Rodzinne wyjazdy narciarskie - co należy zabrać ze sobą?

Rodzinne wyjazdy narciarskie - co należy zabrać ze sobą?

Rodzinny wyjazd na narty to świetna okazja do zacieśnienia więzi rodzinnych i spędzenia miło czasu z dala od codzienności i wiążących się z nią obowiązków. Aby nic nie zakłóciło tego czasu relaksu warto zaplanować pakowanie już wcześniej, by na miejscu uniknąć niepotrzebnych nerwów i poszukiwania brakującego ekwipunku. Zobaczmy, co należy zabrać ze sobą na rodzinny wyjazd narciarski.

Sprzęt narciarski

W czasie wyjazdu narciarskiego niezbędnym ekwipunkiem jest oczywiście sprzęt narciarski. Zabierzmy ze sobą narty, snowboard, kijki oraz buty narciarskie. Powinny być one odpowiednio przygotowane do sezonu, dlatego odwiedźmy serwis narciarski, w którym nasz sprzęt zostanie fachowo wyregulowany. Dobrze to zrobić nieco wcześniej przed wyjazdem, bo w sezonie terminy mogą być dłuższe i znalezienie serwisu, który podejmie się wykonania usługi w określonym czasie może być trudne.

Wybierając się na wyjazd narciarski z dziećmi nie możemy zapomnieć o kaskach. Są one konieczne nie tylko dlatego, że dzięki nim nasze dzieci będą bezpieczne na stoku, ale również dlatego, że w niektórych krajach ich noszenie jest po prostu obowiązkowe. We Włoszech muszą je mieć dzieci do 14. roku życia, a w Austrii do 15. Nic nie stoi na przeszkodzie byśmy również zadbali o własne bezpieczeństwo i wzięli kaski również dla dorosłej części rodziny.

Odpowiedni strój

Pakując się na wyjazd narciarski nie możemy również zapomnieć o odpowiednim stroju. Chodzi nie tylko o strój wierzchni, czyli odpowiednią kurtkę i spodnie narciarskie, czapkę i rękawiczki, ale również o bieliznę. Na nartach doskonale sprawdza się bielizna termoaktywna, która pozwala na długo zachować ciepło i chroni nas przed wychłodzeniem nawet w mroźne dni. Dobrze zabrać taką bieliznę nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w specjalne skarpety narciarskie.

Osoby, które bardzo marzną w dłonie i stopy mogą się również zabrać ze sobą podgrzewacze do rąk i nóg. Te do butów mają zwykle formę wkładek, a te do rąk po prostu wkłada się do rękawiczek. Dzięki nim dłonie i stopy są podgrzewane i nie marzną na sopel w trakcie wielu godzin spędzonych na nartach.

Apteczka

Wybierając się na wyjazd z dziećmi nie można zapominać o zabraniu ze sobą podstawowych leków. W apteczce muszą się znaleźć leki przeciwgorączkowe, maści lub kremy na lekkie urazy, które mogą pojawić się w czasie szaleństw na nartach, czy plastry na drobne otarcia. Warto ze sobą zabrać również probiotyki i leki na żołądek, bo jedzenie poza domem nie zawsze nam służy.

Dokumenty i pieniądze

Ostatnim elementem, którego nie może zabraknąć w naszym bagażu, są dokumenty i pieniądze. Wyjazd na narty do Austrii czy Włoch wymaga posiadania dokumentów dla wszystkich członków rodziny. Mogą to być zarówno paszporty, jak i dowody osobiste. Każdy z uczestników wyprawy musi taki dokument posiadać, nawet jeśli nie będzie kontroli na granicy.

Warto również zabrać ze sobą kartę EKUZ, która może się przydać, gdyby trzeba było skorzystać z zagranicznej służby zdrowia. Koniecznie należy wziąć również gotówkę, a nie tylko karty, najlepiej Euro w drobnych kwotach, które mogą się przydać podczas postojów w trakcie podróży.

Więcej o wypadach na narty, nie tylko rodzinnych, dowiesz się na https://www.primoris.pl/


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin