Ostatnie wydarzenia w Polsce zmusiły nas do przygotowania krótkiego poradnika na temat tego jak powinniśmy zachowywać się na drodze jak spotka nas mgła. Jazda we mgle wcale nie jest taka oczywista dla wielu kierowców, którzy mają nadzieję, że złe warunki za chwilę znikną i w związku z tym nie zwalniają oni i pędzą przed siebie. Jak bezpieczenie jeździć we mgle - w szczególności na autostradzie gdzie prędkości aut są zdecydowanie wyższe.

Czytaj więcej


Zmiana koloru samochodu nigdy nie była łatwiejsza! Okazuje się bowiem, że folie samochodowe stają się nowoczesnym sposobem na odmianę wyglądu pojazdu, bez ponoszenia dużych kosztów oraz komplikacji, wynikających z tradycyjnego lakierowania. Oklejanie samochodów staje się coraz bardziej popularne. Jakie są zalety tego rozwiązania i czy faktycznie jest ono skuteczne? O tym w dalszej części artykułu.

Czytaj więcej


W ostatnich dniach bardzo głośno zrobiło się na temat uprawnień pojazdów uprzywilejowanych. Wszystko za sprawą wypadku z udziałem Antoniego Macierewicza pod Toruniem. W mediach zawrzało odnośnie zasadności poruszania się kolumny z taką prędkością. Postanowiliśmy sprawdzić co na ten temat mówi prawo.

Czytaj więcej


Kilka dni temu w Polsce rozpoczęły się ferie zimowe w szkołach. Jest to zawsze sezon wzmożonego ruchu na drogach. WIele osób w tym czasie planuje sobie urlopy zimowe i wybiera się na narty całymi rodzinami. Jakie miejsca będą najlepsze na tego typu wyjazd? Postaramy się wam przybliżyć kilka ciekawych miejsc zarówno w Polsce jak i w Europie.

Czytaj więcej


Przez wiele lat Państwo pobierało tzw. opłatę recyklingową od każdego sprowadzonego samochodu. Było to znaczące obciążenie, które podnosiło nam cenę zakupionego auta. Tyczyło się to tylko samochodów sprowadzonych z zagranicy. Obecnie - od ponad roku opłata ta już nie funkcjonuje i kierowcy nie mają już tego problemu.

Czytaj więcej


Wydaje się to niemożliwe choć w praktyce zdarza się częściej niż moglibyście podejrzewać. Czasami wystarczy chwila roztargnienia, ważna rozmowa telefoniczna czy masa problemów na głowie i problem gotowy. Wielu osobom zdarza się wlać złe paliwo do samochodu. Dziś postaramy się zgłębić temat i przedstawić wam skutki takiego działania oraz możliwe postępowanie.

Czytaj więcej


Długa trasa samochodem powinna być dobrze zaplanowana, Nawet najlepsi kierowcy w trakcie wielogodzinnej jazdy za kierownicą czują się zmęczeni i wyczerpani, co znacznie obniża skupienie i refleks, potrzebny do bezpiecznej podróży. Najważniejszą kwestią jest samopoczucie kierowcy.

Czytaj więcej


Z roku na rok stajemy się coraz bardziej mobili. Na wakacje czy urlop często jeździmy własnym autem. Podczas tego typu wyjazdów szczególną uwagę należy zwrócić na lokalne przepisy o ruchu drogowym. Jednym z takich przepisów jest dopuszczalna ilość alkoholu z jaką możemy prowadzić auto w danym kraju. Przygotowaliśmy dla was zestawienie z podziałem na najpopularniejsze kraje w Europie.

Czytaj więcej


Ile razy zdarzyło się wam wracać ze spotkania ze znajomym taksówką? Pewnie nie raz. Bo jesteście odpowiedzianymi kierowcami, którzy nie wsiadają za kierownicę po wypiciu kilku piw czy kilku kieliszków wódki. Ale czy zastanawialiście się kiedyś czy z rana wstając do pracy jesteście już w pełni trzeźwi? Od pewnego czasu rośnie popularność narzędzi takich jakich wirtualny alkomat. Przyjrzymy się im bliżej i sprawdzimy ile są warte.

Czytaj więcej


Toyota przygotowało jedno z ciekawszych aut jakie w ostatnich miesiącach trafiło na rynek. Jest to koncepcyjny samochód, który przykuwa swoim wyglądem i charakterem. Cieżko znaleźć mu odpowiednik na naszym rynku. Dodatkowo cena samochodu jest na bardzo przystępnym poziomie i na pewno będzie to ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy szukają nowego, ciekawego auta.

Czytaj więcej