Jak zrobić prawo jazdy w UK? Podpowiadamy!

Jak zrobić prawo jazdy w UK? Podpowiadamy!

Prawo jazdy to bardzo pożądany dokument, a wiele osób wręcz marzy, by jak najszybciej móc siąść za kierownicą. Może się wydawać, że tego typu pragnienia to domena osób młodych, jednak w rzeczywistości nie ma co do tego reguły. Ludzie w każdym wieku dostrzegają zalety legalnego prowadzenia samochodu – ze względu na swobodę przemieszczania się i niezależność, ale również pod kątem zarobkowym. Jak wygląda ta kwestia w Wielkiej Brytanii? Czy można zdać prawo jazdy w UK po polsku?

Prawo jazdy w UK po polsku przepisy

Interesuje Cię jak zdać prawo jazdy w UK po polsku? Najpierw warto poznać wymogi, które musi spełniać osoba ubiegająca się o ten dokument. Pierwszym, bezwzględnym kryterium jest wiek i stan zdrowia – może je zrobić każda osoba, która ukończyła 17 lat i nie ma problemów zdrowotnych, które wpływałyby na bezpieczną jazdę (ze szczególnym naciskiem na schorzenia neurologiczne i niekorygowaną wadę wzroku). Osoba ubiegająca się o prawo jazdy musi również przez okres minimum 185 dni mieszkać na terenie Wielkiej Brytanii. Tym, co szczególnie powinno zainteresować każdego, kto zastanawia się, jak zrobić prawo jazdy w UK jest Provisional Driving Licence – jest to tymczasowe prawo jazdy, o które wniosek można złożyć już po przekroczeniu 15 lat i 9 miesięcy. Na co pozwala Provisional Driving Licence?

  • umożliwia kierowanie motorem lub quadem po ukończeniu 16 roku życia,
  • umożliwia kierowanie samochodem osobowym pod nadzorem innego kierowcy od 17 roku życia,
  • umożliwia przystąpienie do egzaminów, jego posiadanie to wymóg formalny, a dokument jest okazywany zarówno na egzaminach teoretycznych, jak i praktycznych.

Dodatkowo warto wiedzieć, że kierowca, który nadzoruje jazdę, nie musi mieć uprawnień instruktorskich, jedynym wymogiem jest, by miał minimum 21 lat, a przynajmniej od 3 lat posiadał prawo jazdy. Towarzystwo instruktora jest natomiast konieczne podczas poruszania się po autostradzie, jazda odbywa się wówczas specjalnie przystosowanym samochodem.

Testy na prawo jazdy w UK

Każda osoba, która zastanawia się, jak zrobić prawo jazdy w UK powinna również dowiedzieć się więcej o testach, które mają nieco inną formę, niż te przeprowadzane w Polsce. Testy na prawo jazdy w UK dzielą się na 3 kategorie – test wielokrotnego wyboru i studium przypadku stanowią pierwszy blok, natomiast w ramach drugiego bloku przeprowadzany jest test na dostrzeganie niebezpieczeństwa. Egzamin teoretyczny wymaga - jak już wcześniej wspomniano - przedstawienia tymczasowego prawa jazdy. W ramach dwóch bloków testy na prawo jazdy w UK składają się z:

  • 45 pytań wielokrotnego wyboru oraz 5 pytań stanowiących studium przypadku w części pierwszej. Czas trwania to 57 minut,
  • 14 filmów, na których trzeba dostrzec i wskazać potencjalne niebezpieczeństwa. Czas trwania to 20 minut.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu teoretycznego osoba starająca się o prawo jazdy w UK ma możliwość rezerwacji daty egzaminu praktycznego, ten z kolei dzieli się na 3 bloki:

  • kontrola wzroku,
  • pytania na temat bezpieczeństwa i obsługi pojazdu,
  • jazda, w tym także samodzielne dotarcie do wyznaczonego celu, wyłącznie przy pomocy znaków lub nawigacji.

Jak zdać prawo jazdy w UK po polsku? Przede wszystkim warto zdecydować się na pomoc dobrej szkoły. W Wielkiej Brytanii nie ma obowiązku korzystania z usług tego typu placówki, jednak sprawdzona szkoła zagwarantuje odpowiednie przygotowanie nawet przy bardzo słabej znajomości języka.

Jak zdać prawo jazdy w UK po polsku?

Dobre przygotowanie do egzaminu to podstawa, zwłaszcza jeśli istnieją pewne problemy językowe. W Wielkiej Brytanii istnieje wiele szkół jazdy, warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii – przede wszystkim istotne są materiały, muszą być jak najbardziej aktualne. Dla osób, które chcą zdać prawo jazdy w UK po polsku, ważny jest również sposób ich opracowania – powinny one zawierać certyfikowane tłumaczenia i być wzbogacone o wyczerpujące objaśnienia dla poszczególnych odpowiedzi. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na zespół instruktorów jazdy – profesjonalne szkoły zapewniają dwujęzycznych, doświadczonych kierowców, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości i kompleksowo przygotują przyszłego kierowcę na to, co może go spotkać podczas egzaminu praktycznego.

Chcesz wiedzieć, jak zrobić prawo jazdy w UK szybko i skutecznie? Zapraszamy na croydons.co.uk, gdzie przygotujemy Cię do egzaminów nawet przy bardzo słabej znajomości języka!Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega