Konserwacja podwozia - jak zabezpieczyć auto przed korozją

Konserwacja podwozia - jak zabezpieczyć auto przed korozją

Zima to najgorszy okres w roku dla naszego samochodu. Opady śniegu, mróz, gołoledź skutkują koniecznością posypywania ulic solą. Sól zaś to największy wróg dla naszego samochodu. Najbardziej narażonym elementem na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych w naszym samochodzie jest bez wątpienia podwozie. To właśnie dlatego tak ważna jest prawidłowa jego konserwacja. Jeżeli dodatkowo nasz samochód posiada uszkodzenia mechaniczne, prawdopodobieństwo jego korozji wzrasta.

Podwozie jest tym elementem naszego pojazdu, na które wiele osób nie zwraca szczególnej uwagi. O ile posiadacze czterech kółek pamiętają o regularnej wymianie oleju silnikowego czy filtrów, tak konserwacja podwozia schodzi na dalszy plan. Często kierowcy zaczynają reagować dopiero wtedy, kiedy podwozie zaczyna korodować. Niestety Ci, którzy zaniedbali troskę o podwozie muszą liczyć się z większymi kosztami naprawy, a niejednokrotnie nawet z koniecznością złomowania pojazdu. Jak więc należy dbać o podwozie samochodu?

Niezależnie czy jesteśmy posiadaczami nowego, czy też kilkuletniego samochodu warto zapoznać się z tematem zabezpieczenia antykorozyjnego naszego pojazdu. Samochód, którego podwozie nie zostało jeszcze pokryte korozją, po zabiegu pokrycia powłoką antykorozyjną będzie służyć nam znacznie dłużej. Profesjonalne zakłady samochodowe, które zajmują się zabezpieczeniem podwozia przed korozją starannie pokrywają każdy element specjalnym środkiem antykorozyjnym. W przypadku nowych samochodów zabieg taki ułatwia pielęgnację i troskę o podwozie bez konieczności ponoszenia wysokich nakładów finansowych. Koszt zabezpieczenia podwozia powłoką antykorozyjną to kilkaset złotych. Jest to znacznie mniej niż koszt usuwania korozji.

Środki do konserwacji podwozia


Środki do zabezpieczenia podwozia przed korozją to zazwyczaj produkty oparte na wosku. Mimo iż są one z łatwością dostępne, warto oddać samochód w ręce specjalistów. Dokładne zabezpieczenie podwozia samochodu często wymaga użycia specjalistycznych narzędzi, aby dokładnie nanieść preparat antykorozyjny w trudno dostępne miejsca, które są podatne na powstawanie pierwszych ognisk korozji. Zabezpieczenie przed korozją takich elementów podwozia jak podłoga, belki, wahacze, progi wymaga wcześniejszego dokładnego oczyszczenia ich. Oczyszczenie to nie powinno polegać tylko na dokładnym umyciu podwozia, ale również odtłuszczenia go. Jeżeli podwozie naszego samochodu pokryte jest korozją, należy usunąć ogniska korozji, a dopiero wtedy nałożyć za pomocą pistoletu specjalny środek. Wykonywanie zabiegu nakładania powłoki antykorozyjnej wymaga odpowiedniej temperatury. Oddając samochód w ręce specjalistów, nie powinniśmy się tym martwić. Jeśli jednak postanowiliśmy zabezpieczyć podwozie samodzielnie warto wykonać go późnym latem, kiedy temperatury oscylują wokół 20 - 25 stopni Celsjusza. Zabezpieczenie podwozia nie jest zabiegiem jednorazowym. Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji elementów naszego samochodu narażonych na korozję, częste mycie ich oraz konserwacja znacznie wydłużają żywotność naszego samochodu.

Prawidłowa pielęgnacja podwozia samochodu jeszcze kilkanaście lat temu była czymś naturalnym. Jednak wraz z rozwojem motoryzacji i wraz z zapewnieniami producentów o wysokiej jakości materiałach użytych do produkcji samochodów, na zabezpieczenie antykorozyjne nowego samochodu decyduje się coraz mniej użytkowników. Warto wrócić do starszych praktyk i za stosunkowo niewielką cenę zabezpieczyć swój samochód, aby móc cieszyć się nim jak najdłużej.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty