Optymalizacja tras przejazdu pomoże w zmniejszeniu kosztów firmy!

Optymalizacja tras przejazdu pomoże w zmniejszeniu kosztów firmy!

Poprzez właściwy dobór trasy można oszczędzić nie tylko paliwo, ale również czas. Optymalizacja tras ma szczególne znaczenie w transporcie.

Dobór właściwych tras przejazdu jest jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stoi przed firmami transportowymi, a także innymi przedsiębiorstwami realizującymi swoje działania za pomocą floty. Właściwa optymalizacja tras przejazdu pozwala wtedy na znaczne ograniczenie wydatków, na oszczędność czasu, a także dodatkowo kompleksowo wspiera procesy realizowane w firmie.

Jak zatem powinna odbywać się optymalizacja tras przejazdu, aby można było uzyskać wszystkie te korzyści? Najlepiej zdecydować się na dedykowane oprogramowanie, które pozwala nie tylko na dobór najlepszych tras dla floty, ale także zapewnia dostęp do szerokiej gamy innych funkcji!

Optymalizacja tras przejazdu z dedykowanym oprogramowaniem


Dobór odpowiedniej trasy przejazdy może być dużym wyzwaniem bez właściwego wsparcia w postaci oprogramowania komputerowego. Teraz, gdy posiadamy stały dostęp do map oraz do internetu, przygotowanie właściwego trasu przejazdu jest znacznie prostsze niż kiedyś.

Dzisiaj optymalizacja tras przejazdu jest jedną z podstawowych funkcji oferowanych przez oprogramowanie skierowane do przedstawicieli branży transportowej, spedycyjnej oraz logistycznej. Doskonale sprawdza się nie tylko przy przewozie mienia, ale również używana jest ona przy pracy mobilnej, na przykład dla przedstawicieli handlowych, serwisantów, ankieterów.

Dedykowane oprogramowanie komputerowe może zaplanować trasę pojazdu, biorąc pod uwagę poniższe czynniki:
 • możliwości floty transportowej – liczba pojazdów, ich ładowność, pojemność
 • ilość i gabaryty ładunków do przewiezienia
 • preferowane terminy załadunku i rozładunku
 • planowane godziny dostawy oraz odbioru towarów
 • czas pracy kierowcy
 • kontrola realizacji zleceń
 • harmonogram pracy firmy
 • ograniczenia w transporcie drogowym
 • koszty transportu


Oprogramowanie automatycznie analizuje wtedy wszystkie czynniki i samodzielnie sugeruje najlepsze trasy przejazdu. Co więcej, może ono pomagać w ich zmianie, gdy pojawią się niespodziewane zdarzenia, na przykład wypadki, korki.

Pracownik w siedzibie firmy może również komunikować się z kierowcą za pomocą specjalnych aplikacji przeznaczonych na urządzenia mobilne – wówczas może od razu przekazać mu informacje o nowej trasie.

Jakie korzyści niesie ze sobą optymalizacja tras przejazdu?

Prowadzona komputerowo optymalizacja tras przejazdu niesie ze sobą wiele korzyści, co powoduje, że na wdrożenie odpowiedniego oprogramowania dedykowanego decyduje się aktualnie coraz więcej firm.

Największą korzyścią jest w tym przypadku oszczędność kosztów, ale warto także wskazać, że optymalizacja tras przejazdu może rozwiązywać także wiele innych problemów logistycznych:
 • skrócenie realizowanych tras
 • redukcja kosztów związanych z eksploatacją floty
 • oszczędność czasu na przejazdach
 • zmniejszenie ryzyka spóźnień
 • transport w godzinach preferowanych spotkań
 • lepsza jakość obsługi klienta
 • większa wydajność pracy planistów
 • zmniejszenie ryzyka błędów przy planowaniu tras
 • właściwe rozplanowanie floty i pracy pracowników
 • możliwość tworzenia wielodniowych harmonogramów pracy
 • integracje z rozwiązaniami zewnętrznymi, na przykład BDO


Takie właśnie funkcje oferuje między innymi program SOTIPM, czyli System Obsługi Transportu i Pracowników Mobilnych.

Oprogramowanie optymalizacji tras przejazdu – przyszłościowa inwestycja


Wobec tego optymalizacja tras przejazdu nie musi być skomplikowana. Aktualnie tego typu czynności można realizować również za pośrednictwem specjalnego oprogramowania, które jest w stanie zapewnić kompleksowe wsparcie dla całej firmy działającej w branży transportowej.

Dzisiaj wdrożenie tego typu oprogramowania może pomóc firmie w jeszcze efektywniejszej pracy, a tym samym pomaga również w zmniejszeniu ogólnych kosztów działalności i wspiera ją także w poprawie konkurencyjności.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty