Usługi transportowe i ich znaczenie - poznaj świat transportu

Usługi transportowe i ich znaczenie - poznaj świat transportu

Czy wyobrażasz sobie sytuację, w której na sklepowych półkach brakuje bananów, pomarańczy lub cytryn? Trzeba przyznać, że taka wizja wydaje się odległa, a wręcz abstrakcyjna. Niemniej jednak zastanów się, komu to wszystko zawdzięczasz. Czy jest to sklep, który sprowadził dane produkty spożywcze lub producent, który wykorzystał potencjał egzotycznych warunków pogodowych? Otóż nie. Wszystko dzięki specjalistom, którzy realizują usługi transportowe międzynarodowe. 

Powyższy opis to jedynie przykład. Moglibyśmy jednak takie obrazy mnożyć stosunkowo długo, gdyż branża transportowa zajmuje się importem i eksportem ogromnej ilości przedmiotów – od produktów spożywczych po elektronikę, odzież i medykamenty. Chcesz dowiedzieć się, jak to wszystko odbywa się z praktycznego punktu widzenia? Spieszymy z udzieleniem odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zapraszamy serdecznie do lektury. 

Usługi transportowe – jak to się odbywa?

Chcielibyśmy zaznaczyć, że poniższe schematy to jedynie uproszczony przykład na potrzeby artykułu. Usługi transportowe mogą być niezwykle zróżnicowane, mieszając jednocześnie formę, wykorzystywane narzędzia i procesy. Jeśli więc chcesz poznać metody obsługi Twojego zlecenia, firma transportowa to odpowiedni miejsce, w którym możesz poprosić o szczegóły. 

Jak to wygląda w oczach większości klientów:

  1. kurier odbiera przesyłkę od klienta,
  2. kurier dostarcza przesyłkę do klienta. 
Jak to wygląda naprawdę? Zazwyczaj jest to:

  1. klient przygotowuje zlecenie;
  2. zlecenie zostaje przekazane do przetworzenia przez specjalistów, którzy planują najszybszy i najlepszy sposób realizacji (np. formę transportu, trasę kierowców i ew. przeładunki między oddziałami);
  3. firma transportowa odbiera towar z punktu A,
  4. dostarcza go do magazynu logistycznego;
  5. zgodnie z dalszym planem działania przesyłka odbywa zaplanowaną drogę do punktu B (np. mieszając formę transportu na lądowy, wodny i powietrzny).

Dlaczego mamy większe możliwości niż kiedyś?

To proste. Wszystko zawdzięczamy technologii, która ułatwia nam realizację poszczególnych zadań. Świetnym przykładem jest m.in. system GPS, dzięki któremu kierowcy nie muszą już korzystać z papierowych map, które w wielu przypadkach (i wyjazdach międzynarodowych) potrafiły zajmować mnóstwo czasu. Dzięki nawigacji logistycy mogą również nadzorować na bieżąco pozycję i sytuację auta, co przekłada się na bardzo rozbudowany zakres współpracy między poszczególnymi komórkami firmy. 

Usługi transportowe lokalne kontra międzynarodowe – poznaj różnice

Wydaje Ci się, że realizacja usług transportowych na rynku międzynarodowym nie różni się znaczący sposób od transportu krajowego? Większość osób w takich momentach widzi jedynie cięższą i dłuższą pracę kierowców. Należy jednak zaznaczyć, że praca specjalistów od logistyki nie jest wcale mniej skomplikowana i złożona. To oni są odpowiedzialni za cały (dużo bardziej rozbudowany) plan lub dostosowanie całej realizacji do norm prawnych panujących w danych krajach. Im więcej państw na liście, tym zadanie wymaga lepszych przygotowań – pod każdym kątem. 

Wydaje nam się, że odpowiedzieliśmy pokrótce na najczęściej zadawane pytania i udało nam się rozwiać kilka popularnych mitów. Skoro wiesz już, jak wyglądają usługi transportowe od boku, pozostaje skontaktować się z firmą, która zagwarantuje Ci najwyższą jakość realizacji. Chcesz poznać szczegóły i możliwości współpracy?

undefined