Autostrada A4 podobnie jak autostrada A2 łączy zachodni kraniec naszego kraju z jego wschodnią granicą. Przebiega na południu Polski wzdłuż Sudetów i Karpat. Należy do europejskich korytarzy transportowych oznaczonych E40 i E462. Jest to jedna z najważniejszych polskich dróg leżących na terenie województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego.

Czytaj więcej


Kupiłeś nowy samochód i chcesz go ubezpieczyć w pełnym zakresie? Sprawdź, która polisa zapewni ochronę w razie wypadku na trasie, kradzieży pojazdu czy jego dewastacji.

Czytaj więcej


Ubezpieczenie Kr określenie wykorzystywane w stosunku do ubezpieczenia kosztów ratownictwa i poszukiwania. Z reguły ubezpieczenie kr jest częścią składowa polisy turystycznej. Dlaczego warto posiadać takie ubezpieczenie? Przede wszystkim dlatego, że jego posiadacz ma pewność, że firma ubezpieczeniowa pokryje koszty ewentualnej akcji ratowniczej czy akcji poszukiwawczej.

Czytaj więcej


Autostrada A1 - nazywana również bursztynową, w przeciwieństwie do Autostrady Wolności, przebiega z północy na południe. Jej całkowita długość ma wynieść aż 568 km. Trasa autostrady przebiega przez 5 województw. Zaraz po A2 i A4 cechuje się ona największym natężeniem ruchu. Droga ta należy do międzynarodowego ciągu E75. Jest ona także jedyną autostradą o przebiegu południkowym. W planach była również autostrada A3, z której budowy zrezygnowano na rzecz drogi ekspresowej S3.

Czytaj więcej


Po raz kolejny opłaty na odcinku autostrady A2 rosną. Spółka Autostrada Wielkopolska, która zarządza odcinkiem Nowy Tomyśl - Konin od 1 marca podnosi ceny przejazdów. Postanowiliśmy przeanalizować jak kształtować się będą ceny oraz czy dalej warto korzystać z Autostrady pokonując trasę od granicy z Niemiec do Warszawy.

Czytaj więcej


Korki doskwierają nam każdego dnia podczas poruszania się po miastach. Często w takich miastach jak Warszawa, Kraków czy Łódź poruszanie się po centrum jest bardzo ciężkie. Natężenie ruchu jest na tyle wysokie, że przejechanie nawet krótkiego odcinka drogi sprawia duże problemy. TomTom właśnie opublikował swój indeks zakorkowania miast za rok 2017.

Czytaj więcej


Prędzej czy później spotyka to każdego kierowcę. Powrót z wakacji, dłuższa podróż samochodem i duża odległość do pokonania. Organizm człowieka nie jest przystosowany do tego aby cały czas być w pełnym skupieniu. Dlatego w pewnym momencie zaczyna pojawiać się u nas zmęczenie za kierownicą. Co zrobić aby nie zasnąć i dojechać bezpiecznie do celu?

Czytaj więcej


Pogoda nas cie rozpieszcza. Zima w tym roku jest dosyć intensywna i jako kierowcy narażeni jesteśmy na różne warunki atmosferyczne na drodze. Musimy być przygotowani nie tylko na zaśnieżone drogi ale również na gołoledź, która jest bardzo niebezpieczna dla nas podczas poruszania się samochodem po drogach.

Czytaj więcej


Gdy tylko zaczyna się robić coraz chłodniej, to kierowcy zaczynają powoli myśleć, jak przygotują się do zimy. Faktycznie, jest to niezwykła okazja do tego, by przetestować wiele różnych patentów, dzięki którym ruszanie samochodem, mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych, i tak będzie możliwe.

Czytaj więcej


Jeśli chcecie dostać się z jednego miasta do innego ale nie posiadacie samochodu, macie do wyboru kilka opcji, które wam to umożliwią. Pierwsza to pociąg. Nie zawsze znajdziemy jednak dobre, bezpośrednie połączenie. Alternatywą dla pociągu będą połączenia autobusowe, które w ostatnich latach bardzo mocno rozwinęły się na naszym rynku. Czy jest to dobra opcja oraz jak znaleźć najlepsze ceny na bilety przeczytacie poniżej.

Czytaj więcej