingową. Z pewnością zdołasz wybrać spośród nich dogodne dla siebie rozwiązanie.

Korzyści różnych ubezpieczeń komunikacyjnych
Leasing to jedna z usług finansowych. Z tego względu można ją, podobnie jak kredyt gotówkowy, ubezpieczyć, by nie martwić się o niespodziewane sytuacje.

Przykładowo, prowadząc jednoosobową lub nieco większą działalność gospodarczą i obawiając się zdarzeń losowych, które mogą uniemożliwić spłatę rat leasingowych – należy sprawdzić, czy zakupiona polisa obejmuje takie wydarzenia. Nie zawsze OC czy AC w podstawowym pakiecie pokrywa koszty wynikające z tego rodzaju sytuacji, więc przed ich wykupem warto skonsultować tę kwestię z konsultantem.

W razie, gdyby spłata zaległych rat była niemożliwa przez ok. 1-2 miesiące, wówczas leasingodawca może wypowiedzieć umowę. Wtedy zazwyczaj otrzymuje się 7 dni na pokrycie zobowiązań. Jeśli i tego nie uda się dopełnić, wówczas leasingobiorca jest zmuszony oddać przedmiot, którego dotyczyła umowa oraz nadal spłacać zaległe raty.

Należy ubezpieczyć się od tego rodzaju sytuacji, by w przyszłości ochronić firmowy budżet przed niepotrzebnymi ubytkami.

Dowiedz się, jak wykonać rozliczenia podatkowe leasingowanych aut
Warto wiedzieć, że zaliczenie składek na ubezpieczenie leasingowanego auta nie jest uzależnione od kwestii własności. Polisa za auta leasingowane będzie zaliczana do kosztów uzyskania przychodów w podobny sposób jak w przypadku samochodów będących Twoją, jako przedsiębiorcy, własnością.

Sugerując się orzeczeniem dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z dnia 10.06.2018 r, leasingobiorca ma prawo zaliczyć w ciężar kosztów całość ubezpieczenia OC. Z kolei składka za polisę AC będzie stanowiła koszt tylko do pewnego limitu.

Ubezpieczenie leasingu a składki
Tak jak była mowa o tym w jednym z poprzednich podrozdziałów, decydując się na zakup ubezpieczenia komunikacyjnego rekomendowanego przez swojego leasingodawcę, możesz zapytać o połączenie składki polisy z ratami leasingowymi. To wygodne rozwiązanie, które upraszcza formalności.

Z tego powodu, że właścicielem pojazdu jest instytucja finansująca, przy obliczeniu kosztów ubezpieczenia komunikacyjnego nie bierze się pod uwagę zniżek. Jeśli jednak chciałbyś spróbować zredukować wysokość opłat za polisę, możesz złożyć oświadczenie, w którym zapewnisz, że z samochodu firmowego będzie korzystała tylko jedna osoba.

Gdy bierzesz auto w leasing, nie zapomnij zapytać leasingodawcy o ubezpieczenia komunikacyjne. Wykupując tego rodzaju świadczenie od razu, ochronisz się przed zmartwieniami w przyszłości.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin