Jakie korzyści firmy czerpią z wyboru transportu intermodalnego?

Jakie korzyści firmy czerpią z wyboru transportu intermodalnego?

W obecnych czasach koszta transportu są coraz wyższe, między innymi ze względu na rosnące ceny paliw. Na szczęście, rozwój logistyki pozwala na ich znaczące obniżenie. Jest to możliwe dzięki transportowi intermodalnemu.

Co to jest transport intermodalny?

Najprościej można zdefiniować transport intermodalny jako rodzaj transportu, w którym do przewozu towarów wykorzystywane jest wiele środków transportu. Może on obejmować połączenie, przykładowo: pojazdów ciężarowych, samolotów, statków, pociągów, wykorzystywanych w taki sposób i na takich trasach, by towar jak najszybciej i możliwie najtaniej dotarł do celu.

Transport intermodalny w praktyce

Pierwszym etapem procesu transportowego jest zorganizowanie całego transportu (pre-carriage) do terminalu intermodalnego; w tym celu wykorzystuje się samochody ciężarowe prowadzone przez specjalnie wyszkolonych kierowców. 

Następnie cała naczepa ładowana jest na pociąg - bez przeładowywania towaru.

W zależności od lokalizacji miejsca, do którego towar ma zostać dostarczony, jednostka ładunkowa może zostać przeładowana na kolejnym terminalu kolejowym lub promowym na dalszy środek transportu, zależnie od tego, jaki będzie najbardziej korzystny.

Oczywiście, podczas całego procesu transport ładunku jest monitorowany przy użyciu lokalizatora GPS, od momentu odbioru, do momentu dostawy.

Z transportu intermodalnego korzysta coraz więcej branż: kosmetyczna, budowlana, chemiczna, ekonomiczna, modowa, papiernicza, AGD, spożywcza i inne. Ładunki o masie od 26 ton w górę przewozić można po całej Europie.

Transport intermodalny - korzyści dla firm

Przede wszystkim transport intermodalny pozwala wygenerować oszczędność kosztów. Może ona sięgać do 50 proc. Warto zaznaczyć, że rozwiązanie to daje gwarancję stałych kosztów na określonych trasach i warunkach. Mówiąc krótko, zachodzi minimalizacja i stałość kosztów całego procesu transportowego. Przykładowo, jeden pociąg może przewieźć na całej trasie trzydzieści sześć naczep intermodalnych.

Kolejną zaletą transportu intermodalnego jest wysoka elastyczność. Transport taki jest szybki (brak korków), a ryzyko zostaje ograniczone - kierowca nie zatrzymuje się na parkinach, lecz na wyznaczonych terminalach. Kontenery lub naczepy spełnić muszą standardy bezpieczeństwa i jakości oraz być odpowiednio oznakowane i zabezpieczone. Przeładowywanie całych naczep też przyspiesza proces i generuje oszczędności oraz zmniejsza ryzyko uszkodzenia towaru. Transport intermodalny nie jest również podatny na sezonowość - kombinacja różnych środków transportu sprawia, że towary z powodzeniem przewozić można przez cały rok. 

Niezaprzeczalną korzyścią jest zwiększenie powierzchni ładunkowej, dzięki czemu można przewieść więcej i taniej. Wyposażenie ładunkowe jest nowoczesne. W pakiecie oferowana jest lokalizacja GPS, dzięki której bezproblemowo można śledzić ładunek na całej trasie.

Przybywa osób, dla których ogromnie ważną kwestią jest ekologia, walka z zanieczyszczeniami powietrza i katastrofą klimatyczną. Korzystające z transportu intermodalnego firmy mogą w tym zakresie budować swój pozytywny wizerunek, ponieważ metoda ta jest bardzo ekologiczna. Transport intermodalny pozwala na zmniejszenie emisji CO2 nawet o ponad 70 proc., tlenku azotu o około 90 proc., a pyłu o 80 proc. w stosunku do transportu wyłącznie samochodowego.

Oszczędność kosztów, sprawność, bezpieczeństwo i ekologia - oto główne zalety transportu intermodalnego.Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega