Podsłuchy w firmie - cenne źródło wiedzy

Podsłuchy w firmie - cenne źródło wiedzy

Zainstalowanie podsłuchu w firmie zawsze będzie tematem bardzo kontrowersyjnym.

Po pierwsze z przyczyn prawnych, po drugie – etycznych. Zawsze zainstalowanie jakichkolwiek urządzeń nagrywających  czy też monitorujących w miejscu pracy wskazuje na brak zaufania szefostwa do pracowników i chociażby z tego powodu miejsce takie może nie być korzystnie postrzegane przez potencjalnych nowych pracowników. Co nam można, a czego jednak w kwestii podsłuchów powinniśmy kategorycznie unikać? 

Kwestie i kontrowersje prawne wokół podsłuchów

            Samo rejestrowanie obrazu i dźwięku w firmie jest legalne pod warunkiem poinformowania o tym fakcie naszych pracowników. Zwykle nie musimy informować o miejscu znajdowania się chociażby kamer, ale musimy zaznaczyć, że teren jest w jakiś sposób monitorowany. Oczywiście nie można nam również w żadnym wypadku umieszczać urządzeń przechwytujących dźwięk czy też obraz w miejscach takich jak szatnie, toalety czy też inne miejsca, w których mogą ucierpieć dobra osobiste naszych pracowników. To właśnie o te dobra jako pracodawcy chcący nagrywać musimy zadbać najlepiej.

            Samo nagrywanie bez wiedzy pracowników może zostać potraktowane jako przestępstwo, szczególnie w sytuacji, gdy takie dane wydostaną się w jakiś sposób poza naszą firmę. Musimy wiedzieć, że w przypadku nagrywania musimy spełnić wszystkie kryteria ustawy RODO, a więc odpowiednio zabezpieczyć i przechowywać zgromadzone w ten sposób dane cyfrowe. Możemy czuć się jednak względnie bezpiecznie w sytuacji, gdy nasze dochodzenie ma na celu udowodnienie popełnienia przestępstwa przez pracownika.

 

Jakie urządzenie wybrać?

            Podsłuch w firmie powinien być rzecz jasna miniaturowy. Dzisiejsze urządzenia są naprawdę niewielkie i często nie tylko nie do wykrycia, ale wręcz nie do znalezienia. W wielu przypadkach jednak stosuje się klasyczne biurowe przedmioty, takie jak chociażby długopis z podsłuchem, sprzęt elektroniczny czy też zwyczajne rzeczy, znajdujące się w najbliższym otoczeniu, nie przykuwające uwagi i nie rzucające się w oczy. Znajdziesz je na stronie Alfatronik.com.pl.

 

Agencja detektywistyczna w biznesie – cenne wsparcie dla podejrzliwych

            Aby uniknąć wszelkich kontrowersji i problemów prawnych warto jednak zastanowić się nad wyborem odpowiedniej agencji detektywistycznej. Dzięki niej będziemy mogli mieć pewność, że podsłuchy są legalne, ponieważ agencje takie często są w stanie uzyskać niezbędne zgody na inwigilację. Detektywi zawodowi doskonale wiedzą gdzie w biznesie mogą się posunąć, a które rozwiązania są zbyt niebezpieczne i budzące kontrowersję prawną. Dzięki temu będziemy w stanie dowiedzieć się wielu cennych informacji o naszych pracownikach lub kontrahentach w sposób absolutnie bezpieczny.Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega