Przyczepy BDF - wymienne nadwozia stosowane coraz częściej

Przyczepy BDF - wymienne nadwozia stosowane coraz częściej

Czasochłonne przygotowanie samochodu ciężarowego do jazdy lub rozładunek i załadunek towarów przy transporcie kombinowanym drogowym i kolejowym nie są już konieczne – przyczepy BDF to rozwiązanie tych, a także wielu innych problemów w logistyce!

Przyczepy BDF, które określane są także jako nadwozia wymienne, systemy wymienne, w języku niemieckim jako WB, WAB, a w angielskim jako swap body, to specjalny typ przyczep samochodowych i kolejowych, które mogą być stosowane wymiennie na różnych pojazdach. Aktualnie przyczepa BDF używana jest coraz częściej w różnych firmach nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Co stoi za rosnącą popularnością nadwozi wymiennych?

Korzyści ze stosowania nadwozi wymiennych – BDF


Nadwozia wymienne typu BDF niosą ze sobą wiele korzyści dla firm działających w branży logistycznej, spedycyjnej oraz transportowej. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:
  • brak konieczności przygotowywania samochodu do przewozu – może on po prostu dopiąć nadwozie w systemie BDF
  • towar można podejmować oraz oddawać także poza godzinami pracy centrum logistycznego, magazynu
  • różne warianty zabudowy – dostępne są przyczepy BDF różnych typów, w tym także z zabudową chłodniczą
  • przyczepa BDF może służyć jako przestrzeń do magazynowania towaru
  • zmniejszenie kosztów związanych z logistyką, spedycją, transportem
  • oszczędność czasu związana z prowadzeniem prac


Wobec tego przyczepa BDF posiad wiele zalet, które powodują, że na takie zabudowy decyduje się aktualnie coraz więcej firm zajmujących się realizacją transportu różnych typów towarów.

Przyczepy BDF stosowane przez różne firmy w Europie


Ze względu na swoją uniwersalność przyczepa BDF przyjęła się nie tylko na polskim rynku logistycznym. Również tego typu nadwozia wymienne używane są w wielu innych krajach, w tym między innymi w Niemczech, Austrii, Belgii oraz w Holandii. Dzięki temu, że przyczepy BDF posiadają ustandaryzowane wymiary, można bez problemów stosować je także w transporcie międzynarodowym. Adresy firm produkujących oraz stosujących przyczepy BDF w Polsce można znaleźć już teraz online.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty