​Wymiana szyby przedniej - Kraków

​Wymiana szyby przedniej - Kraków

Wystarczy chwila nieuwagi, kamień, albo gałąź i wymiana przedniej szyby staje się koniecznością. Na szczęście w Krakowie nie brakuje miejsc specjalizujących się w naprawianiu i wymianie szyb samochodowych.

Zwykle nie chodzi o brak umiejętności, czy nieuwagę. Czasami po prostu dopada nas pech – kamień wystrzeliwujący spod opony poprzedzającego auta, czy targnięta wiatrem gałąź ląduje na przedniej szybie pozostawiając na niej trwały ślad. Niestety zgodnie z obowiązującymi przepisami, jazda z uszkodzoną przednią szybą grozi mandatem. Do tego, gdy diagnosta zauważy ubytek podczas corocznego badania technicznego, powinien odmówić dopuszczenia pojazdu do ruchu. Co można zrobić w sytuacji, gdy szyba w naszym aucie uległa uszkodzeniu? Rozwiązania są dwa:

Pierwsze to naprawa szyby czołowej 

Zamiast wymiany szyby można zaproponować jej naprawę, ale tylko w określonych warunkach. Wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia i jego umiejscowienia. Jeśli na szybie pojawił się tzw. pajączek, czyli odprysk po uderzeniu i ma on nie więcej niż 20 mm średnicy – specjalista będzie w stanie usunąć uszkodzenie. Jest jednak jeszcze jedno obostrzenie – uszczerbek musi być zlokalizowany co najmniej 10 cm od krawędzi szyby. W takiej sytuacji specjalista oczyści miejsce uderzenia, wypełni je żywicą, którą utwardzi, a potem odpowiednio przeszlifuje. Cena takiej operacji powinna się zamknąć w kwocie ok. 100-150 zł, a usługę tę w Krakowie wykonują m.in. warsztaty zebrane w wyszukiwarce warsztatów Motointegrator.com. Korzystając z tego narzędzia można znaleźć warsztat w okolicy, poznać cenę usługi i umówić się na dogodny termin.

Czasem wymiana szyby przedniej jest nieunikniona 

Będzie ona konieczna, gdy ślad po uderzeniu ma średnicę większą niż wspomniane 2 cm albo znajduje się bliżej niż 10 cm od krawędzi szyby. Nie unikniemy wymiany również wtedy, gdy na szybie pojawia się pęknięcie. Takiego uszkodzenia nie da się usunąć za pomocą żywicy.

Wymiana całej szyby jest bardziej pracochłonna niż naprawa niewielkiego pęknięcia. Wymaga demontażu maskownic, listew ozdobnych i wycieraczek. Następnie trzeba wyciąć uszkodzoną szybę i usunąć resztki kleju z ramy. Po doczyszczeniu ramy pracownicy warsztatu wklejają nową szybę i montują z powrotem wycieraczki i listewki ozdobne. Krakowskie warsztaty, w których da się zamówić usługę wymiany przedniej szyby, można znaleźć w wyszukiwarce warsztatów Motointegrator.com.

Sama usługa wymiany to koszt ok. 100-200 zł. Do tego dochodzi cena wymienianego elementu – w zależności od modelu samochodu, ale także producenta szyby i rozwiązań technicznych zastosowanych w aucie, na nową szybę trzeba szykować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Najdroższe są szyby w autach, w których producent przewidział zastosowanie kamer np. do obsługi asystenta pasa ruchu, czy czytania znaków drogowych lub takie z wbudowanym systemem podgrzewania.

Nowa szyba to i nowa nalepka 

Trzeba pamiętać, że na nowej szybie musi wciąż znaleźć się nalepka z numerem rejestracyjnym auta. Umawiając się na usługę wymiany warto zapytać, czy warsztat będzie w stanie ją przenieść – w większości przypadków jest to możliwe i warsztaty chętnie to robią. Jeśli ktoś woli nową nalepkę – da się ją zdobyć, trzeba tylko zaplanować wizytę w Wydziale Komunikacji i przygotować 19 zł.

Po przyklejeniu nalepki w dolnym rogu nowej szyby czołowej od strony pasażera można legalnie wrócić na drogę. I liczyć na to, że przygoda z pęknięciem więcej się nie powtórzy.

Zapraszamy na stronę: https://motointegrator.com/pl/pl/warsztaty/usluga-261-wymiana-szyby-przedniej/miasto-krakowPartner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega