Kuna niszczy Ci samochód? Jak odstraszyć kuny z garażu?

Kuna niszczy Ci samochód? Jak odstraszyć kuny z garażu?

Kuny domowe to zwierzęta, które wyrządzają wiele szkód przez cały rok. Nie mniej jednak problem nasila się podczas jesieni, gdy szukają bezpiecznego schronienia przed zimnem i mrozem. Ilość wyrządzonych przez nie szkód wzrasta również podczas okresu godowego, który trwa od marca do późnego lata. W tym czasie kuny są bardzo agresywne, co wpływa na niekorzyść właścicieli samochodów, gdyż te szkodniki wchodzą do komór silnikowych ich aut. Zatem, czy istnieje sprawdzony sposób na odstraszenie, tych wrednych stworzeń?

Po czym możemy poznać, że kuna odwiedziła nasz samochód?

Kuna atakuje samochód w dość charakterystyczny sposób, dlatego jeżeli zauważymy niepokojące sygnały przedstawione poniżej, możemy mieć niemal stu procentową pewność, iż w naszym aucie szukała schronienia kuna. Mianowicie jeżeli zaobserwujemy wyciek płynu chłodniczego, brak rozruchu, lub jego nierówna praca, trójkątne ślady zgryzu, zapach kału pod maską, czy ślady łap, lub kawałki porzuconego futra na masce samochodu będą to dowody świadczące, iż do naszego samochodu zakradła się kuna.

Szkody jakie potrafi wyrządzić ten szkodnik to nie tylko koszty naprawy, która może sięgać od kilkuset nawet do kilku tysięcy złotych, w zależności od modelu samochodu, ale istnieje również bezpośrednie ryzyko i zagrożenie dla osób korzystających z tego pojazdu. Chodzi tu o ich zdrowie, a także życie, ponieważ sytuacja może stać się na tyle poważna, iż w wyniku przegryzienia kabli przez kunę może dojść do pożaru silnika, a w konsekwencji do wybuchu auta, lub całkowitego spłonięcia.

Sposoby na odstraszenie kuny od samochodu

Otóż, żeby skutecznie odstraszyć kunę domową od naszego pojazdu musimy zastosować skuteczne i sprawdzone metody, ponieważ w innym wypadku zwierzę po czasie wróci w to samo miejsce i dalej będzie wyrządzało szkody uszkadzając nam auto. Pierwszym sposobem do walki z tymi gryzoniami są rażące płytki, czyli odstraszacz składający się z metalowych płytek, które należy zamontować w kilku miejscach komory silnika. Ten rodzaj odstraszacza działa na zasadzie pastucha, czyli jest podłączony do akumulatora. Jeżeli kuna dotknie płytki zostanie porażona, co wywoła u niej ból.

Kolejnym sposobem na pozbycie się kuny z naszego samochodu mogą okazać się odstraszacze ultradźwiękowe, które jak sama nazwa wskazuje skutecznie odstraszają kuny od auta ultradźwiękami. Przy wyborze, takiego urządzenia powinniśmy wziąć przede wszystkim pod uwagę sposób działania, czyli najlepszy tego typu odstraszacz będzie charakteryzował się nie przerwaną pracą, a także zmiennym charakterem ultradźwięków.

Świetnie sprawdzą się, także odstraszacze w sprayu, które są najczęściej wybierane przez osoby, które zostały dotknięte atakiem kuny. Nie mniej jednak musimy pamiętać, iż aby taki preparat spełnił swoją rolę i był skutecznym odstraszaczem musimy w pieszej kolejności dokładnie wyczyścić komorę silnika z zapachu kuny. Następnie należy nałożyć preparat na przewody, obudowy oraz materiał wygłuszający.

Dlatego, jeżeli mamy często powracający problem z tymi gryzoniami może warto skorzystać z jednego z wyżej wymienionych, sprawdzonych sposobów na odstraszenie ich od naszego pojazdu, a z pewnością zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy, które byśmy musieli wydać na mechanika.


Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega