Przygotowania do długiej wycieczki motocyklowej

Przygotowania do długiej wycieczki motocyklowej

Przed wyruszeniem w podróż motocyklem konieczne jest nie tylko sprawdzenie stanu technicznego swojej maszyny, ale również zrobienie listy z rzeczami, które będą potrzebne podczas wyprawy. Kwestia bagażu jest szczególnie istotna szczególnie w przypadku długotrwałych podróży.

Długie wycieczki motocyklowe a ekwipunek
Wybór punktu docelowego swojej wyprawy to jedno, ale żeby pokonać całą trasę, trzeba się odpowiednio przygotować do podróży. Zanim zatem się w ogóle wyruszy w długą podróż, należy dobrze zastanowić się nad tym, co ze sobą zabrać. Jak wiadomo, podróżowanie motocyklem niesie za sobą sporo ograniczeń, jeśli chodzi o kwestię miejsca na bagaż. Wbrew pozorom w przypadku długich dystansów nie zaleca się zabierać zbyt wielu rzeczy. Oczywiście jeśli ktoś wybiera się gdzieś swoim jednośladem wyłącznie dla przyjemności, to należy dobrze się przygotować na wszelkie nieprzewidziane okoliczności. Nie obejdzie się zatem bez chociażby podstawowego zestawu narzędzi.

Nie zaleca się jednak pakować zbyt wielu ubrań. Tym bardziej, jeśli ktoś nie ma w planach zbyt częstego zatrzymywania się. Ponadto im więcej zabierzemy ubrań, tym bagaż będzie nas bardziej spowalniać oraz dłużej będzie trzeba się pakować i rozpakowywać. Warto też od razu zaznaczyć, że im więcej weźmie się ze sobą bagażu, tym motocykl będzie zużywał więcej paliwa. Oczywiście należy mieć przy sobie zapasowe rękawice i to o różnej grubości. Ubrania motocyklowe powinny być wykonane z dobrze przewiewnych materiałów. Chodzi o to, aby zapewniały one szybkie pozywanie się wilgoci.

A co z akcesoriami motocyklowymi?
Zabieranie ze sobą wielu najróżniejszych akcesoriów motocyklowym mija się trochę z celem. Podstawowe wyposażenie jak najbardziej musi znaleźć się w bagażu, jednakże nie zaleca się sięgać po wiele dodatkowych akcesoriów. Stanowią one większe obciążenie dla akumulatora i układu elektrycznego, szczególnie podczas długich tras i rzadkich przerw. Jak najbardziej zaleca się jednak zainwestować w dobrej jakości i mocny reflektor, który jest nieoceniony szczególnie nocą. Nie należy oszczędzać również na siodle, które zagwarantuje wygodę i będzie odpowiednio dostosowane do stylu jazdy danego motocyklisty. Niezwykle istotną kwestią jest również zadbanie o właściwą ochronę przed wiatrem. Chodzi tutaj o dobrą przednią szybę czy też owiewki. Mile widziane są także autopilot i blokada przepustnicy oraz podnóżki.

www.advpoland.pl- wycieczki motocyklowe


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin