Do Wrocławia na Jarmark Bożonarodzeniowy

Do Wrocławia na Jarmark Bożonarodzeniowy
Źródło: shutterstock.com

Okres przedświąteczny wzbudza w większości z nas chęć na poszukiwanie i doświadczenie magii nadchodzących Świąt. Z pewnością wiele osób przyzna rację, że nic nie wprawia w świąteczny nastrój tak, jak spacer na jarmark bożonarodzeniowy, który idealnie oddaje klimat tego wyjątkowego okresu w roku.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu
Jednym z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych jest ten organizowany we Wrocławiu. Centrum miasta w grudniu zamienia się w idylliczny krajobraz wypełniony zapachem grzanego wina i żywych choinek, które oświetlone rozbłyskują nad Starym Rynkiem. Mieszkańcy Wrocławia, a także turyści, którzy tę porę roku wybierają na zwiedzanie miasta mają wyjątkową szansę uczestniczyć we wspaniałym wydarzeniu, które trwa niemal cały miesiąc. Już z początkiem grudnia centrum miasta zaprasza wszystkich na spacer wśród drewnianych stoisk z regionalnym jedzeniem, grzanym winem, piernikami. W drewnianych chatkach można nabyć unikatowe prezenty świąteczne, rękodzieła, ceramika, biżuteria itp.

Moc atrakcji czeka także na Placu Solnym. Najmłodsi i nie tylko mogą odwiedzić Galerię Świętego Mikołaja, domek z tarasem widokowym na cały jarmark bożonarodzeniowy bądź wstąpić do Movie Gate, by obejrzeć filmowe ekspozycje z historii kina.

Grudniowy spacer po wrocławskim Rynku to wspaniałe doświadczenie dla turystów zwiedzających miasto, szczególnie dla tych, dla których okres świąt jest czasem szczególnym. Z pewnością warto wtedy zdecydować się na krótki city tour po Wrocławiu, miastu, które skrywa wiele atrakcji dla każdego.

Od czego zacząć?
Planując grudniowy pobyt we Wrocławiu koniecznie zacznij od znalezienia dogodnej lokalizacji noclegu we Wrocławiu.  Warto spojrzeć na Silver Apartments - wynajem apartamentów we Wrocławiu, które idealnie nadają się na tego typu wyjazdy. Wygodne, o wysokim standardzie i stosunkowo dobrej cenie stanowią doskonałą alternatywą dla pokoju hotelowego. Wyposażone w aneks kuchenny dają wynajmującym pełną swobodę w przygotowywanie posiłków. Zlokalizowane blisko centrum są idealnym miejsce wypadowym nie tylko na jarmark świąteczny, ale także do innych miejsc, które we Wrocławiu warto zobaczyć. A tych przecież nie brakuje. Zobacz apartamenty Silver Apartments i wybierz już dziś idealne miejsce na nocleg we Wrocławiu.

Naszym zdaniem na pobyt we Wrocławiu trzeba przeznaczyć przynajmniej 2 pełne dni. To pozwoli na odkrycie nie tylko najpopularniejszych atrakcji turystycznych tego miasta ale również na poczucie specyficznego klimatu Wrocławia. Niezliczona liczba kawiarni czy restauracji sprzyja wieczornym wypadom. Po długim, mroźnym spacerze - warto przysiąść na chwilę w jednym z takich miejsc by rozkoszować się chwilą. Do Wrocławia warto przyjechać nie tylko latem ale również zimą chociażby aby zobaczyć jeden z najładniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce.

Do miejsc, które trzeba zobaczyć zaliczylibyśmy: Muzeum Narodowe, Hydropolis, Wrocławskie ZOO, Hala Stulecia, Aquapark Wrocław, Przejazd Polinką, Widok z wież (np. z Katedry), Ostrów Tumski, Panorama Racławicka, Dzielnica Czterech Wyznań.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin